امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 01:11:39

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

راه‌اندازی کتابخانه نابینایان با ۱۸ هزار کتاب گویا در خمینی‌شهر
مسئول کتابخانه‌های عمومی خمینی‌شهر خبر داد؛

راه‌اندازی کتابخانه نابینایان با ۱۸ هزار کتاب گویا در خمینی‌شهر

شنبه, 27 مهر 1392 ساعت 11:22 کدخبر :6153
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
خبرگزاری تسنیم: مسئول اداره کتابخانه‌های عمومی خمینی‌شهر گفت: در یک ماه آینده کتابخانه‌ای با ۱۸ هزار کتاب گویاشده برای نابینایان خمینی‌شهر راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، ابراهیم مولایی پیش‌از ظهر امروز در حاشیه همایش بزرگداشت روز جهانی نابینایان که در محل کتابخانه الغدیرخمینی‌شهر برگزار شد، اظهار کرد: در یک ماه آینده کتابخانه ای با 18 هزار کتاب گویاشده برای استفاده نابینایان شهرستان راه‌اندازی خواهد شد.
وی افزود: تلاش می‌کنیم که در این کتابخانه، کتاب‌های خوبی را برای نابینایان شهرستان به صورت گویا آماده کرده و برای استفاده در اختیار آنها قرا دهیم.
رئیس اداره بهزیستی خمینی‌شهر نیز در این مراسم با اشاره به وجود حدود 450 پرونده کم بینا و نابینای مطلق در بهزیستی شهرستان اظهار کرد: اگرچه نابینایی یک نوع معلولیت است ولی محدودیت نیست و ما در میان معلولان شهرستان کسانی را داریم که قهرمان پارا المپیک هستند.
داود ترابی افزود: عمده مشکلات معلول های ما در بحث اشتغال، ازدواج و مسکن بوده و در بحث اشتغال قانون سه درصد استخدام از حوزه اختیار ما خارج است ولی در زمینه اعطای وام های خوداشتغالی پس از دریافت مدارک مورد نیاز ما در خدمت نابیناها هستیم و در زمینه ازدواج و مسکن نیز اداره در قالب کمک‌های بلاعوض و اعطای وام اقدام می‌کند.
رئیس اداره بهزیستی خمینی‌شهر تصریح کرد: در مورد معلولیت‌هایی که با آن روبه‌رو هستیم، مبحث پیشگیری اهمیت ویژه‌ای دارد و در همین زمینه و در ارتباط با نابینایی ما اجرای طرح مبارزه تنبلی چشم را از ابتدای آبان هر سال برگزار کرده و امسال نیز حدود 16 هزار کودک زیر سن دبستان در خمینی‌شهر را تحت معاینه قرار می‌دهیم.
وی تصریح کرد: درباره مناسب‌سازی مبلمان شهری نیز در شهرستان حدودا 15 درصد معابر و اماکن عمومی برای نابینایان مناسب‌سازی شده‌اند و اگرچه این میزان با حد مطلوب فاصله بسیاری اما امیدوارم این مشکلات در آینده نزدیک برطرف شود.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید