امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 09:20:11

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

امانت بی‌بازگشت 8000 جلد کتاب از کتابخانه‌های خمینی‌شهر

امانت بی‌بازگشت 8000 جلد کتاب از کتابخانه‌های خمینی‌شهر

پنجشنبه, 03 بهمن 1392 ساعت 12:06 کدخبر :6866
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
یکی از مشکلات کتابخانه‌های شهرستان، برگشت نیافتن کتاب‌ها است به طوری که تاکنون نزدیک 8000 کتاب هنوز برگشت داده نشده‌اند.

رییس اداره کتابخانه ها در گفت ‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) افزود: کتاب‌های ایستگاه‌های مطالعه در پنج مرحله تکمیل می‌شوند. سه هزار و 600 نسخه کتاب در مرحله اول و 8 هزار نسخه کتاب در مرحله دوم به این ایستگاه مطالعه اختصاص داده می‌شود و در پایان به هر ایستگاه مطالعه 40 هزار نسخه کتاب تحویل داده می‌شود.
وی اضافه کرد: برای راه اندازی هر ایستگاه حدود 40 میلیون تومان هزینه صرف شده که این هزینه شامل تهیه 40 هزار نسخه کتاب و هزینه‌های ساخت ایستگاه‌ها و خرید دیگر تجهیزات است.
رییس اداره کتابخانه‌های عمومی خمینی شهر با بیان اینکه شهروندان می‌توانند کتاب‌ مورد نظر را در خود ایستگاه‌ها یا منزل مطالعه کنند، اضافه کرد: مردم می‌توانند با مراجعه به ایستگاه، کتاب مورد نظر خود را انتخاب و پس از مطالعه به همان ایستگاه، و یا سایر ایستگاه‌های مطالعه کشور و یا یکی از کتابخانه‌های عمومی بازگردانند.
ملایی ادامه داد: اگر شهروندی خواستار کتابی شد می‌تواند با واریز کردن مبلغ دو هزار تومان به شماره حسابی که پشت کتاب درج شده هزینه کتاب را پرداخت کند.
وی با بیان اینکه کتابخانه‌های شهرستان با کمبود نیروی انسانی مواجه نیست، گفت: تنها مشکل کتابخانه‌های شهرستان، تامین هزینه‌های جاری است. با توجه به اینکه شهرداری‌ها با مشکل مالی روبرو شدند، امکان پرداخت نیم درصد از درآمد خود را به اداره کتابخانه‌ها ندارند.
رییس اداره کتابخانه‌های عمومی خمینی شهر با بیان اینکه دو ایستگاه اول مطالعه کتاب شهرستان حدود 40 هزار نسخه کتاب دارند، تصریح کرد: خوشبختانه این ایستگاه‌ها با استقبال خوبی از سوی مردم روبه‌رو شدند. مردم باید بدانند که این اقدام برای فرهنگسازی است و کتابی که در این ایستگاه‌ها قرار داده شده نشان دهنده هزینه‌ای است که جهت ارتقا سطح فرهنگی جامعه انجام شده است.
وی با بیان اینکه در خمینی شهر سهمیه برای ایجاد و راه‌اندازی پنج ایستگاه مطالعه کتاب در نظر گرفته شده است، ادامه داد: سه ایستگاه مطالعه در گذشته افتتاح شده و این هفته نیز ایستگاه چهارم افتتاح خواهد شد و آخرین ایستگاه نیز ماه آینده افتتاح می‌شود.
ملایی با بیان اینکه خمینی شهر با رشد 300 درصدی اعضا و تعداد کتابخانه‌های عمومی روبه‌رو است، اضافه کرد: در حال حاضر شهرستان 28 باب کتابخانه دارد که دو باب کتابخانه عمومی سجادیه و شهید نیلفروش‌زاده نیز در آینده نزدیک افتتاح می‌شود.
وی با بیان اینکه پروژه عمرانی دیگری نیز توسط خیرین در حال انجام است، اظهار کرد: این کتابخانه یکی از بزرگ‌ترین کتابخانه‌های شهرستان است که توسط خیرین ساخته می‌شود و فاز اول آن، هفته دولت در شهریور سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.
رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خمینی شهر افزود: یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های فرهنگی انجام شده در شهرستان، راه اندازی وبلاگ مشاوره‌ کتاب است که بر اساس آن مردم می‌توانند برای انتخاب کتاب‌ مشاوره بگیرند و خوشبختانه تاکنون 450 نفر عضو این وبلاگ شده‌اند.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید