امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 13:32:50

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

توضیحاتی راجع به کتاب نجوای آسمانی

دوشنبه, 26 آبان 1393 ساعت 13:55 کدخبر :7980
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، كتاب «نجوای آسمانی» كه تحليلی بر زيارت عاشورا است، به قلم احمد ابراهيمی‌هرستانی نوشته شده و انتشارات خادم‌الرضا(ع) آن را در 352 صفحه چاپ و منتشر كرده است.

اين كتاب شامل بخش€Œهای مختلف بود و عناوينی چون دستاوردها و فضائل زيارت عاشورا، كيفيت سلام در اقوام مختلف، ارزش سلام و صلوات بر پيغمبر و ائمه طاهرين(ع)، تفاوت «مقام» و «مرتبت»، نفرين بر زمينه€Œسازان، كرامت امام حسين(ع) و فضيلت€Œهای استثنايی حسين(ع)، بخش€Œهای عمده آن را تشكيل داده است.


مطلع اين كتاب زيارت عاشورا با ترجمه فارسی است كه در مقدمه آن درج شده و در بخشی از آن آمده است: «يكی از راه€Œهای معرفت را می€Œتوان در لسان ادعيه و زيارات جستجو كرد؛ از اين رو بزرگان دين در زيارات برای معرفت بيشتر به ائمه(ع) تأكيد فراوانی بر زيارت جامعه كبيره و زيارت عاشورا داشته€Œاند. از اين رو بر آن شديم تا شرح مختصری در حد بضاعت خود بر زيارت عاشورا داشته باشيم و از اين طريق به يك سلسله معارف امام€Œشناسی، انسان€Œشناسی در پرتو سخنان ائمه(ع) دست يابيم.»


در سند زيارت عاشورا آمده است كه اين زيارت از احاديث اقدسيه€Œای است كه به همين ترتيب از زيارت، لعن، سلام و دعا از حضرت احديت به جبرئيل امين و از او به خاتم النبيين(ص) رسيده است. استحباب خواندن زيارت عاشورا، از مسائلی است كه تمام علمای شيعه در طول تاريخ بر آن اتفاق داشته و حتی بر خواندن روزانه آن اصرار می€Œكرده€Œاند كه اين بهترين شاهد و دليل بر صحت إستناد آن به معصوم(ع) است.


اين اسناد از شيخ طوسی در المصباح، ابن قولويه است كه وی در ثواب زيارت عاشورا می€Œنويسد: «امام باقر(ع) فرمود كه هر كس قبر حسين(ع) را در روز عاشورا زيارت كند تا اينكه گريان شود، خداوند را در روز قيامت ملاقات كند با ثواب هزار هزار حج و هزار هزار عمره و هزار و هزار جهاد و ثواب هر حج و عمره و جهادی مانند كسی است كه حج و عمره و جهاد را با رسول(ص) و ائمه هدايتگر انجام داده باشد.»


نويسنده در اين اثر از 96 منبع و مأخذ بهره€Œگيری كرده كه مناقب آل ابی طالب از ابن شهر آشوب، كامل الزيارات از ابن قولويه، البرهان فی تفسير القرآن از سيدهاشم بحرانی، شرح زيارت عاشورا از عزالدين حسينی€Œزنجانی، الغدير از علامه امينی و خصائص€Œالحسينيه از شيخ جعفر شوشتری از جمله منابعی است كه در بخش پايانی منابع و مآخذ ذكر شده است.
گفتنی است كه انتشارات خادم€Œالرضا(ع)، كتاب «نجوای آسمانی» را در دو هزار نسخه و به بهای 75 هزار ريال چاپ و منتشر كرده و در اختيار علاقه€Œمندان قرار داده است.
به غیر از این چندین عنوان کتاب دیگر نیز در دست چاپ دارند که در مراحله ویراستاری میباشد.


علاوه بر آن مقالات مختلفی (که علاوه بر موضوعات دینی به مسائل تربیتی مثل کودک و نوجوان،ازدواج ،نگاه و ...نیز پرداخته اند) در رسانه های گوناگون (سایت راسخون، فارس نیوز،سایت تبیان، صدا و سیمای جمهوری اسلامی،تبیان زنجان و ...) ارائه کرده اند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید