امروزيكشنبه, 30 ارديبهشت 1397-- Sunday May 20 2018

ساعت 18:23:03

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

استقبال پر شور مردم و مسوولان از نمایشگاه عکس عاشوراییان

سه شنبه, 19 دی 1391 ساعت 14:12 کدخبر :4975
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
نمایشگاه عکس عاشوراییان آثار رسول مختاری که از نهم تا شانزدهم دی ماه در پایگاه فرهنگی امدادی هلال احمر (تکیه پشت بانک ملی مرکزی) برپا بود و در حال حاضر به مجموعه فرهنگی مذهبی امام حسین(ع) (حسینیه باولگان) منتقل شده است، با استقبال پرشور مردم و مسوولان مواجه شد.

مختاری در گفتگو با خبرنگار فرصت آنلاین، علت این استقبال را انتخاب مکان، زمان، موضوع و نام مناسب برای نمایشگاه دانست و تاکید کرد: انتظار چنین استقبالی را نداشته است. وی این پایگاه را علی رغم عدم برخورداری اش از استانداردهای لازم، به دلیل فضای مذهبی حاکم بر آن مکان مناسبی برای برگزاری نمایشگاه های مذهبی دانست.

مختاری تعداد عکس های انتخاب شده برای نمایشگاه توسط اساتید متخصص را 28 قطعه عکس عنوان کرد که تنها 14 تای آن در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است. وی با تاکید بر اینکه تامین هزینه های این نمایشگاه شخصی بوده، هزینه برگزاری را تا کنون 5/1 میلیون تومان اعلام کرد و افزود: جهت اضافه کردن 14 تابلو عکس دیگر یک میلیون تومان لازم داریم که هنوز تامین نشده است.

این هنرمند که نخستین تجربه برپایی نمایشگاه عکس را پشت سر می گذارد، یادآور شد: درصدد هستم در صورت حمایت مالی مردم و مسؤولان این نمایشگاه را در خارج از شهرستان خمینی شهر و حتی در تهران با عنوان "تجلّی عاشورایی حسینیه ایران؛ خمینی شهر" برپا کنم. این نمایشگاه که با استقبال کانون عکس اصفهان نیز روبرو شده، با شروع ترم تحصیلی دانشگاه ها، در چندین دانشگاه از جمله اصفهان نیز در معرض دید علاقمندان قرار می گیرد.

مختاری هدف از برگزاری نمایشگاه عاشوراییان را زنده نگهداشتن نام و یاد حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و تجلّی عزادارای در حسینیه ایران عنوان کرد و از همکاری های جمعیت هلال احمر و روابط عمومی شهرداری تشکر کرد.

گفتنی است این نمایشگاه تا پایان ماه صفر در حسینیه باولگان پذیرای علاقمندان خواهد بود و همچنین به گفته مختاری تا محرم سال آینده در نقاط مختلف شهر برپا خواهد شد.

لازم به ذکر است رسول مختاری که متولد سال 1370 است تا کنون موفق به کسب رتبه های برتر استانی و کشوری در ساخت فیلم های کوتاه در مسابقات دانش آموزی شده و فیلم کوتاهی از او با عنوان "گلم" در 28 استان و چند کشور دیگر اکران شده است.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#4 0 سامان س 16 آذر 1392 ساعت 14:47
سلام یه عکس از خود رسول مختاری بزنیدتا بشناسیمش
نقل قول
 
 
#3 +9 یکی از سینما دوستان 08 بهمن 1391 ساعت 12:18
نقل قول یکی از سینماگران:
آخه اینقدر دروغ می نویسید؟کجا فیلم گلم در جایی اکران شده که ما نفهمیدیم؟خودتون مطلب را بالا را بخوانید صد بار می خندید از این گزارش سرپادروغ ...

وقتی میبینم دوستان در اوج پرواز میکنند ومن درارتفاعات کم اندوهگین می شوم وبیشتر از این اندوهگین می شوم که پرواز را از یک نقطه و با هم شروع کرده ایم
ولی..
باز به پروازم ادامه می دهم و از دوستان که در اوج پرواز می کنند راه درست را می پرسم
به نظر من هم خبر درست گفته نشده مخصوصا رزمه
ایشان با فیلم پرواز اندیشه وقلم در جشنواره دانش آموزی اول شددر جشنواره جلوه های آب شرکت کردودرجشنواره مهر هلال سوم کشور شدو...
فیلم گل م درجشنواره لیان بوشهر بود درجشنواره حسنات که حدودا در 10استان مختلف اکران داشت بودودرجشنواره بین المللی100 هم بودکه این جشنواره در کشورهای مختلف اکران ودراستانهای مختلف برگزار می شدودرعرصه های دیگزنویسنده ی سایت های خبری خمینی شهر،سردبیری گاهنامه نگار وثارالله و کسب رتبه های مختلف در عرصه های مختلف فرهنگی وهنری و ورزشی و...از رتبه هایی است که من شخصا تقدیر نامه هایش را دیده ام...
نقل قول
 
 
#2 -10 یکی از سینماگران 03 بهمن 1391 ساعت 13:30
آخه اینقدر دروغ می نویسید؟کجا فیلم گلم در جایی اکران شده که ما نفهمیدیم؟خودتون مطلب را بالا را بخوانید صد بار می خندید از این گزارش سرپادروغ ...
نقل قول
 
 
#1 +8 سعیدآقامحمدی 20 دی 1391 ساعت 12:40
واقعا کارجالبی کرده بود وبگم این استقبال از جانب مردم برای اسم امام حسین وعاشورا بود.ولی واقعا عکسها با توضیحاتی که مختاری می داد بسیار زیبا کار شده بود ولی گلگی حمابت نکردن ازش خیلی دردناک بود وقابل تامل.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید