امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 22:21:33

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

اجراي نمایش آوایی روایت عشق با استقبال مردم

پنجشنبه, 20 بهمن 1390 ساعت 12:11 کدخبر :3667
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : طاهره خونساری

به همت گروه فرهنگی هنری طنین، برای اولین بار نمایش آوایی روایت عشق به کارگردانی ابراهیم سرشوق در سالن کتابخانه الغدیر به مدت 4 شب و با حضور گسترده مردم اجرا شد.

این تئاتر علیرغم استقبالی که مردم از آن داشتند، مورد بی مهری مسوولین قرار گرفت. کارگردان این نمایش ضمن اظهار تاسف از برخورد هیات بازبین تئاتر با این گروه گفت: گروه بازبین از نظر متن مذهبی نمایش نتوانستند ایرادی وارد کنند ولی از نظر ظاهری اشکالاتی را مطرح کردند اما حاضر به شنیدن پاسخ از جانب گروه نشدند و در پایان در مجوز خود درج کردند که نمایش بدون فروش بلیط و تبلیغات اجرا شود که با عنایات امام حسین (ع) نمایش با استقبال خوبی روبرو و در شب های آخر ماه صفر اجرا شد.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#5 0 tarafdarane mehdi 01 بهمن 1391 ساعت 16:07
kheyli ali bod .............
نقل قول
 
 
#4 +2 خارج از گود 09 شهریور 1391 ساعت 11:20
با توجه به توجیهات وارد شده توسط اعضای شورای بازبینی اینجانب از صمیم قلب اظهار تاسف و تاثر در خصوص خامی و بی تجربگی این تشکل میدارم...
واقعا جای بسی مزیح است که چنین شورایی در شهرستان حکم میراند.کسانیکه بویی از هنرپروری نبرده اند و نگاهشان همواره به پوسته است.یک دیذ تهی و پوچ.
نقل قول
 
 
#3 0 lمصطفی جعفری خوزانی 29 بهمن 1390 ساعت 13:43
شورای بازبینی نمایش شهرستان با ترکیب فعلی تمام اهتمام خود را بر آن داشته است تا نه تنها مانع فعالیت هنرمندان عزیز نشود بلکه موجبات تسهیل تولید نمایش و فعالیت گروه های مختلف را فراهم بیاورد . نمونه این مسامحه برخورد با گروههای نمایش مذهبی و اجرای دو عنوان نمایش مذهبی در مرکز تحقیقات معلمان می باشد. متاسفانه عارضه تشکیل گروه های قارچی که بدون پشتوانه علمی و تجربی و نظارت نهادهای مرتبط ، به فعالیت های پراکنده و اغفال هنرجویان نوجوان شهرستان می پردازند یک معظل جدی در هنر شهرستان است . برخورد با این پدیده مزمن تئاتر شهرستان و متقابلا توجه و ارائه خدمات به گروه های حرفه ای ،شناخته شده و سالم خمینی شهر از اولویتهای کاری شورای بازبینی نمایش می باشد. لازم به ذکر است برگزاری کارگاه آموزشی و توجیهی از زمره فعالیتهای است که در راس امور این نهاد قرار دارد .
رسالت مطبوعات شفاف سازی ، اطلاع رسانی و ارتقا فضای اخلاقی جامعه است و یک طرفه به قاضی رفتن و درج مطالب جنجالی به دور از واقعیت، نشریه محترم و وزین فرصت را خداناکرده به کاهش سطح اخلاقی و کسب مولفه های یک نشریه زرد سوق می دهد. با توجه به حسن نیت مسئولان محترم هیات تحریریه فرصت و نظر به مطالب فوق خواستار چاپ جوابیه طبق قانون مطبوعات هستیم .
با تشکرشورای بازبینی نمایش شهرستان آقایان – مصطفی صمدی-محمدتقی شیخ –مصطفی جعفری
09133027148
نقل قول
 
 
#2 0 lمصطفی جعفری خوزانی 29 بهمن 1390 ساعت 13:42
نمایش مذکور نه تنها از سطح کیفی سخیفی برخوردار بوده است ، بلکه به هیچ عنوان دارای حد اقلی از استانداردهای یک تئاتر ، برای اجرای عموم را نداشته است و کارشناسان شورای بازبینی، نمایش را حائز کیفیت اخذ مجوز ندانسته اند .
نمایش مذکور دو مرتبه هم از طریق سی دی و هم از طریق بازبینی زنده و حضوری بررسی شده و توضیحات هنرجویان گرامی قانع کننده واقع نشد.
در هنر تئاتر ،ظرف و مظروف در هم تنیده است . نمی توان پیامی زیبا و مذهبی را در شکلی زشت و ناشیانه منتقل کرد . مطمئنا ارائه مجوز برای اینگونه آثار سو تبیلغی برای ارزشهای مذهب مبین تشیع و عقاید مردم شهر ماست .
نمایش مذکور به هیچ عنوان مجوز اجرای عموم نگرفته است و تنها به خاطر ارج نهادن به زحمات نوجوانان هنرجو ، اجرا مخصوص خانواده ها را به مدت سه شب بلامانع دانستیم ،لذا اجرای عموم این نمایش در مدت 4 شب بر خلاف مصوبه شورای بازبینی نمایش بوده است . امری غیر قانونی که متاسفانه مسئولان محترم دوهفته نامه فرصت هم به این قانون شکنی دامن زده اند.
طبق کارشناسی شورای بازبینی ، نمایش مذکور بسیار شبیه نمایشهای مذهبی گروه دیگری از شهرستان بوده است و در صورت اخذ مجوز ، حق مالکیت معنوی کارگردان نمایش سالهای قبل نادیده گرفته می شد .
نقل قول
 
 
#1 +1 lمصطفی جعفری خوزانی 29 بهمن 1390 ساعت 13:41
مکتوب تکذیبیه متعاقبا ابلاغ خواهد شد
هوالقاضی

عطف به دوهفته نامه فرصت شماره...
مدیر مسئول محترم نشریه وزین فرصت
با توجه به فصل دوم قانون مطبوعات ، ماده 2 ، بند الف و نظر به رسالت اجتماعی خبرنگاران انتظار درج اکاذب و مطالب یک سویه و جهت داده شده از این جریده محترم را نداشته ایم .
قطعا فرصت اهتمام خود را برای ایجاد فرصت ارتقا هنر ششم در این شهرستان کرده است . انتشار خبر اجرای نمایشها و برگزاری میزگرد بررسی مشکلات تئاتر شهرستان از جمله خدمات فرصت به تئاتر و تئاتری های شهرمان بوده است هر چند اهمال در انعکاس خبر همایش تئاتر خیابانی مرداد ماه 89 که به نوبه خود فعالیتی درخور و موثر بوده و عدم پاسخ خواهی و ارتباط با شورای بازبینی نمایش شهرستان موجب دلخوریست اما کماکان به خدمتگذار بودن فرصت برای فرهنگ شهرستان اعتقاد و اذعان داریم.
در این خبر درج شده که به دور از انصاف خبرنگاری بوده و در تنظیم خبر مبانی ابتدایی خبر نویسی غیر مغرضانه و بی طرفانه رعایت نشده است ، مطالبی شدیدا خلاف واقعیت و قانون منتشر گردیده است.
درج خبر مذکور در فرصت عزیز ما را بر آن داشت تا توضیحات ذیل را ارسال نماییم.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید