امروزچهارشنبه, 20 فروردين 1399-- Wednesday Apr 08 2020

ساعت 19:37:39

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

نمایش «آی قصه، قصه، قصه»

پنجشنبه, 12 مرداد 1396 ساعت 10:48 کدخبر :11409
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سهیلا عموشاهی

نمایش شاد و موزیکال «آی قصه، قصه، قصه» به نویسندگی مصطفی جعفری خوزانی و طراحی و کارگردانی احمد رضایی از 4 مرداد ماه در سینما فرهنگ خمینی شهر روی صحنه رفت.

به گزارش خبرنگار فرصت، آیین رونمایی این نمایش با حضور شهردار و اعضای منتخب شورای پنجم برگزار شد همچنین پرده برداری از اولین اجرای این گروه در خمینی شهر با حضور امیر لطفی عضو منتخب شورای شهر انجام گرفت.
کارگردان این نمایش در مورد جزییات آن گفت: این نمایش تلفیقی از چند قصۀ قدیمی و نام آشنای متولدین دهه های ۳۰ به بالا مثل قصۀ: شنگول و منگول، شنل قرمزی، زاغک و روباه، خروس زری پیرهن پری، چوپان دروغگو و با یادی از شهر قصۀ زنده یاد بیژن مفید است که در مجموع با پردازش انجام گرفته، قصۀ جدید و پند آموزی را با کمک همۀ این شخصیت های داستانی پدید آورده است.
احمد رضایی تصریح کرد: درون مایۀ نمایش به مسئلۀ مهم دروغگویی می پردازد و این که جواب مکر را با مکر نباید داد.
وی افزود: گروه هنری «صورتک» این نمایش را برای اجرا آماده کرده که بدین وسیله از تمام زحمات آنان تشکر می کنم و باید اعلام کنم که بهترین بازیگران خمینی شهر در آن ایفای نقش می کنند.
رضایی در ادامه اظهار داشت: طبق گفته های استادانی مثل حسن اکلیلی و محمد نریمانی «آی قصه، قصه، قصه» چند سرو گردن از دیگر نمایش های چند سال اخیر کودک اصفهان بالاتر است و امیدواریم بتوانیم آن را در جشنوارۀ بین المللی تئاتر کودک و نوجوان اجرا کنیم.
مصطفی جعفری نویسنده این نمایش نیز در گفتگو با خبرنگار فرصت گفت: در متن نمایشنامه از افسانه های ازوپ ( افسانه های بومی اروپایی و فرانسویی)، کارهای شاملو و بیژن مفید استفاده شده است. هر چند سعی شده که کار به صورت کلاژ پرداخته شود اما یکدست بودن در روایت رعایت شده است و در کل این نمایش نقدی بر قصه هاست.
بازیگران این نمایش: ابراهیم حاج حیدری، مهدی ماندگاری، نسا سلیمانی، حسین رفیعی، فرید قدیری، مجید ماندگاری، محمد رسول پریشانی، علیرضا لطفی، زهرا هارونی، سعید ماندگاری، مهسا خلیلی، فاطمه صفیان، فاطمه زاهدیان و محمد ماندگاری. ضربی خوان و قصه گو: یگانه خسروی، طرح، ایده و ترانه سرایی : تیم نویسندگان صورتک، نویسنده: مصطفی جعفری خوزانی، دستیاران کارگردان: رضا ملکی و محمد ماندگاری، مدیر اجرا: سید محمد گلستانه، منشی صحنه: محمد رسول پریشانی، طراح لباس: عاطفه شیرازی، طراح بنر و بروشور: سید احمد جعفریان، طراح گریم: نجمه مهرابی، نقاش: استاد روح الله ابراهیمی، اجرای نور: رضا باقری و فرزاد دریایی، تدارکات: محمد کریمی، ابوالفضل مرتضوی، مهدی کریمی و مسعود پریشانی، روابط عمومی: مهدی اشتریان و فرخنده دریایی، عکاس: مهدیس میرزایی و محمد حسن مجیری، آهنگساز: پیمان فروتن، میکس و مسترینگ: محمد سام زاده.
گفتنیست گروه صورتک جوان ترین گروه نمایشی خمینی شهر است و این نمایش که یکی از موفق ترین نمایش های این گروه می باشد با استقبال خیلی خوب مردم مواجه شد. همچنین نمایش« آی قصه، قصه ، قصه» 10 شب در شاهین شهر و 10 شب در درچه بر روی صحنه رفته است.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید