امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 18:19:38

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

نخل طلای جشنواره کن در دستان اصغر فرهادی

نخل طلای جشنواره کن در دستان اصغر فرهادی

دوشنبه, 03 خرداد 1395 ساعت 09:51 کدخبر :10227
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

فیلم جدید اصغر فرهادی به نام «فروشنده» دو جایزه جشنواره کن را دریافت کرد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در حالی که آیین اختتامیه شصت و نهمین جشنواره فیلم کن با معرفی برترین های بخش های مختلف به کار خود پایان داد، فیلم ایرانی «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی با دریافت دو جایزه نخل طلایی بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر مرد پیشتاز آثار منتخب این جشنواره شناخته شد.


اصغر فرهادی پس از دریافت جایزه بهترین فیلمنامه، اظهار کرد: روزی به همراه فیلمبردارم برای تماشای نسخه نهایی فروشنده به سینمایی رفتیم، مسئول سالن گفت: بیست دقیقه برای آماده شدن فیلم لازم است و در این فاصله فیلمی برایتان بگذارم؟ گفتم اگر خسته کننده نیست بگذار و آن فیلم مد مکس جورج میلر بود همان موقع گفتم این نشانه خوبی است. وی افزود: فیلم های من فیلم های شادی نیستند اما خوشحالم که با جوایزم مردم ایران یا لااقل بخشی از آنان را شاد می کنم.

شهاب حسینی نیز پس دریافت جایزه بهترین بازیگر جشنواره فیلم کن، آن را به مردم ایران تقدیم کرد. وی سخنان خود را با عبارت «الهی شکر» آغاز کرد و در ادامه ضمن تشکر از ریاست جشنواره و هیات داوران، گفت: این جایزه به نوعی از طرف مردم من آمده و بنابراین به خود مردم باز می گردانم.
شهاب حسینی افزود: این جایزه را با تمام وجود و از اعماق قلبم و با عشق تقدیم مردم سرزمینم می کنم. وی همچنین از اصغر فرهادی کارگران فیلم به دلیل اعتماد دوباره به او و همچنین از گروه سازنده فیلم تشکر کرد.
در فیلم «فروشنده» اثر جدید اصغر فرهادی که محصول مشترک ایران و فرانسه است، شهاب حسینی و ترانه علیدوستی بازیگران اصلی هستند.


فیلم به رابطه زن و شوهری به نام عماد و رعنا (با بازی شهاب حسینی و ترانه علیدوستی) می€Œپردازد که در حال بازی در نمایش «مرگ فروشنده» آرتور میلر هستند.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 +1 نجف علي 06 خرداد 1395 ساعت 15:59
دمت گرم حاج اصغر
يه بارهم بگو اهل سده اي تا دلمان كمي خنك شه...
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید