امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 17:53:14

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

هنر های نمایشی

روح اله ابراهیمی؛ نقاش و بازیگر تئاتر

پنجشنبه, 15 اردیبهشت 1390 ساعت 08:11 کدخبر :1054
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : مرضیه ملک
معرفی هنرمندان خمینی شهر

 

نام:                      روح اله ابراهیمی

تولد:                     1358 خمینی شهر

برادرِ "سردارِ شهید احمدرضا ابراهیمی" است و در نقش "عباسِ" نمایشِ" نوبت عاشقي پروانه ها " ايفاي نقش كرده، او را در خاله خانم 1 و5 هم در نقش "آقا جمشید" و "آقا قدرت" دیده ایم. فارغ التحصیل رشته سینما از دانشگاه تهران در مقطع کارشناسی با 10 سال سابقه خدمت در آموزش و پرورش.

دوران ابتدایی و راهنمایی خود را در محله ی خوزان گذراند و از همان دوران راهنمایی به وجود علاقه و استعداد نقاشی در وجود خودش پی برد و با راهنمائی های خواهر زاده اش وارد هنرستان هنرهای زیبای اصفهان شد و در رشته نقاشی دیپلم گرفت. به مدت دو سال در مرکز تربیت معلم باهنر ادامه تحصیل داد و پس از آن وارد بازار کار شد و در کنارش به ادامه ی تحصیل پرداخت و مدرک کارشناسی خودش را از دانشگاه تهران و در رشته ی سینما اخذ کرد.

اگر چه رشته ی اصلیش نقاشی است و توی هنرستان به بچه ها نقاشی و خوشنویسی می آموزد اما گاهی در کنارش بچه ها را با تئاتر هم آشنا می کند و دانش آموزان مستعد و خانواده هایشان را ترغیب به ادامه ی این هنر می نماید.  سال 85 اولین نمایشگاه نقاشی خود را همراه با آقاي حميد ايراني برگزار کرد و اولین نقش خود را زمانی که محصل هنرستان بود در تئاتر "اتصال نخلی از نخل" به کارگردانی" آقای غفورزاده"ایفا کرد، در سال 79 نمایش پانتومیم "سيب" وی با همکاری امين لطفی به جشنواره بین المللی تهران راه یافت و سال بعد نیز این اتفاق تکرار شد و نمایش پانتومیم "مجسمه" به کارگردانی وی راهي جشنواره شد. نقش دوم بازیگری جشنواره ی سراسری جوان هلال احمر، نقش دوم بازیگری در تئاتر خیابانی مریوان، رتبه دوم معلمین هنر استان اصفهان در رشته ی کاریکاتور از دیگر مقاماتی است که این هنرمند خمینی شهری به آن دست یافته است. ابراهيمي هنرش را مديون اساتيدش آقايان فرزانه، طاهري، هاشمي و به نيا مي داند.

اگرچه از نظر او لحظه لحظه ی کار تئاتر خاطره است اما قشنگترین خاطره هایش به نقش "عباس" نوبت عاشقي پروانه ها بر می گردد و قشنگ ترین تابلوهایش را طراحی چهره ی برادران شهیدش می داند.

امکانات تئاتر شهرستان را نسبت به گذشته بهتر می بیند اما با توجه به استعدادهای تئاتری خمینی شهر و وجود حدود 10 گروه تئاتر در آن، شهرستان را نیازمند امکانات وسیع تر و حمایت های دلسوزانه تر مسئولین در این زمینه می داند و به عنوان کسی که هم معلم است و هم هنرمند،بر تاثیرات مثبت تئاتر هم بر فن بیان و هم بر جامعه شناسی افراد تاکید دارد و به جوانان علاقمند به این هنر توصیه می کند برای موفقیت در این رشته با دید باز شروع کرده و در ادامه پشتکار داشته باشند. دختربچه ای که در نمایشنامه ی نوبت عاشقی پروانه ها نقش "رقیه" را ایفا مي كرد، ملیکا دختر 6 ساله ی اوست.

نظرات  

 
#1 0 محمد. ص 14 دی 1393 ساعت 13:08
ایشان دبیر هنر من هم بوده بسیار عالی هستند
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید