امروزجمعه, 31 فروردين 1397-- Friday Apr 20 2018

ساعت 01:34:35

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 22:37:23

آشغال هاي دوست داشتني از راهیابی به جشنواره فجر بازماند

یکشنبه, 01 بهمن 1391 ساعت 11:17 کدخبر :5107
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
"آشغال‌هاي دوست‌داشتني" ساخته محسن امیریوسفی به همراه چند فیلم دیگر توسط مدیران بنیاد سینمایی فارابی توقیف و از راهیابی به این جشنواره فجر بازماند. به گزارش واحد مرکزی خبر، آشغال های دوست داشتنی داستان پيرزنی است كه با دختر ميانسالش زندگي مي‌كند.

در يكي از روزهاي بعد از انتخابات كه تجمع مخالفان انتخابات و معترضان در خيابان‌هاي تهران برقرار است، عده‌اي از تجمع‌كنندگان فراري از دست نيروهاي امنيتي وارد خانه پيرزن شده و در آنجا مخفي مي‌شوند. بعد از خروج از خانه، متوجه علامتي روي در خانه پيرزن مي‌شوند و طبق شايعه‌هاي آن روزها، به پيرزن خبر مي‌دهند كه آنها احتمالاً در روزهاي آينده به خانه او مراجعه خواهند كرد و آنجا را مي‌گردند. پس به پيرزن هشدار مي‌دهند كه اگر در خانه‌اش چيز مشكوك و مسئله‌سازي دارد، آن را از خانه خارج كند تا مشكلي برايش به وجود نيايد و داستان تازه از اينجا شروع مي‌شود.

در اتاق خانه پيرزن سه قاب عكس از سه مرد وجود دارد. قاب‌ عكس اول، پسر پيرزن است كه در جنگ شهيد شده است. قاب عكس دوم، متعلق به برادر اوست كه جزو منافقيني بوده كه در جريان اتفاقات دهه ۶۰ اعدام مي‌شدند و قاب عكس سوم هم متعلق به همسر پيرزن است كه ظاهراً از طرفداران مصدق بوده كه در جريان كودتاي ۲۸ مرداد برايش اتفاقي مي‌افتد. روند داستان به گفت‌ وگوي خيالي اين سه نفر با پيرزن در جريان شبي مي‌گذرد كه او خيال مي‌كند فردا به سراغش خواهند آمد. اين گفت‌وگوها ظاهراً نكات خاصي از تاريخ انقلاب و وضعيت جامعه ايران را بيان مي‌كند و انتقادات صريحي از دودستگي‌هاي اين دوران است. گفتني است شیرین یزدان بخش، حبیب رضایی، نگار جواهریان، صابر ابر، شهاب حسینی و هدیه تهرانی، بازیگران اين فيلم هستند.

نظرات  

 
#1 +1 بی نام 02 بهمن 1391 ساعت 03:04
اگر راه پیدا می کرد باید تعجب می کرد!
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید