امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 16:36:35

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

غلامرضا شاه میوه

سه شنبه, 05 دی 1391 ساعت 08:36 کدخبر :4820
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : شاهین
معرفی نویسندکان خمینی شهری (نویسنده،استاد قرآن)

نام:         :غلامرضا شاه میوه اصفهانی

 تالیفات :

  • پژوهشی در جلوه های موسیقایی هنر تلاوت (اثر حاضر در چهار فصل صوت شناسي , نغمه شناسي , مباني شناسي و سبک شناسي تنظيم يافته است. در فصل اول به عنصر صوت پرداخته و در فصل دوم به بررسي نغمات در فصل سوم به بررسي مباني يا ضوابطي كه صوت و نغمه با توجه به آنها مورد استفاده قرار مي‌گيرد پرداخته است در فصل چهارم، تعريف سبك به عوامل مؤثر در تمايز سبك‌ها و آشنايي مختصر با چند سبك مهم تلاوت قرآن كريم پرداخته است.)
  • معماری تلاوت (در این کتاب مولف هفت مرحله یا گام اساسی را معرفی نموده و معتقد است هر قاری که می‌خواهد به نقطه کمال در این فن شریف دست یابد ناچار از طی این مراحل هفت گانه است. هر چند ممکن است در ابتدای کار خود برخی از مراحل را سپری کرده و یا نیاز به تجدیدنظر در برخی دیگر داشته باشد.)
  • سفر به مصر، پایتخت تلاوت (استاد سفری پژوهشی به کشور مصر دارند که ماحصل آن سفر، در کتابی با عنوان «سفر به مصر؛ پایتخت تلاوت» منتشر شد.)
  • فعالیت ها

غلامرضا شاه میوه اصفهانی از قاریان و اساتید محترم کشور در هنر تلاوت قرآن و تواشیح می باشند که در جلسات تعلیم و تدریس قرآنی ایشان از دهه 60 تا کنون شاگردان زیادی را در سطح استان و کشور تربیت و تحویل جامعه قرآنی شده اند و هم اکنون در عرصه های بین المللی مشغول تلاوت قرآن، تواشیح و داوری مسابقات قرآنی هستند.

وی درخصوص فعالیتهایش می گوید: تا بحال در شهرهای مختلف حدود 17 استان کارگاه های آموزشی چند روزه برگزار کرده ام. چندین بار همراه با گروه کوثر به کشور عربستان سفر کرده ام. غیر از آن در کشورهایی مانند ترکیه، مقدونیه، صربستان، فیلیپین، سوریه، مصر، لبنان تونس، سودان، امارات، قطر، تایلند، روسیه و... برنامه داشته ام. برخی کشورها جهت تلاوت و اجرای برنامه، برخی جهت آموزش و تدریس مانند لبنان و به برخی دیگر به عنوان داور سفر کرده ام.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 0 سید محمد رفیع موسوی 29 آذر 1393 ساعت 09:25
جناب آقای غلامرضا شاه میوه اصفهانی

السلام و علیکم و رحمت الله و برکاته!

بنده یکی از هوادران تالیفات و صدای شما هستم که در افغانستان زنده گی میکنم ما در یک جمع از قاریان قرآن کریم هستیم که میخواهند از اثر گران بهای شما (پژوهشی در جلوه های موسیقایی هنر تلاوت)استفاده نمایند اما متاسفانه نتوانستیم در اینجا پیدا کنیم. اگر ممکن است لطف نموده در ایمل بنده ارسال نمایید که البته بعید از لطف استاد محترم نمیدانم

با احترام
سید محمد رفیع موسوی
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید