امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 15:16:58

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

فرهادی، اسکار، خمینی شهر

فرهادی، اسکار، خمینی شهر

سه شنبه, 08 اسفند 1391 ساعت 09:16 کدخبر :5284
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : فرصت آنلاین
درست یکسال پیش در اسفند ماه 90 خبر دریافت جایزه اسکار توسط اصغر فرهادی کارگردان خمینی شهر ی به خاطر فیلم "جدایی نادر از سیمین" انعکاس وسیعی در کشور یافت که عکس العمل های مختلفی را در کشور و همچنین شهرستان به دنبال داشت.

هنرمندان و هنردوستان کشوری و شهرستان اکثرا آن را باعث غرور و افتخار و سربلندی دانستند و مسؤولین و مدیران هم برخی با تاخیر و احتیاط اظهار خرسندی نمودند. برخی سکوت کرده و عده ای هم آن را مهم ندانستند و حتی واکنش منفی نشان دادند و به اهداف دست اندکاران اسکار مشکوک بودند که البته دلایل هم برای این عدم اعتماد وجود دارد. در همان زمان فرصت آنلاین یک نظر سنجی با عنوان "از نظر شما جوایزی که فیلم جدایی نادر از سیمین در جشنواره های مختلف کسب کرده است چه جنبه ای دارد؟" روی سایت گذاشت که این نتایج حاصل شد:
نه تنها سیاسی نیست بلکه کاملا جنبه هنری دارد: 61/3 درصد
در عین سیاسی بودن جنبه هنری دارد: 23 درصد
کاملا سیاسی است و اصلا جنبه هنری ندارد: 15/7 درصد
بدون ورود به مسائل حاشیه ای و کم و کیف و اهداف جشنواره ها و نحوه انتخاب ها و و اهداف و انگیزه های خاص هالیوودی به هر تقدیر 61/3 درصد مردم شهرستان به اهدای جایزه به همشهری خود اصغر فرهادی خوشبین بوده و مراتب خشنودی خود را به روش های ممکن از جمله نصب بنر نشان دادند.
اما گله ای که شهروندان دارند این است که جا داشت آقای فرهادی هم به نحوی پاسخگوی احساسات همشهریان خود بوده و دیگر این که فرزندانی از این دیار که به چهره ای تبدیل شده و یا امکانات خاصی در هر زمینه ای به دست می آوردند نباید زادگاه خود را فراموش کنند. انتظار می رود بر مصداق "ای که دستت می رسد کاری بکن" لازم است د ین خود را نسبت به شهرستان ادا کنند.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#4 -4 مجید 10 اسفند 1391 ساعت 12:49
بانام خمینی شهر کسی به جائی نمیرسد آقای فرهادی هم خوب این موضوع رامیدانسته وبه همین دلیل خودرااصفهانی معرفی میکند .
نقل قول
 
 
#3 +1 خسرو 09 اسفند 1391 ساعت 15:06
این آقای فرهادی که چندین بار بنده خدا گفته آماده انجام کاری در شهرش است،حتی در آخر مصاحبه با همین فرصت هم گفته، ولی انتظار نداشته باشیم کارش را رها کند و بیاید تمام وقت در این شهر یک کاری کند،در اخرین جلسه حضوری با ایشان باز هم اعلام آمادگی کردند و گفتند که بهترین کار را پیشنهاد دهید من آماده ام
نقل قول
 
 
#2 +2 lمرضیه تهران 08 اسفند 1391 ساعت 20:52
این آقای فرهادی نره بگه من اصفهانیم ما ازش کمک نخواستیم وقتی از خمینی شهر هستش و خودش رو اصفهانی حساب میکنه دیگه خودتون تا ته خط برین
نقل قول
 
 
#1 +3 بدون نام 08 اسفند 1391 ساعت 13:22
نویسنده کاملا مشخص هست که نظرش این بوده که جایزه سیاسی بوده!
فیلم امسالشم اقای فرهادی ساخته، باز خواهید دید کلی جایزه می گیره.
شما بیاید بگید کل جایزها سیاسی بوده!
انصاف هم خوب چیزیه
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید