امروزسه شنبه, 29 خرداد 1397-- Tuesday Jun 19 2018

ساعت 22:25:04

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 01:37:57

«فرقه هاي سري» به شبكه يك آمد

«فرقه هاي سري» به شبكه يك آمد

شنبه, 20 مهر 1392 ساعت 09:03 کدخبر :6098
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
«فرقه هاي سري» به شبكه يك آمد

مجموعه مستند «فرقه هاي سري» ساخته اسماعیل حاج حیدری کارگردان خمینی شهری با هدف معرفي و نحوه شكل گيري فرقه هاي سري و افشاي واقعيت هاي پشت پرده اين فرقه ها از شبكه يك سيما پخش مي شود.
به گزارش  ايرنا، اين مجموعه مستند در ماه مبارك رمضان از شبكه مستند سيما پخش شد و توانست حقايق بسياري از فعاليت هاي اين فرقه هاي اسرارآميز را افشا كند. استقبال مخاطبان از اين مستند سبب شد تا دست اندركاران تلويزيون تصميم بگيرند تا آن را از يكي از شبكه هاي سراسري پخش كنند و بر اين اساس این مستند از این هفته دوشنبه ها ساعت 23 و 15 دقيقه «فرقه هاي سري» از شبكه يك پخش خواهد شد.
 
«فرقه هاي سري» را اسماعيل حاج حيدري در ۱۳ قسمت تهيه كرده است و تلاش دارد مخاطب را با نمادها و تاريخچه شكل گيري فرقه هاي مختلف آشنا كند.
 
آشنايي با نمادها و نشانه هاي مشترك بين انجمن هاي سري، بيان تاريخچه شكل گيري فرقه هاي سري از مصر و يونان باستان، قرون وسطي ، رنسانس،... تا شكل گيري فرقه هاي امروزي رويكرد اصلي اين مجموعه مستند است. تحليل افكار فرقه هاي شواليه هاي معبد، شواليه هاي مالت، كابالا، فراماسونري، شيطان گرايي، انجمن جمجمه و استخوان، بيلدربرگ و ... با رويكرد سياسي مذهبي از جمله بخش هاي برنامه مستند فرقه هاي سري است.
ساختار اين برنامه كه در سال ۱۳۸۸به سفارش معاونت سيما ساخته شده، مستند تركيبي نريشن محور و بدون مجري است كه در برنامه كارشناسان متعدد ايراني و خارجي در حوزه هاي موسيقي، رسانه، اديان و عرفان، باستان شناسي، نمادشناسي، اسطوره شناسي و غيره صحبت مي كنند.
 در اين برنامه با ۱۰۷ كارشناس خارجي مصاحبه شده است كه از ميان آنها ۲۷ كارشناس خارجي به چهار زبان انتخاب شده و در برنامه گنجانده شده اند. سپيده قناتي صداگذاري اين برنامه است كه در كارنامه خود صداگذاري پروژه هاي سينمايي و سريال «كيف انگليسي» را دارد و «داود نماينده» گوينده متن آن است. مسعود سخاوت دوست آهنگساز مستند «فرقه هاي سري» است كه پيش از اين موسيقي فيلم سينمايي «بدرود بغداد» را ساخته بود.
 اطلاعات اين برنامه به نشاني اينترنتي www.antisatanism.ir قابل دريافت است و مخاطبان مي توانند از طريق رايانامه به نشاني آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسکریپت دارید با سازندگان آن در ارتباط باشند.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید