امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 22:23:17

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

به مناسبت روز ملی سینما؛

جایزه های اصغر فرهادی و سودای سینما در سر جوانان شهر

سه شنبه, 28 شهریور 1391 ساعت 07:25 کدخبر :4523
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ریحانه پیمان

سکانس اول:

حتما خبر دارید جشنواره ها دست از سر اصغر فرهادی بر نمی دارند و همین چند وقت پیش، اتحادیه اروپا جایزه خود را به این فیلم تقدیم کرد. شب جمعه رفته بودم عروسی، دختران جوانی را می دیدم که نشسته بودند و با موبایل شان حساب می کردند که آخرین جایزه اصغر فرهادی چه قدر ارزش اقتصادی دارد.

سکانس دوم:

رییس انجمن سینمای جوان خمینی شهر در مصاحبه با همشهری جوان گفته بود شهرت اصغر فرهادی شور فیلم سازی را بین جوان های اینجا بیشتر کرده، وقتی می بینند همشهری شان به جایگاهی رسیده که کسی تا به حال تجربه نکرده امیدوار می شوند اما همین باعث شده که خیلی ها بخواهند یک شبه اصغر فرهادی بشوند.

سکانس سوم:

صبح شنبه که به گوشی همراهم سری زدم دیدم پیامکی دارم به این مضمون: تست وآموزش بازیگری برای تئاتر و تلویزیون زیر نظر استاد "داریوش ارجمند" نجف آباد، فردوسی مرکزی، آموزشگاه پارسه.

سکانس چهارم:

تلویزیون را که روشن می کنی برنامه های گوناگون در زمینه سینما و غیره از قبیل مجله تئاتر، هفت و... ذهن مخاطب را درگیر آمار ارقام دریافتی بعضی بازیگران می کند که فلان بازیگر 90 میلیون گرفت و فلان بازیگر 60 میلیون وکلی از این آمار و ارقام ها.

سکانس پنجم:

این سکانس را دو بار بخوانید! قضیه بسیار جدّی است. اکبر عبدی بازیگر مشهور سینما در گفتگو با سروش سیمای ویژه نوروز خیلی دلسوزانه به جوانانی که تحت تاثیر این اخبار و اطلاعات سودای شهرت و ثروت برایشان ایجاد می شود و یا شده است، هشدار داده بود که مراقب باشند. عبدی گفته بود: " باور کنید بسیاری از این کلاس های بازیگری در سراسر کشور و خود پایتخت دکان هستند. شاید باور نکنید ولی خیلی از این مسوولان کلاس ها به من هم پیشنهاد داده اند که اجازه بده فقط اسمت را برای تبلیغ جزو اساتیدمان بیاوریم و فقط از عکس و اسمت استفاده کنیم و دیگر هیچ اما وجدان من این اجازه را نمی دهد که با احساسات بچه های مردم بازی کنم." این بازیگر با سابقه گفته بود: " من نمی گویم که به این شغل یا حرفه نیایید من می گویم مراقب وعده و وعید ها باشید. با دانش کافی پا به عرصه بگذارید. جوانان همه زندگی خودتان را برای این کار نگذارید. " عبدی در این گفتگو از جوانی یاد کرده بود که قطعه زمینی را که همه دارایی خانواده اش بود، فروخت اما بازیگر که نشد هیچ دستش هم خالی شد.

حتی همین اصغر فرهادی خودمان هم چند سال پیش در فرهنگسرای بعثت از جوانی سخن به میان آورد که اتفاقا از همشهری های خودمان بود و چه هزینه هایی که نکرده بود تا بازیگر شود و دست آخر دست از پا درازتر برگشته بود. فرهادی هم به جوانان توصیه می کرد با آگاهی پا به این عرصه بگذارند و فقط ویترین را نبینند. حتی گفته بود که به خانواده ام می گویم از این حرفه دوری کنند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید