امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 08:02:49

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

مراسم بزرگداشت اصغر حاج‌حیدری (خاسته) برگزار می‌شود

چهارشنبه, 29 آذر 1391 ساعت 12:16 کدخبر :4805
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
به نقل ار خبرگزاری ایسنا، سعید بیابانکی - شاعر - با اعلام این خبر به به خبرنگار ادبیات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: این مراسم ساعت 15 تا 19 روز جمعه، اول دی‌ماه، در محل سینما فرهنگ خمینی‌شهر برگزار می‌شود. در این مراسم یک نفر درباره شعر و شخصیت مرحوم خاسته سخنرانی می‌کند و حاضران به شعرخوانی و ذکر خاطراتی از این شاعر می‌پردازند.

او افزود: همچنین یک فیلم مستند بلند درباره مرحوم اصغر حاج‌حیدری (خاسته) در دست تهیه است که بخشی از آن نیز در این مراسم پخش می‌شود.

بیابانکی در ادامه گفت: رونمایی از چاپ دوم کتاب «نمکدون» این شاعر که به تازگی از سوی انتشارات فصل پنجم منتشر شده و یوسفعلی میرشکاک هم مقدمه‌ای بر آن نوشته، از دیگر برنامه‌های این مراسم است. احتمالا یک نمایشگاه کتاب هم از آثار مرحوم خاسته و شاگردان وی در مراسم برپا می‌شود. همچنین به احتمال قریب به یقین استاد اصغر شاه‌زیدی به اجرای موسیقی و آواز خواهد پرداخت.

او درباره حضور شاعران، نویسندگان و شخصیت‌ها در این مراسم گفت: قطعا مدیران فرهنگی شهر خمینی‌شهر، شاعران شهر، نماینده مردم شهر در مجلس در این مراسم حضور دارند. عبدالجبار کاکایی،‌ سهیل محمودی،‌ محمدعلی بهمنی، بیژن ارژن و ساعد باقری نیز از جمله شاعرانی هستند که در این مراسم حضور پیدا می‌کنند. خودم هم اجرای برنامه را بر عهده دارم.

مرحوم اصغر حاج‌حیدری (خاسته) از شاعران پیشکسوت آیینی شهر خمینی‌شهر اصفهان بود که روز جمعه 24 آذرماه در سن 67سالگی دار فانی را وداع گفت.

این شاعر تازه درگذشته، بنیان‌گذار کنگره شعر مردمی «میلاد آفتاب» در خمینی‌شهر بود و مجموعه شعرهای «دشت شبنم» و «عطر گندم،‌ مهر مردم» از جمله کتاب‌های منتشرشده اوست.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید