امروزپنجشنبه, 31 خرداد 1397-- Thursday Jun 21 2018

ساعت 05:29:25

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 01:32:35

مدير كل ارشاد استان در گفتگو با فرماندار خميني شهر:

آماده تغيير در روند اداره سينمافرهنگ هستيم

پنجشنبه, 15 اردیبهشت 1390 ساعت 11:19 کدخبر :1059
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرنگار

 

مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان اصفهان در سفر به خميني شهر با فرماندار شهرستان ديدار كرد.

 

در اين ديدار، فرماندار گفت: با توجه به فضای مذهبی و انقلابی شهرستان خمینی شهر و تراکم بالای جمعیت بايد در رفع ناهنجاریها و ارتقاي فعاليت هاي فرهنگی تلاش مضاعفی صورت گيرد. وی تنها راه خروج از بن بست فرهنگی شهر را تقویت حوزه و قدرت اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان دانست و گفت: با جذب جوانان می توان جهت مناسبی به مسائل فرهنگی و هنری داد و از انحراف فرهنگی جلوگیری کرد.حقیقی آمادگی کامل خود را برای تقویت این حوزه اعلام کرد و از مدیر کل ارشاد استان خواست تا مساعدت های لازم را در جهت افزایش امکانات، امتیازات و اعتبارات مورد نیاز شهرستان خمینی شهر به عنوان سومین شهر پر جمعیت استان صورت دهد.حقیقی در ادامه با اشاره به نزدیکی خمینی شهر به مرکز استان خاطر نشان کرد: این شهر دارای قابلیت های بسیاری در حوزه های فرهنگی و گردشگری بوده و ظرفیت های لازم را به عنوان شهر مکمل و زیر مجموعه کلان شهر اصفهان دارد.

فرماندار خمینی شهر تصريح كرد: در مدت کوتاهی که بنده مسؤولیت فرمانداری خمینی شهر را به عهده گرفته ام درخواستهای متعددی از جانب مردم و معتمدین شهر در خصوص فعالیت تنها سینمای شهر مطرح شده و واگذاری مجدد اداره این مجموعه ·به شهرستان از دغدغه های شهروندان است.

در ادامه، حسینی مدیر کل ارشاد بلند همتی و پر انرژی بودن را از جمله ·خصوصیات و صفات خاص خمینی شهری ها دانست و گفت: فعالیتهای نمونه اقتصادی، مشارکت در امور خیر و تعداد خیریه های موجود در این شهر گویای این مطلب است.

وی با اشاره به استعداد مردم خمینی شهر در زمینه هنرهای نمایشی و آیینی و آشنائی آنها با جلوه های مختلف نمایشی مثل تعزیه از دوران کودکی، اجتماعی بودن را یکی دیگر از خصوصیت های مردم شهرستان دانست.

حسینی راه اندازی و بازسازی سالن نمایش الغدیر، تکمیل و افتتاح مجموعه سینما فرهنگ و اداره فرهنگ و ارشاد خمینی شهر و واگذاری محل اسبق اداره به تشکلها و انجمنهای مختلف هنری و نمایشی را از جمله طرح های عمرانی اداره ارشاد شهرستان خواند و در عين حال، فضاهای در دست اداره فرهنگ و ارشاد را کم ارزیابی کرد.

وی در ادامه به مراحل تکمیل سینما و مجموعه فرهنگی شهید مطهری اشاره کرد و افزود: این مجموعه در مالکیت و اختیار اداره کل ارشاد استان است، امکانات این مجموعه پس از بازسازی و تعمیرات اساسی با مشارکت مؤسسه سینمای شهر تهران به روز شد و شروع فعالیت مجددش با استقبال بسیار خوب مردم خمینی شهر در برنامه های مختلف روبرو شد.

مدیر کل ارشاد استان کمبود درآمد و بالا بودن هزینه های اجرایی را از عمده ترین مشکلات این مجموعه عنوان کرد و افزود: بعد از گذشت چندین دوره و تغییر مسؤولین مختلف در نهایت و طی یک تصمیم گیری کلی، اداره مراکز و سینماهای استان در اختیار بخش خصوصی دارای مجوز و صلاحیت قرار گرفته است.

حسینی با اشاره به اینکه جلوگیری از تخریب وسائل و نگهداری صحیح از امکانات اینگونه مراکز امری بسیار مهم و ضروری است، گفت: چه بسا هزینه حفظ امکانات و وسائل مجموعه از ساخت مجموعه مهم تر باشد.

وی با اشاره به فشار سنگین مالی وارده بر سینما و واگذار شدن اداره آن به نهاد امور مساجد؛ وجود مشکلاتی مثل عدم استقبال تماشاچیان و بالا بودن هزینه های خدماتی و درخواستهای مکرر بخشهای مختلف و متقاضی برای تخفیف و کاهش تعرفه مصوب را علت واگذاری سینما فرهنگ خمینی شهر به بخش خصوصی عنوان کرد.

وی همچنین با اشاره به مشکلات مالی همه سینماهای کشور و استان برای تأمین هزینه های خود، استقبال مردم شهرستان خمینی شهر از نمایش برنامه های مختلف و فیلم های روز و مطرح کشور نسبت به شهرهای دیگر استان را بهتر ارزیابی کرد.

مدير کل ارشاد استان در عين حال، آمادگی کامل خود را برای بررسی کلیه راهکارهای مربوطه جهت اداره هر چه بهتر این مجموعه اعلام کرده و افزود: با تشکیل جلسه مشترک پيرامون نحوه اداره سينما، از نظرات و خواسته های مسؤولین شهرستان برای تأمین شرایط مطلوب استقبال مي كنيم.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید