امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 13:20:58

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

کتابخوانان خمینی شهر 3 ساله شدند

چهارشنبه, 01 آذر 1391 ساعت 08:44 کدخبر :4740
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
اعضای جلسه کتابخوانان خمینی شهر در یکی از روزهای آبان ماه، 3 سالگی جلسه کتابخوانی شان را جشن گرفتند. این جلسه در آبان ماه سال 88 و به همت مجمع دانشجویان خمینی شهر و با هدف نهادینه کردن فرهنگ مطالعه تشکیل شد.

مسوول این جلسه می گوید: وقتی تصمیم به این کار گرفتیم با کارشناسان در این زمینه مشورت کردیم و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که برای ورود به این عرصه قالب داستان بهتر است. موسوی نسب ادامه داد: با "ابن مشغله " نادر ابراهیمی آغاز کردیم که اتفاقا به دلمان هم نشست و ما را با این نویسنده رفیق کرد. وی در ادامه به کتاب "شازده کوچولو" نوشته آنتوان دوسنت اگزوپری هم به عنوان یکی دیگر از کتاب های انتخابی شان اشاره کرد و گفت: این کتاب پر مخاطب دنیا هم که علی رغم ادبیات بی غل و غش و کودکانه اش بسیار تامل برانگیز است در خاطره هایمان ماند. وی علاقمند شدن به کتاب خوانی و مطالعه را منوط به این دانست که نویسنده ای بتواند دغدغه ای را در شخص ایجاد کند، گویی چیزی درون انسان وجود دارد که گاهی لازم است یک نویسنده پیدا شود و از آن پرده بردارد.

موسوی نسب با تاکید بر اینکه کتاب خوب به معنی مطلق و بی قید نداریم و این تعریف از دید اشخاص مختلف و فرهنگ ها و جغرافیاهای گوناگون، متفاوت است در رابطه با شیوه انتخاب کتاب در این جلسه گفت: مدتی از تشکیل این جلسه گذشته بود تا به این نتیجه رسیدیم که باید ساز و کار داشته باشیم و به برنامه نیاز داریم. برای تحقق این هدف فرم هایی را طراحی کردیم که طی آن هر کدام از اعضای گروه کتابی را که خود خوانده و مناسب جلسه می داند معرفی می کند و 2 نفر دیگر از اعضا این کتاب را بررسی کرده و در صورت نظر مساعدشان کتاب در جلسات آینده به رای گذاشته می شود. وی ادامه داد: در هر جلسه هفتگی که حدود دو ساعت و نیم به طول می انجامد بخش هایی از چند عنوان کتاب خوانده می شود و بعضی مباحث به بحث و بررسی گذاشته می شود. به گزارش خبرنگار فرصت، این جلسه برای مدتی در کانون شاهد واقع در بلوار توحید برگزار می شد و پس از آن مهد قرآن مرکزی خمینی شهر واقع در بلوار دانشجو پذیرای اعضای این جلسه فرهنگی شد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید