امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 01:22:06

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

مجید فتحیان ,میناکار

مجید فتحیان ,میناکار

سه شنبه, 19 اسفند 1393 ساعت 11:33 کدخبر :8548
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

نام: مجید فتحیان
مینا کار
متولد: 1368 دستگرد خمینی شهر

tong
از حدود سال 84 شاگردی را در اصفهان نزد اساتید مختلف میناکاری آغاز کرد. هنرمند ترین استاد خود را استاد میر لوحی می داند که از مربیان فنی حرفه ای و کارشناس این هنر است. از سال 90 که کاربلد شده بود فعالیت تولیدی خود را در خمینی شهر با راه اندازی کارگاهی در دستگرد شروع کرد. تا پیش از آن در خمینی شهر کسی چنین نکرده بود. کارهای خود را در خیابان های بوعلی وامام شمال و جنوبی عرضه کرد تا حالا که در خیابان امیر کبیر جنب پایانه مسافربری فروشگاهی دایر کرده است. 20 هنرجو در دستگرد دارد و10 خانم سرپرست خانوار را نیز در خیریه نرجس خاتون آموزش و سفارش می دهد. میناها را هم در خمینی شهر هم در اصفهان به فروش می رساند و90 درصدش را در اصفهان. در
خمینی شهردوایر دولتی به ویژه شهرداری مشتری هستند و مردم هم کم کم دارند این هنر را می شناسند و خرید می کنند. در کشوربیشتر تهرانی ها خریدار محصولات مینا هستند.

DSC 1284
فتحیان می گوید: مواد اولیه را که مس است از میدان امام اصفهان می خرد. برای گلدان ها مسِ با کیفیت و برای بشقاب ها نورد مصرف می شود و آنها را لعاب می دهد تا سفید شود و بسترهنرمندی هنرمندان.

sini
مشتری ها به ترتیب طرفدار بشقاب، گلدان، قندان وکاسه پایه دارند. این هنرمند مینا کارِ کار آفرین می گوید: مردم کم کم این هنر را می شناسند و محصولات آن را می خرند که با رونقِ آن افرادی به کارمشغول شده و چرخه زندگی شان می چرخد والبته حمایت مسوولین و مردم با خرید محصولات مینا لازمه کار است.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید