امروزيكشنبه, 30 ارديبهشت 1397-- Sunday May 20 2018

ساعت 23:56:53

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

محمد ماندگاری (خوشنویسی)

سه شنبه, 24 خرداد 1390 ساعت 12:30 کدخبر :1477
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : مرضیه ملک
معرفی هنرمند

نام: محمد ماندگاری

تاریخ تولد: 1364 خمینی شهر

رشته هنری: خوشنویسی

رتبه ها: رتبه اول بیست و دومین جشنواره بین­اللملی قرآن دانشجویان کشور در رشته نستعلیق  جشنواره بین­اللملی قرآن مشهد

رتبه دوم مسابقات خوشنویسی دانشجویان سراسر کشور در اهواز

رتبه دوم خوشنویسی اولین جشنواره هنری و ادبی نماز و نیایش دانشجویان کشور

رتبه دوم جشنواره رشته نستعلیق دانشجویان سراسر کشور

 رتبه سوم  جشنواره بین المللی قرآن دانشجویان کشور در رشته نسخ

دریافت لوح تقدیر از معاون رئیس جمهور

محمد ماندگاری هنرمندِ خطاط خمینی شهری متولد سال 1364 است و کارشناس­ارشد مکانیک از دانشگاه صنعتی اصفهان. از مهر 78 با تشویق­های پدر وارد انجمن خوشنویسان خمینی­ شهر شد و از آموزش­های اساتید بنامی چون آقایان مصطفی رضایی و باقری کسب فیض کرد.

 

ماندگاری موفقیت خود را در درجه اول مدیون پدرش است که همواره او را به یادگیری خوشنویسی تشویق می کرد و بعد از آن، اساتید خوبش آقایان رضایی و باقری. درجه ممتازی خوشنویسی راکه در سال 83 کسب کرد بلافاصله  در انجمن مشغول به تدریس شد و گروه خوشنویسی دانشگاه را نیز خودش به راه انداخت و با همکاری دوستانش نمایشگاههای متعددی برگزار کرد، از مسابقات و جشنواره ها نیز دست خالی بیرون نمی آمد: رتبه اول بیست و دومین جشنواره بین­اللملی قرآن دانشجویان کشور در رشته نستعلیق و کسب رتبه سوم در همین جشنواره در رشته نسخ، رتبه اول رشته ثلث سومین جشنواره بین­اللملی قرآن مشهد، دریافت لوح تقدیر از معاون رئیس جمهور، رتبه دوم مسابقات خوشنویسی دانشجویان سراسر کشور در اهواز، رتبه دوم خوشنویسی اولین جشنواره هنری و ادبی نماز و نیایش دانشجویان کشور، رتبه دوم جشنواره رشته نستعلیق دانشجویان سراسر کشور.

 

کسب رتبه اول جشنوارهای که یکی از اساتیدش از رقبایش به حساب می آمد از خاطرات به یادماندنی اش اوست. خاطره­ی آن پدر و پسری که هر دو از شاگردانش بودند نیز هیچ وقت از یادش نمی رود، پسری که با تشویق ها و اصرارهای مکرر پدر وارد این رشته می­شود اما چون علاقه ندارد آن را کنار می گذارد و پدر خود جای پسرش را در کلاس پر می کند جایش را پر می­کند واز قضا موفق به گذراندن مقاطع عالی این هنر می ­شود.

 

هنر خوشنویسی برای ماندگاري آرامشی به ارمغان می­آورد و در کنار تحصیل و زندگی با خط نوشتن خستگی روزانه به کامش شیرین می­شود. از میان اثرات خود خطی را که برای همسرش نوشته ماندگارتر می­داند و آن را از بهترین آثار خود ذکر می­کند. به گفته­ی او در طی چند سال اخیر هنر خوشنویسی در شهرستان بخوبی رشد کرده و این پیشرفت بخاطر زحمات اساتید بنام شهر در تربیت کردن هنرجویان است. افتخار می­کند که در خیلی از شهرستان­ها انجمن خوشنویسی وجود ندارد اما خمینی­شهر انجمن برتری دارد که به رتبه سوم نیز دست یافته است و امیدوار است که انجمن در سال­های آینده پیشرفت روز افزونی داشته باشد.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید