امروزپنجشنبه, 28 دي 1396-- Thursday Jan 18 2018

ساعت 05:08:18

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 05:32:39

یک کار گردان سینما:

باید به فرهنگ‌های بومی شهرستان‌ها اهمیت داده شود

چهارشنبه, 20 اسفند 1393 ساعت 09:25 کدخبر :8552
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

وظیفه دولت اهمیت دادن به فرهنگ€Œهای بومی شهرستان€Œها است تا برخی از جوانان شهرستان€Œ مهاجرت نکنند.به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین ،رهبر قنبری کارگردان سینما در گفتگو با باشگاه خبرنگاران در خصوص تاثیر فرهنگ و هنر در مهاجرت شهرستانی€Œها به پایتخت، بیان کرد: یکی از دلایلی که بعضی از جوانان شهرستانی€Œها به تهران مهاجرت می€Œکنند محدود بودن امکانات در شهرهای آن€Œها است.
وی ادامه داد: جوانان ایرانی فارغ التحصیل از دانشگاه€Œهای ایران برای ادامه کار خود به اروپا و آمریکا و ... سفر می کنند، طبیعی است که در داخل هم تمرکزگرایی در بعضی از استان€Œهایی همچون تهران، اصفهان، تبریز و مشهد وجود داردو جوان€Œهای شهرستانی به این مناطق مهاجرت می€Œکنند.
قنبری تصریح کرد: اگر برخی از مسئولان فرهنگی به فرهنگ€Œهای بومی هر شهری اهمیت و ارزش بدهند، شاید کمتر علاقمندان به فرهنگ و هنر مهاجرت کنند.
وی تصریح کرد: دولت باید شهرستان€Œها را ارزش گذاری کنند و امکانات برای ساخت فیلم از جمله دوربین و بودجه در اختیار آنها قرار دهند.
قنبری خاطر نشان کرد: باید در همه زمینه€Œهای فرهنگ و هنر همچون تئاتر، موسیقی و شعرشهرستانها ارزش گذاری شود تا شاهد مهاجرت جوانان شهرستانی نباشیم.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید