امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 01:14:04

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

«حسن رادیو» در انتظار رونمایی
برگی دیگر از دفتر زرین حماسه آفرینی های رزمندگان خمینی شهری؛

«حسن رادیو» در انتظار رونمایی

دوشنبه, 20 مرداد 1393 ساعت 09:48 کدخبر :7591
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
مجموعه خاطرات دوران اسارت حسن علی یزدانی آزاده خمینی شهری تحت عنوان «حسن رادیو» به چاپ رسید.

 یزدانی در این باره به خبرنگار فرصت گفت: کتاب توسط بنیاد شهید قزوین منتشر شد و روز 25 مرداد همزمان با سالروز ورود آزادگان به میهن رونمایی خواهد شد.


به گزارش خبرگزاریایسنا،حسن شکیب‌زاده-نویسنده این کتاب- اظهار کرد: این کتاب مجموعه خاطرات آزاده جانباز، حسن‌علی یزدانی است که برای نخستین بار در قالب 25 خاطره از دوران اسارت رزمندگان جمهوری اسلامی در زندان‌های رژیم بعث عراق، منتشر خواهد شد.


وی افزود: حسن رادیو ماجرای سرقت رادیویی از نیروهای عراقی است که به منظور بهره‌برداری و دریافت اخبار و رویدادهای ایران و انتقال آن به سایر اسرا، انجام شده است.در این کتاب، به خاطر اینکه نمی‌خواهد ماجرای سرقت رادیو به گردن حجت‌الاسلام سید علی‌اکبر ابوترابی بیفتد، شکنجه‌های وحشتناکی را تحمل می‌کند تا جایی که پیکر بی‌جان او را در بیمارستان اردوگاه، کفن‌پوش می‌کنند، ولی تدابیر عالمانه و دعاهای معنوی سید آزادگان، او را از مرگ حتمی نجات می‌دهد.


وی اضافه کرد: خاطره حسن رادیو یکی از خاطرات حماسی و ماندگاری است که اوج مقاومت و ایثار آزادگان را در مقابله با شکنجه‌ های ماموران حزب بعث، در اردوگاه‌های بغداد به نمایش می‌گذارد.این خاطره همراه با 25 خاطره دیگر که همگی مبین نقش ارزشمند شهید ابوترابی در مدیریت اسرای ایرانی طی دوران اسارت و پس از آن است، در قالب کتاب "حسن رادیو" برای نخستین بار و پس از گذشت سه دهه از وقوع آن، منتشر و در اختیار علاقمندان قرار می‌گیرد.


گفتنی است حسن‌علی یزدانی که همه آزادگان کشور او را به نام «حسن رادیو» می‌شناسند، در سال 1341 در خمینی شهر متولد شد و پس از اسارت در سال 1360 در قالب دومین گروه از آزادگانی که به میهن بازگشتند،27 مرداد ماه سال 69 به وطن بازگشت.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید