امروزجمعه, 04 خرداد 1397-- Friday May 25 2018

ساعت 17:23:23

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

آموزش قرآن در تاکسی
به بهانه روز معلم

آموزش قرآن در تاکسی

یکشنبه, 12 اردیبهشت 1395 ساعت 11:01 کدخبر :10166
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : نجمه مجیری

یک راننده سرویس مدارس در تاکسی خود اقدام به آموزش قرآن به کودکان نمود. خانم مکاری در طول چهار سالی که مسوولیت رساندن دانش آموزان به مدارس را بر عهده داشته، توانسته بیش از 80 کودک را حافظ بخش هایی از قرآن کند.


وی در خصوص انگیزه خود از این کار به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: انگیزه من برای شروع فقط کسب رضایت خداوند بوده و آنچه که مرا در این مسیر تشویق نمود، استقبال کودکان و ایجاد فضای شور و نشاط در تاکسی بود. خانواده ها نیز بسیار حمایت کردند و در نتیجه هر روز با انگیزه بیشتر این کار را دنبال نمودم.


مکاری در خصوص نحوه آموزش به کودکان گفت: سعی کردم آموزش هایم متناسب با سرفصل دروس بچه ها باشد. در ابتدای کار آیت الکرسی را آموزش دادم و بعد از آن سوره هایی را از جز سی و سپس سوره های مبارکه یس و واقعه.


البته روش آموزش من از طریق هم خوانی و تکرار همگانی بچه ها بود. وی تاکید کرد: از آنجایی که قرآن بهترین منبع برای آموزش مفاهیم اخلاقی و انسانی است در آینده این آموزش ها را براساس قصه های قرآنی و روش های متنوع آموزشی ارائه خواهم داد.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 0 ميردامادي 13 اردیبهشت 1395 ساعت 08:24
باسلام واحترام: ضمن قدرداني از ابتكار و ايده بسيارخوب سركارخانم مكاري، از مديريت و انجمن اوليا ومربيان مدرسه دخترانه غيردولتي نوردانش خميني شهر تشكر ميكنم.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید