امروزجمعه, 04 خرداد 1397-- Friday May 25 2018

ساعت 05:38:10

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

آیا "گذشته"؛ آخرین ساخته اصغر فرهادی در ایران اکران خواهد شد؟

سه شنبه, 27 فروردین 1392 ساعت 08:10 کدخبر :5431
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
آخرین اثر اصغر فرهادی در صورت دریافت مجوز، پس از شرکت در جشنواره بین المللی کن هم زمان با اکران جهانی در ایران هم به نمایش در خواهد آمد.

 معاون سینمایی وزات فرهنگ و ارشاد در گفتگو با ایسنا با تایید این خبر گفت: هیچ مشکلی برای اکران فیلم در ایران وجود ندارد و اگر تصاویر و موضوع با موازین جمهوری اسلامی هماهنگ باشد، اکران خواهد شد. شمقدری در ادامه با تاکید بر اینکه با این فیلم هم مثل دیگر آثار برخورد خواهد شد، افزود: اکران به نظر شورای نمایش بستگی دارد.
مدیر شرکت فیلمیران نیز در این باره گفت: نسخه اصلی در اختیار ماست و به زودی به دست مراجع ذیصلاح قرار خواهیم داد و امیدواریم در صورتی که مشکلی پیش نیاید در خرداد ماه شاهد اکران آن در سینماهای کشور باشیم.
گفتنی است "گذشته" یک ملودرام مدرن شهری در حال و هوای "جدایی نادر از سیمین" است. فیلم داستان زوجی است که بعد از سال‌ها زندگی که حاصلش دو فرزند است زندگی آرامی ندارند. مرد (علی مصفا) بعد از سال‌ها اختلاف همسرش (بره‌نیس بژو) را رها کرده و به ایران برمی‌گردد.

همسر او با مردی فرانسوی (طاهر رحیم) آشنا شده و آن مرد وارد زندگی‌اش می‌شود. در همین حال است که او به شوهرش در ایران نامه می‌نویسد و از او تقاضای طلاق می‌کند. مرد به فرانسه برمی‌گردد و یک تازه‌وارد را در خانه‌اش با دو بچه‌اش می‌بیند و ...
به غیر از بره‌نیس بژو، علی مصفا، طاهر رحیم و پولین بارله، بابک کریمی نیز در چند سکانس این فیلم ایفای نقش می‌کند.
"گذشته" به زبان فرانسوی است و تمام صحنه‌های آن در پاریس فیلمبرداری شده است.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید