امروزدوشنبه, 31 ارديبهشت 1397-- Monday May 21 2018

ساعت 00:08:56

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

اطلاعات ده ها نویسنده خميني شهري با صدها عنوان کتاب بر روي سايت فرصت آنلاين

اطلاعات ده ها نویسنده خميني شهري با صدها عنوان کتاب بر روي سايت فرصت آنلاين

سه شنبه, 19 آذر 1392 ساعت 13:00 کدخبر :6576
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : مهدي محقق
بررسی های انجام شده دو هفته نامه فرصت و سايت فرصت آنلاين نشان می دهد که خمینی شهر در زمینه های مختلف نویسنده های متعددی را تقدیم جامعه علمی و فرهنگی کشور کرده است.

 اين بررسي ها كه نتايج آنها به مرور تقديم مردم خواهد شد تاكنون منجر به تدوين اطلاعات مربوط به 38 نفر از نویسندگان شهرستان شده كه اينك از طریق سایت فرصت آنلاین در بخش مطالب دسته بندی شده قابل دسترسی است. نویسندگان معرفی شده در مجموع حدود یکصد و هشتاد عنوان کتاب به چاپ رسانده اند که البته اگر تعداد آثار بالای 100 عنوان کتاب دکتر نوراله حسین خانی را به آن بیفزاییم خیلی بیش از این ها خواهد شد.  از این تعداد نویسنده حدود 17 نفر تحصیلات حوزوی دارند و بقیه دارای تحصیلات دانشگاهی در مقاطع مختلف می باشند. نزدیک به 15 نفر از آن ها اساتید دانشگاه و 4 نفر نیز زن هستند. سطح کتب منتشره هم بسیار متفاوت است؛ در این فهرست از کتاب هایی برای استفاده عموم به چشم می خورد تا کتب مرجع حوزه و دانشگاه.
موضوعات گوناگون این کتاب ها هم عبارتند از: تاریخی، تفسیری، معارف، پزشکی، فلسفه، جامعه شناسی، مدیریتی، علوم مهندسی، داستانی، خاطره نویسی و...
در میان کتب نویسندگان شهرستان، آثار قرآنی آیت اله معرفت مفسر بزرگ قرآن و آثار فلسفی دکتر دینانی (اهل شهر درچه) جلوه گری می کند. برخي از کتب نویسندگان بارها و بارها تجدید چاپ شده و مخاطبان بیشماری را در کشور به خود اختصاص داده است. از میان آثار تالیفی و پژوهشی نویسندگان خمینی شهری که در دانشگاه ها از آن استفاده می شود می توان به دو عنوان ارزشمند اشاره کرد: یکی کتاب "ویروس شناسی پزشکی" که دکتر مرتضی سیادت در دهه 50 نوشت و دیگری "آمار حیاتی پزشکی" که دکتر جبل عاملی آن را به زیور طبع آراسته است. البته پیش از آن دکتر حامد سیادت و پروفسور سید حسن میردامادی کتاب هایی را برای استفاده دانشجویان رشته های پزشکی تالیف کرده بودند. برخی نویسندگان شهرستان ما دست به چاپ بیش از 100 عنوان کتاب زده اند و تعدادی نیز آثاری به زبان های عربی، انگلیسی و آلمانی نوشته اند. گفتنی است تحقیقات فرصت پیرامون شناسایی نویسندگان خمینی شهری همچنان ادامه دارد. آنچه در مطلب بالا به آن اشاره شد تنها اطلاعات مربوط به نویسندگانی بود که در سایت فرصت آنلاین قابل دسترسی می باشد و اطلاعات تعدادی از نویسندگان شناسایی شده هنوز بر روی خروجی سایت قرار نگرفته است.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#5 0 مجید 24 آذر 1392 ساعت 21:34
موافقم
نقل قول
 
 
#4 +1 زماني 24 آذر 1392 ساعت 18:54
سلام
من مترجم زبان انگليسي هستم
خوشحال ميشم در بالا بردن سطح فرهنگ شهرمون با شما همكاري كنم.
نقل قول
 
 
#3 +3 پژمان صرامی 22 آذر 1392 ساعت 11:16
یه خواهش دارم لطفا اگه امکانش هست با آقای کارخیران مصاحبه کنید.اکثر کتابهای حقوقی ایشان در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا مورد استفاده قرار گرفته است.
نقل قول
 
 
#2 +1 پژمان صرامی 22 آذر 1392 ساعت 11:11
باید از فرصت تشکر کرد که این روزها وظیفه فرهنگ و ارشاد این شهر را نیز بر عهده گرفته است.ای کاش می شد یک همایشی بر گزار کردو همه نویسندگان خمینی شهری را دور هم جمع نمود.مطمئن باشد حداقل خیر و برکتش برای فرصت ، تشکیل یک مجمع فکری غنی خواهد بود.
نقل قول
 
 
#1 +1 پژمان صرامی 22 آذر 1392 ساعت 11:08
با سلام
خیلی خوشحال شدم از این مطلب نویسندگان ولیکن مثل اینکه ادامه کار تحقیقات شما هم نا تمام مانده مثل بقیه پروژه های شهر.یکسال بیشتر است که همین تعداد نویسنده را ارائه می کنید.البته به نظرم این حداقل وظیفه یک اداره ارشاد این شهره که هنوز به حال خودش رها شده است.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید