امروزسه شنبه, 04 ارديبهشت 1397-- Tuesday Apr 24 2018

ساعت 01:19:02

آخرین به روز رسانی : شنبه 02:03:18

آفتاب آمد دلیل آفتاب
شبی با آفتاب به یاد کنگره میلاد آفتاب

آفتاب آمد دلیل آفتاب

یکشنبه, 03 خرداد 1394 ساعت 10:49 کدخبر :8866
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سهیلا عموشاهی

عیدهای ماه شعبان که می رسد به یاد شور و حال آن سال های می افتم. به یاد کنگره میلاد آفتاب که 18 سال پی در پی در این اعیاد برگزار می شد و مردم حسابی با آن عجین شده بودند. روزنامه همشهری در سال 85 خمینی شهر را با عنوان «شهری با تابلوی شعر» معرفی می کند و در ادامه مطلب از شور و اشتیاق مردم این شهر در کنگره میلاد آفتاب اظهار شگفتی می کند.


ناصر فیض طنزپرداز معاصر کشور در آخرین گفتگویش با فرصت درباره کنگره میلاد آفتاب می گوید: در یک شهرستان حضور این جمعیت برای شنیدن شعر باور نکردنی است و این همیشه برای من شگفت آور بوده است. رضا رفیع طنزپرداز، روزنامه نگار و مجری تلویزیون نیز طی گفتگویی با فرصت از مسوولین می خواهد که چراغ چنین کنگره هایی را با صبوری روشن نگه دارند. شاعران بزرگ کشور از طریق کنگره میلاد آفتاب با این دیار آشنا شده اند و پای صحبت هر یک که می نشینیم خاطرات خوبی از کنگره میلاد آفتاب و شهر ما دارند.


« شبی با آفتاب» به یاد و خاطره «میلاد آفتاب» دومین سال خود را پشت سر گذاشت. اولین دوره این شب شعر در زمان حیات استاد خاسته، به همت وی و امسال به همت فرزندانش و جمعی از شاعران شهر در طی دو شب همزمان با میلاد سرور آزادگان جهان امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل (ع) علمدار دشت کربلا برگزار شد.


این برنامه، هر شب با دو فراز شعر خوانی و دو فراز موسیقی سنتی همراه بود که در بخش شعر خوانی شاعران مطرح کشوری و شاعران خوب شهرستان به شعرخوانی پرداختند.


از شاعران مهمان این جلسه می توان به محمد سلمانی، امیر ارجینی، سعید نوری، ابوالفضل صمدی و از اصفهان و شاهین شهر امیر حسین یاوری، دکتر میرقادری، خانم قرایینی، یوسف خوش نظر، عباس کیقبادی، کمالی و دهشیری و شجاعی فر اشاره کرد.در این دو شب صدای استاد محمد تقی سعیدی به همراه فرزندش و همچنین محمد حاج حیدری گرما بخش این محفل شبانه بود.


استقبال خوب مردم از این برنامه نشانگر این مدعاست که برگزاری جلسات شعر و برنامه هایی از این دست از ضروریات شهری با مردمان فرهیخته و شعر دوست است.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#2 0 امیری 04 خرداد 1394 ساعت 03:52
خیلی تشکر
ولی خداییش اسمش ضایعه. معمولاً هر کی را می خواهند مسخره کنند، با تمسخر بهش می گند «شب بیا آفتاب»!!!
ولی کلا تشکر.
نقل قول
 
 
#1 +2 كريمي هاشم 03 خرداد 1394 ساعت 14:48
باعرض سلام :خدا رحمت كند آقاي خاسته را كه با زحمت زياد وبا مشكلات فراوان كنگره شعر ميلاد آفتاب را مهيا مي نمود براي همشهريان و ازشاعران سرسركشور دعوت خواهي بعمل مي آورد .روحش شاد ويادش گرامي باد. انتظار مي رود كه يكي از پيش كسوتان شعر وشاعري در شهر راه آن عزيز سفركرده را ادامه دهد.انشالله
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید