امروزچهارشنبه, 20 فروردين 1399-- Wednesday Apr 08 2020

ساعت 19:41:39

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

واکنش طنزگونه بازیگر «خواب تلخ» به لغو یک مراسم

واکنش طنزگونه بازیگر «خواب تلخ» به لغو یک مراسم

دوشنبه, 02 آذر 1394 ساعت 13:54 کدخبر :9684
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

اسفندیار بازیگر فیلم «خواب تلخ» در پی لغو اکران خصوصی این فیلم، نامه€Œی سرگشاده€Œای به لحن طنز نوشت.

به گزارش فرصت آنلاین به نقل از  ایسنا، در متن این نامه€Œی سرگشاده آمده است:

«به نام خدای رفتگان و خدای ماندگان»

از اسفندیار بازیگر فیلم سینمائی "خواب تلخ"

به روسای جمهورمحترم کشورهای تولید کننده گاز

از اینکه به تهران تشریف آوردید تا دست دوستی به هم بدهید و با هم خوب باشید، بسیار خوشحالم. امیدوارم در تهران به همه شما خوش بگذرد و بیش از پیش بفهمید که کشورمان ایران چقدر مهم است. از خدا می€Œ خواهم در این نشست ها فقط حرف پول و اقتصاد نباشد و به ارتباطات فرهنگی خصوصا در زمینه هنر سینما هم فکر کنید. ان شا الله!

 

همانطور که مستحضر نیستید! دوازده سال قبل بنده آقا اسفندیار مرده شور سِدِه اصفهان فیلمی بازی کردم به نام "خواب تلخ" که در بیش از چهل جشنواره جهانی شرکت کرد و جایزه ویژه بخش دوربین طلائی کن و جایزه نگاه جوان بخش دوهفته کارگردان های کن و اسکندر طلائی تسالونیکی یونان و جایزه فیپرشی و.... را گرفت که تمام این افتخارات برای سینمای ایران ثبت شده.

 

حالا بعد از دوازده سال قرار شده "خواب تلخ" در گروه هنر و تجربه اکران شود و مراسم افتتاحیه آن هم قرار بود دوشنبه شب در سینما فرهنگ برگزار شود و بنده هم از اصفهان به همین دلیل آمده بودم تهران تا بعد از دوازده سال فیلمم نشان داده شود و با مردم عکس بگیرم و خبرنگارها با من مصاحبه کنند و چهارتا امضا بدهیم و برگردیم سِدِه! ولی حضور شما عزیزان در تهران و محدودیت های ترافیکی به وجود آمده باعث شد افتتاحیه فیلم من، ببخشید فیلم ما(!) لغو بشه و کاسه و کوزه امون به هم بریزه!

 

سئوال من فقط این است که: آقای پوتین، آمدی جانم به قربانت، ولی حالا چرا؟!! اصلا چرا دقیقا این سینما فرهنگ که قرار بود ما توش افتتاح بشیم، باید در نقطه تلاقی محدودیت های ترافیکی این روزها باشد که مراسم فیلم من، ببخشید ما، لغو شود؟! آدم بعد از دوازده سال انتظار به همه چیز شک میکنه که نکنه خدای نکرده توطئه€Œ ای در کار باشه!! البته ما صبرمون زیاده چون یک عمر با مرده€ Œها سروکار داشتیم و آنها را برای رفتن به درگاه حق آماده کردیم ولی این روزها دیگه صبرم لبریز شده و ....

 

داستان خواب تلخِ من، ببخشید خواب تلخِ ما (!) قصه درگیری منِ مرده شور با حضرت عزرائیل است که ان شاء الله بعد از اکران، کپی ویدئوئی آن را برایتان ارسال خواهم کرد. برای هزینه هم نگران نباشید، اولا قابل نداره و دوما حالا که اصرار می €Œکنید هزینه آن را می €Œتوانید به واحد پول خودتون بپردازید! شما رفیقید، تاواریش!

 

به هرحال قدمتان روی چشم و به خاطر شما میهمانان عزیز و به احترام جناب آقای روحانی رئیس جمهورمان، من به گروه "هنر تجربه" دستور دادم، ببخشید! گفتم، که مراسم افتتاحیه را لغو کنند و ان شاء الله روز شنبه هفتم آذرماه ساعت 20:30 آن را در سینما فرهنگ برگزار می€ Œکنیم.

 

ان شاءالله شیر گازهایتان همیشه باز باشد و خداوند همه ما را رحمت کند!»

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید