امروزسه شنبه, 05 تير 1397-- Tuesday Jun 26 2018

ساعت 00:13:41

آخرین به روز رسانی : شنبه 22:34:08

خاطراتی از فعالان هنری و فرهنگی شهرستان؛

خاطراتی از اجراهای نمایش های خاله خانم

دوشنبه, 21 فروردین 1391 ساعت 11:49 کدخبر :3936
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : مهدی محقق

 

فعالیت های فرهنگی و هنری در زمینه های مختلف فیلم و نمایش و گذاشتن نمایشگاه های هنری و خبرنگاری و عرصه رسانه ای و غیره همواره با مشکلات و مسائل همراه بوده کم خاطرات تلخ و شیرینی را به وجود می آورد که برای مردم جذابیت های خاص خود را دارد لذا بر آن شدیم که در ستون هنرکده که خاص انعکاس فعالیت ها و مطالب هنری فرهنگی است آنچه را که در جریان آن قرار داریم بازگو نماییم.

لذا از هنرمندان عزیز شهرستان در خواست می کنیم فرصت آنلاین را از فعالیت ها و برنامه  خاطرات خود بی خبر نگذارند و قبل از اجرای برنامه های خود خبر آن را برای سایت ارسال تا انعکاس یابد در این نوبت به چند خاطره از گروه نمایش آقایان عمادی و کیانی و همکارانشان در اجراهای نمایش های خاله خانم می پردازیم:

 

در یکی از شب های نمایش، حوضی که وسط دکور وجود داشت و آب در آن بود سوراخ شده و آب روی صحنه جاری شده و آن را خیس می کند خاله با گفتن کلمات و دیالوگهایی که تماشچیان فکر می کنند جزو نمایش است عوامل پشت صحنه را متوجه کرده و آنها هم به شکل نمایش به روی صحنه می آیند و آب حوض را تخلیه و محوطه را خشک می کنند.

در یکی از شب ها هنگام اجرای نمایش ناگهانی برق قطع می شود و خاله احتمال مشکلاتی را می دهد و لذا قطع برق را جزو نمایش جلوه داده و با دیالوگ های مناسب موفق می شود تماشچیان و شرایط را کنترل نماید.

در شبی از شب های اجرای نمایش هنرمندان برای پوشیدن لباس های خود به پشت صحنه می روند و متوجه می شوند که لباس های ویژه نمایش آنها نیست ابتدا از همدیگر محل لباس ها را سؤال می کنند و به جستجوی آنها می پردازند کم کم متوجه می شوند که لباس در کار نیست آقای عمادی از موضوع باخبر می شود و تاکید می کند به هر شکل باید نمایش به موقع اجرا شود، افراد به تکاپو می افتند و در مدت کوتاهی موفق می شوند لباسهای مناسبی از گوشه و کنار شهر فراهم و به موقع پرده را کنار بزنند.

همه شبه فرمهای نظر سنجی به تماشچیان داده می شود که حاوی نظرات جالبی است مثلا فردی نظر داده بود که باید خاله قطع و کوبنده و محکم باشد و به همه حمله کند و انتقاد کند و نسبت به نمایش های قبلی انتقاد کم شده است و خاله ترسو شده است آقای عمادی اتفاقی صاحب آن نظر را می یابد و از وی می پرسد چگونه چنین کاری را انجام دهد و او چه انتظاری دارد من باید حرف منطقی بزنم و همه جوانب را بسنجم در جواب آن نویسنده آن نظرسنجی می گوید من نمی دانم این حرفها حالی من نیست شما باید شدید انتقاد کنید.

نظرات  

 
#3 0 محمد3 27 فروردین 1391 ساعت 23:59
بسیار جالب و خوب بود
نقل قول
 
 
#2 0 محقق 27 فروردین 1391 ساعت 07:38
نقل قول خواننده:
عنوان خبر خیلی خوب است اما خیلی کلی گفته اید مگر می خواهید گزارش کار بدهید باید با جز ییات مطرح شود مثلا دیالوگ های خاله را بیاورید اینطوری اصلا جذاب نیست.

اين كار راهم خواهيم كرد در فرصتهاي مناسب
نقل قول
 
 
#1 0 خواننده 26 فروردین 1391 ساعت 11:22
عنوان خبر خیلی خوب است اما خیلی کلی گفته اید مگر می خواهید گزارش کار بدهید باید با جز ییات مطرح شود مثلا دیالوگ های خاله را بیاورید اینطوری اصلا جذاب نیست.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید