امروزپنجشنبه, 31 خرداد 1397-- Thursday Jun 21 2018

ساعت 20:57:34

آخرین به روز رسانی : پنج شنبه 03:03:37

عزیزاله عاملی (خوشنویسی)

دوشنبه, 09 اسفند 1389 ساعت 10:13 کدخبر :565
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : مرضیه ملک
معرفی هنرمند

نام: عزیزاله عاملی

تاریخ تولد: 1347 خمینی شهر

رشته هنری: (خوشنویسی)

آثار: خوشنویسی ادعیه‌ های گچبری شده مسجد جمکران

خوشنویسی گلدان‌های روی گوشه‌های ضریح امام حسین(ع)  به صورت قلم‌زنی

همکاری با شهرداری خمینی شهر برای طرح های هنری

 

 

متولد 1347 خميني‌شهر، فارغ ‌التحصيل رشته هنرهای تجسمی از دانشگاه تربیت معلم تهران در مقطع كارشناسي، معلم آموزش و پرورش و رئیس انجمن خوشنویسان.
دوارن ابتدایی بود که علاقه شدید را به نقاشی در خود دید. در همان دوران ابتدايی یکبار تصویر امام را بسیار زیبا کشید که مورد تمجید معلم هم قرار گرفت.

 

معروف بود به نقاش مدرسه. در دوره راهنمایی به خط و خوشنویسی علاقه پیدا کرد و این را مدیون همکلاسی شهیدش می ‌داند. در دبیرستان خط را نیز ادامه داد. در دانشگاه وارد رشته هنرهای تجسمی شد و توانست لیسانس خود را در این رشته از دانشگاه تربیت معلم تهران بگیرد. خط را زیر نظر استاد حاج‌آقا جانی و استاد اجلی به صورت حرفه‌ای در تهران آموخت. سپس در اصفهان تسلط خود را بر انواع خطوط و بعضی از رشته‌های دیگر هنرهای تجسمی افزایش داد. در خط نستعلیق استاد فروزنده و فرزانه و در خط نسخ استاد رحیمی و در ثلث استاد برهانیان و در تذهیب استاد صادق‌زاده و طاهری و همچنین در نقاشی استاد تحویلیان از جمله اساتید وی بودند. سال گذشته برای مرحله فوق ممتازی خط به نزد استاد بنی‌رضی که خطاط قرآن است به قم رفت و توانست در خط به مقام فوق ‌ممتازی نائل شود. در این دوران در بعضی از کانون‌ها و مساجد به آموزش خط به هنرجویان می‌پرداخت.


خوشنویسی ادعیه‌ های گچبری شده مسجد جمکران و همچنین خوشنویسی گلدان‌های روی گوشه‌های ضریح امام حسین(ع) که به صورت قلم‌زنی اجرا شده از مهمترین کارهای اوست. قرار بود خوشنويسی خطوط حکاکی شده روی سنگ را برای مهدیه تهران انجام دهد. دو متر از آن را انجام داد، ولی چون این طرح هزینه زیادی داشت مسئولین مهدیه از این طرح منصرف شدند.


در طراحی و گرافیک بسیاری از طرح‌هایی که کامپیوتر ناتوان است تبحر دارد و در این زمینه با شهرداری خمینی‌شهر  در بسیاری از پروژه‌های هنری همکاری داشته است.
به چندین نمایشگاه هم دعوت شده از جمله: نمایشگاه هنرجویان هنر در استان، نمایشگاه قرآن پل شهرستان، نمایشگاه خط موزه فرش استاد فرشچیان، مشق عشق قزوین، نمایشگاه خوشنویسی رضوی یزد و بسیاری دیگر.


در حال حاضر در پنج مدرسه به بیش از ششصد دانش‌آموز آموزش خط می‌دهد و همچنین رئیس و مربی خط مجمع خوشنویسان شهرستان است.

نظرات  

 
#2 +2 مهدی جعفری خوزانی 28 مهر 1393 ساعت 19:12
بهترین معلم خط
نقل قول
 
 
#1 -1 مخاطب 04 مرداد 1390 ساعت 11:51
حالا اسم ایشون چی هست؟!!!!!
اگه معرفی ست حداقل اسمش رو بنویسیدلطفا!
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید