امروزجمعه, 04 خرداد 1397-- Friday May 25 2018

ساعت 15:27:01

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

نخستین سوگواره پیامک ادبی عطش واژه ها با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد

شنبه, 16 دی 1391 ساعت 10:35 کدخبر :4891
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
مراسم اختتامیه نخستین سوگواره ادبی عطش واژه ها شام اربعین در کانون ذکرالرحمه برگزار شد. به گزارش مسؤول کانون فرهنگی-قرآنی ذکرالرحمه؛ به عنوان برگزار کننده این سوگواره ادبی، هزار و 965 پیامک به دبیرخانه رسید و پيامك هاي ارسالي در چندين مرحله از سوي كارشناسان و شعرا مورد بازبيني و داوري قرار گرفت.

کیانی هدف از برگزاي اين سوگواره را آگاهي بخشي نسبت به قيام امام حسين(ع)، گسترش فرهنگ عاشورايي، توليد و ترويج پيامك هاي مذهبي در بين همشهریان عنوان کرد و با اشاره به این که سوگواره عطش واژه ها برای اولین بار در سطح استان اصفهان برگزار شده است استقبال مردم را از این سوگواره کم نظیر دانست.

در پایان 28 نفر به عنوان نفرات برگزیده و برتر انتخاب شدند. 1 سفر كربلا به قید قرعه به مجید شمشی و 3 سفر مشهد مقدس به ستاره ربیعی، زهرا مختاری و زهرا شمس تعلق گرفت و به 24 نفر دیگر پلاک طلا و هدیه فرهنگی اهدا شد. گفتنی است این سوگواره کار خود را از اول ماه محرم آغاز کرده بود.

نظرات  

 
#13 0 دانشجو 27 دی 1391 ساعت 23:45
شعری از خاسته شاعر مردمی

ما برتو اي حسين دمادم گريستيم
اما چه سود چون به شما ننگريستيم
ما كوفيان عصر جديديم درنفاق
گفتيم يا حسين و يزيدانه زيستيم
ماتيغ را به خصم نه ، برخويش مي‌زنيم
خصميم يا كه دوست ندانيم كيستيم
پاسخ نمي‌دهيم به هل من معين تو
تنهايي ات مدام كه ما يار نيستيم
ما خوگرفته‌ايم به بيداد هر زمان
كوپاي عزم، تا به عدالت بايستيم
شد سكه‌سكه گوهر اشكي كه داشتيم
آن را به چنگ معركه‌گيران گذاشتيم
اين هوچيان كه نام تودكانشان شده است
بي آبي خيام شما نانشان شده است
گيرند سكه سكه از احساس ما خراج
بازارشان گرفته زكذب وريا رواج
نسبت دهند بر تو سخنهاي ناپسند
اين قوم بر روايت عشق تو جاهل‌‌اند
گويند كرده اي طلب از اهل كوفه آب
تاجرعه‌اي دهند تو را از ره ثواب
غافل از آن كه چشمه‌ي آب بقا تويي
خضر از كف تو خورده براي حيات آب
دريا تو بودي و سپه كوفه چون كوير
دريا كجا كند طلب آب از سراب
گفتند اهل بيت تو گشتند خوار وزار
ناكام گشته‌اي توو خصم تو كامياب
خواندند خوار خواهر آزاده‌ي تو را
دوراست خواري از حرم پاك بوتراب
خواري كجا و زينب آزاده‌ي علي
ذلّت كجا و دختر بانوي آفتاب
اي زاده‌ي رسول، كه عزت از آن توست
هرجا نماز عشق شود ‌با اذان توست
ذلّت نبود شأن تو خواري نخواستي
تكبير عشق گفتي و مردانه خاستي
برخاستي به عزم و نشستي به خون خويش
پشت فساد و فتنه شكستي به خون خويش
آن دم كه شد به نيزه سرت‌اي امام عشق
گفتم زدند سكه‌ي دولت به نام عشق
خون تو نقش پرچم فتح القريب شد
نصر خدا تو را زشهادت نصيب شد
آغاز شد براي تو دوران ديگري
آن روز بود سوم شعبان ديگري
نقل قول
 
 
#12 -3 دانشجو 27 دی 1391 ساعت 23:31
جناب عادل ضمن تشکر از نظر شما فرمودید پیامک برای بیان حرف های حق است .آیا کسی میتواند مسابقه پیامک ادای حق برگزار کند سیستم پیامک بر روی واژه ها ی خاصی حساس است و پیامی که آن واژه ها را داشته باشد ارسال نمیکند . حسین ع شهید نشد که امروز مسابقه پیامک بازی راه بیفتد و فکرها از هدف اصلی قیام منحرف شود . امام سوم شیعیان و سالار آزادگان جهان مرگ سرخ را بر زندگی ننگین ترجیح داد و زیر بار ستم و ذلت ستمگران زمان خود نرفت . حسین کشته عمل بود نه شعار و پیام اگر یک شاعر اصفهانی جزء برندگانبوده است پس مسابقه استانی بوده است و بین هفت میلیون جمعیت موبایل دار استان تنها دو هزار نفر در این مسابقه پیامک بازی شرکت کرده اند منصف باشید آیا این استقبال بی نظیر است ؟ من پیامک ها را دیدم که میگم کپی بوده است هر موقع روی این سایت گذاشتید آدرس میدهم از کجا کپی شده است .با تشکر از شما و فرصت
نقل قول
 
 
#11 +8 عادل 26 دی 1391 ساعت 15:49
سلام
چند تا از برگزیدگان از شاعران شهر بودند و چند نفر هم نویسندگان فرصت.حتی خبر دارم یه شاعر اصفهانی هم جز برگزیدگان بوده. چرا تولید مفاهیم ادبی را اس ام اس بازی می دونید! در کنار این مسابقه، مسابقه کتابخوانی حجاب هم بود که توسط یه گروه دیگه تو شهر برگزار شد. چرا بعضی ها اینقدر دید بسته ای دارند؟ این پیامک ها و جملات کوتاه و شعارها و... است که خیلی وقت ها اثرگذار بوده و پر از حرف است. یه جوری میگین اس ام اس بازی که هر کی ندونه فکر میکنه مسابقه پیامکهای عاشقانه و جک و ... بوده!!! یه کم دیدتون را باز کنید. جناب دانشجو! شما که پیامها رو ندیده و نشنیده اید چطور ادعا می کنید که پیامها کپی بوده؟ چند تا از پیامک ها تو وبلاگ دبیر سوگواره هست و میتونید بروید بخوانید!
http://hera67.blogfa.com/post-163.aspx
واقعا جای تاسف داره که یه کار کوچیک را هم اینقدر با دید دشمنی و بد نگاه میکنیم و اصلا کاری به جنبه های خوبش نداریم.همین کارها را می کنیم که هیچ کس رغبت پیدا نمیکنه برای شهر کاری بکنه.
در ضمن این چند خط را هم بخوانید بد نیست!
قابل توجه افرادی که این دست کارها را فقط پول تو جیب مخابرات رفتن و اس ام اس بازی و... می دونن:

"پیامک از لحاظ ابعاد هر چند رسانه‌ای کوچک محسوب می شود ولی بسیار مؤثر است رسانه ای فردی و اجتماعی که در دنیای معاصر کاربردهای فراوانی دارد.
این رسانه امکانات وسیع نمی خواهد ولی می تواند فرد را به یک خبررسان تبدیل کند خبری که در کوتاه‌ترین و موجزترین کلامها، پیامهای بزرگی را ارسال کند.
باید از این ابزار نوین برای بیان حرفهای حق خود و ارزشها و فرهنگ والای خود استفاده کنیم و در زمانی که بدخواهان از نوآوریهای رسانه ای در بیان مسائل مستهجن و شبهه‌برانگیز علیه اسلام عزیز استفاده می کنند می توانیم با مدیریت ارزشها، حرفهای والای خود را به دیگران منتقل کنیم."

اینها حرفهای من نیست! حرفهای وزیر ارشاده!!! حتما شماها حرفهای وزیر ارشاد را هم قبول ندارید!!!
نقل قول
 
 
#10 0 رضا. 25 دی 1391 ساعت 18:45
این که درخواست زیادی نیست اگر پیام برگزیده ها کپی نیست بگذارید رو ی سایت تا به قول خودتان باعث شکوفایی استعداد ادبی دیگران هم بشود و هم ما هم بررسی کنیم که کپی نباشد
نقل قول
 
 
#9 +8 سلام 24 دی 1391 ساعت 15:13
میگن کربلا جز جوایز نفرات برگزیده نبوده!
ولی ما هم قبول داریم برای قرعه کشی کربلا و داوری چند تا پیامها اشتباه کردند. اماپیامهای برگزیده ها کپی نبوده.ما رفتیم پیامکای برگزیده ها را از افرادی که تو اختتامیه حضور داشتند و پیاما رو نوشتند گرفتیم و تحقیق کردیم کپی نبود!
چطوریه که شما میگی کپی بوده؟
سر جمع این حرکت جای تقدیر و تشکر داره.هر چی باشه اولین بار بود که اجرا میشده و قبول کنیم خودمون مگه برای فرهنگ این شهر چکار کردیم که چهارتا جوون را که یک قدمی برای فرهنگ شهر برمیدارن ، هی نقدشون کنیم و کارشون رو بی ارزش تلقی کنیم؟ این رو به همه اونایی میگم که به نظرشون این طرح و طرحای اینچنینی فایده ای نداره
نقل قول
 
 
#8 +2 زهره 24 دی 1391 ساعت 11:14
سلام لطفااسامي همه برندگان رااعلام بفرماييدبه همراه جملاتشان
نقل قول
 
 
#7 -5 دبیر 24 دی 1391 ساعت 03:03
درست است هر کاری جای خود اما کار بیهوده کردن همانند آب در هاون کوفتن و باد در غربال کردن است . هزینه های مادی و معنوی و اتلاف وقت این کار که به قول بعضی ابتکاری هم هست بگذارید جای منفعت و سود مادی یا معنویش و بسنجید . به نظر من کار مفیدی نبوده است و ترویج پیامک سازی است تا تفکر و اندیشه سازی.ضمنا از بین جمعیت چند صد هزار نفری و با توجه به اینکه ممکن است از اصفهان یا جاهای دیگر هم شرکت کرده باشند ارسال دو هزار پیامک دلیل بر استقبال کم نظیر نیست .
نقل قول
 
 
#6 -5 مرجان 24 دی 1391 ساعت 02:55
وقت مردم را با این کارها تلف نکنید .فرهنگ کتابخوانی را ترویج کنید نه اس ام اس و پیامک بازی را
نقل قول
 
 
#5 -5 دانشجو 24 دی 1391 ساعت 02:54
من هم با نظر رضا موافقم . تعجبم این کار چطور باعث شناسایی استعدادهای ادبی شهر میشود . لطفا پیام های برندگان را در همین سایت قرار دهید تا ما کپی بودن پیام ها را با ذکر منبع برایتان مشخص کنیم . این که درخواست بزرگی نیست کاری هم ندارد .پیام های نفرات برگزیده این مسابقه را روی سایت یا قسمت نظرات قرار دهید
نقل قول
 
 
#4 +6 در پاسخ به رضا.. 19 دی 1391 ساعت 16:32
نقل قول رضا..:
به جای این برنامه ها و هزینه کردن در این امور که برای مخابرات درآمد زا است میرفتید یک کتاب از شاعران یا نویسندگان شهر که هزینه چاپ آن را ندارد چاپ میکردید .و یا یک کتاب در مورد امام حسین چاپ میکردید .و یا به یک مستمند کمک میکردید بهتر بود تا مردم را وادار کنید پیامک بدهند .داوران از کجا متوجه شدند پیامکی که فرستاده شده از ارسال کننده بوده و کپی از کسی نبوده است؟

سلام.
آقا رضا! فرمایش می فرماییدا!
هر کاری جای خود!
این کار هم یک ابتکار و خلاقیت بوده تا هر کسی با هر تفکر و سطح تحصیلات و... در حد یک پیامک در این برنامه شرکت کند. این یک کار فرهنگی بوده و چه بسا باعث شناسایی استعدادهای ادبی شهر هم بشود و...
اما در مورد سوالتان: مطمئنا داورها روش هایی داشته اند تا پیام های کپی را از غیر کپی و تولیدی تشخیص دهند.
چرا ما همیشه در پی انتقاد یک حرکت هستیم و محاسنش را نمی بینیم؟
نقل قول
 
 
#3 -8 رضا.. 18 دی 1391 ساعت 21:34
به جای این برنامه ها و هزینه کردن در این امور که برای مخابرات درآمد زا است میرفتید یک کتاب از شاعران یا نویسندگان شهر که هزینه چاپ آن را ندارد چاپ میکردید .و یا یک کتاب در مورد امام حسین چاپ میکردید .و یا به یک مستمند کمک میکردید بهتر بود تا مردم را وادار کنید پیامک بدهند .داوران از کجا متوجه شدند پیامکی که فرستاده شده از ارسال کننده بوده و کپی از کسی نبوده است؟
نقل قول
 
 
#2 0 تکرار 17 دی 1391 ساعت 08:25
یکی ازعناوین این جشنواره تکراری نبودن آن است اما یکی از برندگان آن یک متن را ازاینترنت باکمک خودم گرفت وبرنده هم شد این نشون میده که ما درمدیریت جشنواره ها ضعیفیم
نقل قول
 
 
#1 +7 خمینی شهری 16 دی 1391 ساعت 11:15
سلام
به همه تبریک می گیم.
اما قرعه کشی شون جالب نبود.چون اول سه نفر برگزیده را مشهد دادند و 24نفر بقیه را پلاک طلا. بعدش اومدن فقط بین اونایی که پلاک طلا گرفته بودند قرعه کشی کربلا انجام دادند در حالی که سه نفر برگزیده را بین قرعه کشی کربلا نزاشتن.
ما که انتخاب نشدیم اما به بقیه تبریک می گیم.درضمن داوری ها هم زیاد خوب نبود.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید