امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 00:05:40

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

امام جمعه خمینی‌شهر:

جوانان ما باید علی اکبری بشوند

شنبه, 10 تیر 1391 ساعت 11:56 کدخبر :4217
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
نماز جمعه این هفته خمینی شهر به امامت حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ عباس رحیمی برگزار شد. در این مراسم امام جمعه با اشاره به میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان گفت: جوانان ما باید علی اکبری بشوند، نه فقط اسم هیاتشان یا نام خودشان علی اکبر باشد بلکه باید روح بلند ایمان، ایثار، شهادت طلبی، ادب در برابر پدر و ... را در خودشان تقویت کنند.

وی در خطبه‌های نماز جمعه با تبریک اعیاد شعبانیه بالاخص روز پاسدار و جانباز خطاب به بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: بنیاد شهید نباید اداری باشد، بلکه کارهایش باید در قالب ایثار باشد یعنی شبانه روز در فکر این عزیزان و خانواده های محترمشان باشند.

حجت الاسلام رحیمی در ادامه مباحث هفته های گذشته پیرامون درآمدهای حرام نیز گفت: شیخ انصاری کتابی به نام "المکاسب المحرمه" نوشته است. در روایات دینی از ائمه اطهار(ع) هم این مبحث وجود دارد. امام صادق(ع) هم خطاب به متشرعین و مومنان اولین کار برای صاحبان کسب و کار را فراگیری احکام آن می داند تا بداند چه چیز حلال است و چه چیز حرام. وی افزود: اگر دنبال برکت در زندگیمان هستیم، باید روزیمان را حلال کنیم که اگر چنین نکنیم، زندگیمان بهتر از این نمی شود. گفته اند «الکاسِبُ حَبیبُ الله» کاسبی حبیب خداست که طبق شرع و قانون اسلام خرید و فروش کند.

رحیمی ادامه داد: در حال حاضر دولت هم روی بازار نظارت نمی کند، فقط مصاحبه می کند. این همه نیروی نظارتی وجود دارد چرا نظارت دقیق صورت نمی گیرد؟ افرادی هستند که بی حساب قیمت اجناس را بالا می برند مخصوصا برخی تولیدکنندگان نه فقط کاسب ها. وقتی نظارت و جدیت نباشد، نتیجه اش همین می شود.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید