امروزچهارشنبه, 13 فروردين 1399-- Wednesday Apr 01 2020

ساعت 01:07:56

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

خبرنگار باید جسارت پرسشگری  و صداقت داشته باشد
فرمانداردر مراسم روز خبرنگار:

خبرنگار باید جسارت پرسشگری و صداقت داشته باشد

دوشنبه, 18 مرداد 1395 ساعت 14:11 کدخبر :10459
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ایمانه پارسی زاد

مراسم روز خبرنگار با حضور فرماندار، شهردار، رییس شورای شهر، رییس اداره اطلاعات و برخی دیگر از مسوولان و با حضور خبرنگار ان خمینی شهر در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، فرماندار در این مراسم طی سخنانی با اشاره به اینکه رسانه ها در شهر ما وضعیت نسبتا بهتری نسبت به شهرهای دیگر دارد، گفت: ما به دنبال این نیستیم که از ما تعریف و تمجید شود اما اخبار باید به گونه ای منعکس شود که برای شهرمان نفعی داشته باشد. رضوانی افزود: ما قابلیت های زیادی داریم که باید به آن توجه شود و به عنوان نماد شهر برجسته گردد که از جمله آنها می توان به سنگ، شب بو، حوله بافی، خیرین، هیئات مذهبی، صندوق های قرض الحسنه، مشاهیری مثل پروفسور دینانی، شهید محراب آیت اله اشرفی و...اشاره کرد.

 
وی در ادامه به وجود مشکلاتی مثل اعتیاد، طلاق، بیکاری و... در شهرستان نیز اشاره کرد و از اصحاب رسانه خواست به این مشکلات نیز توجه کنند.
فرماندار با اشاره به وجود برخی انحرافات گفت: باید اینقدر قابلیت ها پررنگ شود که انحرافات کمرنگ جلوه کند.


رضوانی اطلاع رسانی به موقع و همچنین برخورداری از جسارت پرسشگری در کنار صداقت را از دیگر ویژگی هایی دانست که یک خبرنگار باید داشته باشد. وی همچنین از خبرنگاران حاضر در جلسه خواست که در انعکاس اخبار فارغ از حاشیه ای محلی و حزبی و گروهی عمل کنند.

در بخش دیگری از برنامه، ابوالقاسم سرتیپی یکی از فعالان عرصه سنگ به عنوان پیشکسوت عرصه خبر به پشت تریبون آمد و مطالبی در رابطه با خبر ونقش آن در جوامع وتحولات  عنوان نمود و در پایان از خبرنگران خواست که سرسپرده نباشند اما اخبار مثبت شهر را به گونه اس منعکس کنند که ایجاد امید و شعف نماید.مولودی خوانی گروه بامداد روشن انتظار از دیگر برنامه های این مراسم بود.گفتنی است به همین  مناسبت طی مراسم جداگانه ای در محل مجموعه فرهنگی تفریحی شهرداری درچه با حضور فرماندار ومسولین محلی از خبرنگاران این شهرتجلیل شد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید