امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 16:28:23

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

بزرگداشت آیت ا... حاج شیخ عبدالجواد جبل عاملی برگزار شد

بزرگداشت آیت ا... حاج شیخ عبدالجواد جبل عاملی برگزار شد

شنبه, 23 اسفند 1393 ساعت 14:45 کدخبر :8565
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سمیه قاسمی

به مناسبت بیست و ششمین سالگرد ارتحال عالِم ربانی و مجاهد نستوه آیت ا... حاج شیخ عبدالجواد جبل عاملی مراسم بزرگداشتی جمعه 22/12/1393 همراه با نماز جماعت مغرب و عشا در مسجد آیت ا... جبل عاملی خمینی شهر برگزار شد.


به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین در این مراسم پسر ارشد این عالِم ربانی حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا نورا... جبل عاملی طی سخنانی با اشاره به آیه 11 سوره مجادله «يَرفَعِ اللهُ الَّذينَ آمَنوا مِنکُم وَ الَّذینَ اُوتُو العِلمَ دَرَجاتٍ» گفت: دو چیز باعث درجه و مقام انسان می شود؛ یکی ایمان و تقوا و دیگری علم و معرفت. آن کس که این دو را با هم داشته باشد رو به کمال و رشدست و ارزشمند می شود نه یکی را به تنهایی. علم بدون تقوا و یا دینداری بدون علم و معرفت هر دو بی ارزش است. در آیات متعدد قرآن داریم که هم علم باعث تقوا می شود و هم تقوا انسان را به علم و دانایی می کشاند.

 

استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: علمای بسیاری از ابتدا تا کنون برای حفاظت و دفاع از دین اسلام سختی کشیدند و خون دل خوردند و یا کشته شدند. اگر این علما نبودند بسیاری از خرافات و کجرویها در دین بوجود می آمد. آنها بودند که دین را محبت اهلبیت(ع) را به ما یاد دادند.


گفتنی ا ست حاج شیخ عبدالجواد جبل عاملی در سال 1323 قمری در شهرستان خمینی شهر در خانواده ای روحانی به دنیا آمد و در تاریخ 22 اسفندماه سال 1367 شمسی دار فانی را وداع گفت و جنب مصلای نمازجمعه خمینی شهر به خاک سپرده شد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید