امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 03:58:46

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

مهم ترین برنامه های انجمن خیرین کتابخانه ساز
مدیر اجرایی انجمن در گفتگو با فرصت تشریح کرد:

مهم ترین برنامه های انجمن خیرین کتابخانه ساز

چهارشنبه, 02 مرداد 1392 ساعت 14:33 کدخبر :5780
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
انجمن خیرین کتابخانه ساز شهرستان چندی است که شروع به فعالیت کرده است. برای اطلاع از کم وکیف فعالیت هایی که تا کنون انجام داده گفتگوی کوتاهی با عبدالعلی حاجیان مدیر اجرایی انجمن داشتیم.

حاجیان در این گفتگو از برگزاری جلسات متعدد هیئت مدیره و تصویب مصوبات سازنده برای ایجاد یک بنگاه فکری با توجه به پایگاه علمی و مذهبی شهرستان خبر داد و تاکید کرد: اولویت فعلی این انجمن تشکیل یک مجمع خیرین فکری از چهار شهر شهرستان است و در این راستا، نشستهای متعددی با اندیشمندان و فعالان شهرستانی در عرصۀ کتاب و کتابخوانی برگزار شده است.


وی افزود: با توجه به فراخوان عضویت گیری در انجمن بزرگ فکری شهرستان تاکنون 470 نفر ثبت نام کرده اند که تحصیلات 70 درصد آن ها کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا بوده است و آمادگی خود را در جهت انجام هر گونه همکاری فکری در زمینۀ توسعۀ فرهنگ کتاب، کتابخوانی و کتابخانه سازی اعلام کرده اند.


وقتی از حاجیان در مورد فعالیت های عملی پرسیدیم گفت: انجمن می تواند هزینه کرده، یک کتابخانه بسازد ولی ما می خواهیم زمینه سازی فرهنگی کنیم تا مثلا یک سالن مطالعه که وجود دارد و فقط ایام کنکور از آن استفاده می شود در همه ایام سال مطالعه اعم از درسی و غیر درسی در آن انجام شود.


مدیر اجرایی انجمن خیرین کتابخانه ساز شهرستان از زمینه سازی برای گذاشتن قفسه های کتاب در مساجدی که اعلام آمادگی کرده¬اند خبر داد و افزود: با کمک امام جماعت، هیات امنا و کانون فرهنگی، در هر مسجد دو قفسه برای خواهران و برادران تعبیه خواهد شد و با کتابهای مذهبی و هر آنچه احتیاج دارند، تجهیز خواهد شد.

در مطب پزشکان نیز با همکاری پزشک و با توجه به نوع و فعالیت مطب، قفسه¬ها و کتابهای مورد نیاز تعبیه خواهد شد. همچنین با همکاری سازمان اتوبوس¬رانی، طرحی مشابه در ایستگاه های اتوبوس و داخل اتوبوسها اجرا خواهد شد. وی افزود: در روی این قفسه¬ها می نویسیم: "می توانید ببرید، بخوانید و بیاورید."


حاجیان در مورد ساخت یک کتابخانه گفت: قطعه زمینی را به این انجمن معرفی کرده اند که ممکن است کارهای اداری آن یک سال طول بکشد در نظر داریم یک مجموعه بزرگ چند طبقه احداث کنیم و در هر طبقه کتابخانه های تخصصی نویسندگان، شعرا، کودکان و نوجوانان و پژوهشگران برای استفادۀ خواهران، برادران، سالمندان و فرهنگیان یک محیط آرام فرهنگی داشته باشیم.


وی افزود: در نظر داریم در ابتدای مهرماه و بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در سه دانشگاه آزاد، دانشگاه صنعتی و پیام نور خمینی شهر و همچنین در مدارس جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و شناساندن انجمن خیرین کتابخانه ساز شهرستان فعالیت های فرهنگی انجام دهیم.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید