امروزدوشنبه, 07 خرداد 1397-- Monday May 28 2018

ساعت 13:56:38

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

این عشق الهی است ...

شنبه, 07 اسفند 1389 ساعت 12:11 کدخبر :557
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

اولین روز از ماه پربركت ذیحجه است؛ از آن روزها که شور و شادی از در و دیوار شهر می‌ریزد، 1429 سال پیش درست در چنین روزی دستان "علی (ع) و فاطمه (س)" به هم گره خورد تا محکم‌ترین پیوند هستی شکل بگیرد و امروز بعد از گذشت آن همه سال؛‌فرمانداری، شهرداری، اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی و حوزه‌های علمیه‌ی خواهران در شهر دست به دست هم داده‌اند تا همایش

" جلوه‌ی عشق الهی" را در سالن سینما فرهنگ در چنین روز مبارکی برگزار کرده و طی آن جشن ازدواج جمعی از زوج‌های طلبه‌ی شهرمان را به زیبائی برپا کنند.
سالن مملو از جمعیت است و سفره‌ی عقد بزرگی سن را پوشانده و حالا "حجت‌الاسلام گرجی" سخنور موفق و کارشناس مذهبی خانواده آمده است تا این کبوتر‌های عاشق را با آئین همسری و همدلی و همزبانی آشناتر کند.
حرفهایش مثل همیشه به دل می‌نشیند، از مهربانی می‌گوید و از گذشت، از اینکه طبیعت مرد این است که تکیه گاه قرار بگیرد و زن فطرتا دوست دارد به کسی تکیه کند و اینکه" الرجال قوامون علی النساء " یعنی همین.
حاج‌آقا گرجی باز هم می‌گوید: یک زن به عنوان همسر و مادر باید مثل گل عمل کند دی‌اکسیدِ ترافیک و قرض و کار زیاد را بگیرد و اکسیژن بدهد و برای همین است که خداوند در زبان زن لطافت قرار داده است، حاج‌آقا یک حرف شیرین دیگر هم می‌گوید و پرده از نصیحت "رهبر" به آقایانی که صیغه‌ی عقدشان را می‌خواند، برمی‌دارد: "مواظب باش گل زندگیت پژمرده نشود."  
حاج‌آقا از زیباترین پیوند هستی هم می‌گوید، از حضرت علی و حضرت زهرا، از نماز شب اول ازدواجشان و از ثمره‌ی آن یعنی پسری که در تیرباران بی‌وقفه‌ی ظهر عاشورا به نماز می‌ایستد و از حرکات نادرست و مردم‌آزاری‌های ما در عروسی‌هایمان که نفرین‌های مردم را در پی دارد و چند وقت بعد که ثمره‌اش را در زندگیمان می‌بینیم می‌اندازیم گردن چشم زخم.
حاج‌آقا گرجی از زیرکی خمینی‌شهری‌ها هم گفت و از اینکه با تحقیق به این مطلب رسیده است که خمینی‌شهری‌ها از نظر هوشی در رده‌‌های بالای استان قرار دارند.
حرف‌های دلنشين حاج‌آقا گرجی که  تمام شد مولودی خوانی شاد و شیرین " آقای شیروی" به این بزم شور دیگری ‌بخشید و حالا نوبت "حسینعلی عمادی" خاله خانوم شهرمان بود که با هنر‌نمائی خود و همکارانش ازعروس و داماد‌ها و همراهانشان پذیرائی کند.
آقای عمادی هنرمندانه طی اجرای نمایش به طرح مشکلات شهر پرداخته و از مسئولین انتقاد کرد و بعد داستان یک زوج "لیلی و مجنون" امروزی را روایت نمود و در نهایت طبق معمول همه‌ی برنامه‌ها اهدای جوایز شد پایان بخش جشن، البته ناگفته نماند که جوایز به زوج‌هائی تعلق می‌گرفت که هر دو طلبه باشند.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید