امروزپنجشنبه, 07 ارديبهشت 1396-- Thursday Apr 27 2017

ساعت 13:08:10

آخرین به روز رسانی : پنج شنبه 11:14:03

انتخابات شوراها را دست کم نگیرید
امام جمعه خمینی شهر:
انتخابات شوراها را دست کم نگیرید

اگر خدای ناکرده اعضای منتخب شورا ضعیف باشند، چهار سال شهرتان عقب می افتد
انتخابات بالاخص انتخابات شهر و روستا مهمترین مطلبی بود که در اولین نماز جمعه اردیبهشت 1396 خمینی شهر مطرح شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین آیت ا... شیخ عباس رحیمی در نماز جمعه این هفته گفت: در بحث انتخابات دو مسأله خیلی مهم است؛ یکی حضور مردم چراکه انتخابات پشتیبانه و آبروی کشورست. ولی مهمتر اینست که چه کسی انتخاب شود.
نماینده ولی فقیه با توصیه بر اینکه انتخابات شوراهای شهر و روستا را دست کم نگیرید، تأکید کرد: اگر اعضای خوبی انتخاب شوند، امور شهر و طرحها به اهل آن واگذار می شود. ولی اگر خدای ناکرده اعضای منتخب شورا سه محور توصیه شده مقام معظم رهبری یعنی کاردان، تدیّن، انقلابی را نداشته باشند، رأیتان هدر رفته و چهار سال شهرتان عقب می افتد.
استاد حوزه و دانشگاه خوب بودن را کاردان بودن دانست و ادامه داد: ممکنست انسانهای خوب و وارسته ای باشند ولی کارشان را بلد نباشند.
خطیب جمعه به توضیح سه محور توصیه شده مقام معظم رهبری پرداخت و گفت: منتخبین شورا باید کاردان باشند. به مسائل و مشکلات شهری، بافتهای فرسوده، معماری شهری و قوانین شهرداری آگاه باشند و بدانند چه شهرداری روی کار بیاورند. چگونه منبع درآمد برای شهر درست کنند که به مردم فشار نیاید. خلاقیت و فکر و کاربلدی لازم است.
حاج آقا رحیمی ادامه داد: تدیّن لازم است که مبادا پول شهر جای دیگر خرج شود. خرج سفر فلان و مهمانی بهمان نشود.
وی ادامه داد: منتخبین شورا باید روحیه انقلابی داشته باشند در این مشکلات اقتصادی شل و ول نباشند. ممکنست تدیّن بسیار بالایی داشته باشد و کاردان هم باشد ولی حال کار نداشته باشد، در جلسات شورا شرکت نکند، تعهّد انقلابی نداشته باشد، دلسوز نباشد، فعّال و بدو نباشد، این چنین شخصی نیز به درد شورا نمی خورد.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان مشکل کشور را ضعف مدیریت دانست و خطاب به مردم گفت: مدیریت کشور را شما باید اصلاح کنید از همین انتخابات شورای شهر و روستا. مدیران ما یا متدیّن نیستند، یا روحیه انقلابی ندارند، یا کاردان نیستند. خیلی کارها ضعیف انجام می شود. کارخانجات به تعطیلی می انجامد. اگر کارخانه مدیری داشت با این سه شرط، آیا تعطیل می شد؟ اصلاً مدیری که باعث تعطیلی کارخانه ای شد، باید اعدام کرد! چرا برخورد نمی شود؟
امام جمعه شهرمان در پایان هشدار داد: کمتر از یک ماه فرصت دارید تحقیق کنید. سعی کنید 9 نفر از نیروهای خوب را شناسایی کنید و به خانواده و آشنایان نیز معرفی نمایید. چرا که این انتخابات برای خودتان و شهرتان خوب است. قرارست شورا زمام شهر را به دست بگیرد و شهردار را انتخاب کند. اگر شهردار فعال و زرنگ باشد، به درد شهر می خورد، اگر هم کاردان و زرنگ نباشد فقط وقت تلف می شود

بالغ بر 6 هزار نفر در آیین معنوی اعتکاف شرکت کردند
در شهرستان خمینی شهر
بالغ بر 6 هزار نفر در آیین معنوی اعتکاف شرکت کردند

آیین اعتکاف در 30 مسجد شهرستان و با حضور 6 هزار و 50 معتکف برگزار شد که این آمار نسبت به سال گذشته از رشد 3 درصدی برخوردار بود. یکی از مسئولان اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ضمن اعلام این خبر به فرصت آنلاین گفت: از این تعداد 4 هزار و 21 نفر زن و 2 هزار و 29 نفر مرد بودند.

رضایی افزود: با توجه به اینکه تعداد معتکفان سال گذشته 5 هزار و 879 نفر بود که در 27 مسجد شهرستان گردآمده بودند، جمعیت معتکفان نسبت به سال گذشته با 171 نفر افزایش روبرو شد و تعداد مساجد شرکت کننده در این آیین معنوی نیز از 27 مسجد به 30 مسجد ارتقا یافت. 

تلاوت خانوادگی در دارالقرآن خمینی شهر
تلاوت خانوادگی در دارالقرآن خمینی شهر

نخستین جلسه از فصل سوم کرسی تلاوت خانوادگی قرآن‌ کریم همراه با جشن میلاد حضرت علی(ع) در دارالقرآن اهل بیت(ع) خمینی شهربرگزار شد. به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)،در این مراسم معنوی که با هدف ترویج و انس عموم مردم با کتاب الهی از سوی مهد قرآن کریم خمینی‌شهر برگزار شد، برنامه‌های متنوعی مانند مداحی توسط حمیدرضا امانی، خطابه‌خوانی توسط حیدری، اجرای گروه تواشیح بین‌المللی مسک در آن صورت گرفت.
ابوالفضل علیزاده، قاری نوجوان و مسعود نیکدستی از کرسی تلاوت خانوادگی گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد ، قاری بین‌المللی به تلاوت آیاتی از قرآن مجید پرداختند و در ادامه موسوی رئیس نهاد نمایندگی رهبری دانشگاه آزاد خمینی‌شهر پیرامون اهمیت قرآن‌ کریم به سخنرانی پرداخت.
گفتنی است؛ در پایان این مراسم قرعه‌کشی و اهدای جایزه برگزار شد.

درخشش نمایش های «بمبک» و « بازمانده» و «معرکه»
درخشش نمایش های «بمبک» و « بازمانده» و «معرکه»

نمایش های «بمبک» و « بازمانده» و «معرکه» در دومین جشنواره استانی تاتر و سرود شاهد که به همت بنیاد شهید برگزار شده بود، خوش درخشیدند.
به گزارش خبرنگار فرصت، نمایش « بمبک» کاری از گروه چهرک با اخذ چهار رتبه برتر جشنواره با عنوان های نویسندگی نوراله لک و بازیگری رضا ملکی و بازیگری فرخنده برفی دریایی و کار برتر جشنواره و راهیابی به جشنواره کشوری در صدر جشنواره قرار گرفت.

همچنین پارسا حاج هاشمی حائز موسیقی برتر جشنواره برای نمایش «معرکه» و ابراهیم حاج حیدری حائز رتبه سوم بازیگری برای نمایش «معرکه» شد.
نمایش«بازمانده» کاری از گروه نمایشی آیینه نیز به کارگردانی و نویسندگی حسینعلی عمادی و هادی کیانی توانست عنوان کارگردانی برتر جشنواره همچنین عنوان بازیگری مرد جشنواره را توسط هادی کیانی کسب کند.

اسامی مساجدی که مراسم اعتکاف را برگزار می کنند، اعلام شد
تا کنون 26 مسجد در شهرستان برای برگزاری اعتکاف اعلام آمادگی کرده اند
اسامی مساجدی که مراسم اعتکاف را برگزار می کنند، اعلام شد

تاکنون 26 مسجد شهرستان برای برگزاری مراسم معنوی اعتکاف اعلام آمادگی کرده اند. یکی از مسوولان اداره تبلیغات خمینی شهر اسامی این مساجد را به شرح زیر اعلام کرد:
مسجد ملامحسن (خ. شریعتی جنوبی)، مسجد جامع خوزان (خ. شریعتی جنوبی، فتح آباد)، مسجد جامع آدریان، مسجد جبل عاملی (چهارشنبه بازار)، مسجدالزهرا فروشان ویژه دانش آموزان (بلوار توحید)، مسجد النبی (خ. شهید دستغیب)، مسجد قمر بنی هاشم (خ.عماد سیادت)، مسجد امام زمان (عج) جوی آباد قدیم (خ. کهندژ، کوچه 103)، مسجد صاحب الزمان(عج) هرستان ( خ.امیرکبیر، فرعی 62)، مسجد جامع دستگرد (خ. 17 شهریور)، مسجد جامع اندان (خ آیت اله مدرس)، مسجد دانشگاه آزاد، مسجد امام حسین (ع) منظریه (فاز 4، خ. صفا)، مسجد المهدی فروشان یا آیت اله حجازی (خ. ولیعصر(عج)، مسجد نور فروشان (خ.شهید صدوقی)، مسجد ملاحیدرعلی (بلوار توحید)، مسجد امام حسن (ع) وازیچه، مسجد ابوالفضل (ع) ارغوان(خ پیمان)، مسجد امام حسین (ع) جوادیه (روبروی فرمانداری)، مسجد جامع کرتمان (کوچه بسیج)، مسجد امیرالمومنین (ع) دستگرد (میدان امام علی (ع))، مسجد جامع کوشک (فلکه اصلی)، مسجد جامع اصغرآباد (خ. امام)، مسجد جامع درچه (خ. شریعتی)، مسجد حضرت سجاد (ع) درچه (ابتدای خیابان امام سجاد (ع)) و مسجد محمد رسول اله (ص) دینان (خ. آزادگان، خ شهید اشرفی).

رضایی افزود: از میان این مساجد، 9 مسجد به نام های جامع خوزان، الزهرا فروشان، ملاحیدرعلی، امیرالمومنین دستگرد، جامع کوشک، جامع اصغرآباد، حضرت سجاد درچه، امام حسین جوادیه و دانشگاه آزاد این مراسم را ویژه آقایان برگزار می کنند.

وی همچنین گفت: 8 مسجد به نام های نور، جامع دستگرد، قمربنی هاشم، امام حسین منظریه، ابوالفضل ارغوان، محمدرسول اله دینان، مسجد المهدی و مسجد النبی این مراسم را ویژه بانوان برگزار می نمایند.

رضایی در ادامه گفت: مراسم اعتکاف در 9 مسجد باقی مانده هم برای آقایان و هم برای بانوان برگزار می شود.

هفتمین شهید مدافع حرم افغانستانی فردا تشییع می شود
هفتمین شهید مدافع حرم افغانستانی فردا تشییع می شود

سیدعلی اکبر موسوی از خمینی شهر در دفاع از حرم به شهادت رسید. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، سید علی اکبر موسوی از لشکر فاطمیون (مدافعان افغانی) در دفاع از حرم حضرت زینب کبری (س) در سوریه به شهادت رسید.

ظهر دیروز مسوولین سپاه ناحیه خمینی شهر با حضور در منزل پدر و مادر این شهید افغانی خبر شهادت علی اکبر را اطلاع دادند. شهید سید علی اکبر موسوی 33سال سن داشت و فرزند ارشد خانواده بود.

بر اساس همین گزارش، ستاد برگزاری بزرگداشت شهدای مدافع حرم اعلام کرد که مراسم تشییع و خاکسپاری این شهید روز 18 فروردین پس از نماز جمعه و از مصلا به سمت گلزار شهدای امامزاده سیدمحمد (ع) می باشد و مراسم بزرگداشت وی روز 19 فروردین از ساعت 9:30 تا 12 در سالن گلزار شهدای محله هرستان برگزار می شود. 

گفتنی است شهرستان خمینی شهر پیش از این 7شهید مدافع حرم ایرانی به نام های محسن حیدری، روح اله مهرابی، سید سجادحسینی، عبدالرضا مجیری، سیدیحیی براتی، عبدالمهدی کاظمی، مهدی اسحاقیان و 6شهید مدافع حرم افغانستانی به نام های جمعه خانعلیزاده، مهدی هزاره، محمدباقر مهردادی، سردار امیری، سیدمحمد شاه حسینی، رسول انصاری را در دفاع از حرم اهل بیت عصمت و طهارت در سوریه و عراق تقدیم اسلام کرده است.

پرطرفدارترین کتاب ها در میان خمینی شهری ها
حدود 150 نفر از عیدانه کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد استفاده کردند
پرطرفدارترین کتاب ها در میان خمینی شهری ها

خمینی شهری ها از طرح عیدانه کتاب وزارت ارشاد استقبال کردند. مسوول یکی از کتابفروشی های خمینی شهر که در این طرح شرکت کرده در اینباره به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: از 15 اسفند که این طرح آغاز شده بیش از 100 نفر از همشهریان برای خرید کتاب و استفاده از تخفیف 20 درصدی به ما مراجعه کرده اند. این کتابفروش که پیش از این نیز در طرح های تابستانه، پاییزه و... وزارت ارشاد شرکت کرده می افزاید: از میان طرح های مختلف، طرح تابستانه 95 و طرح عیدانه 96 بیشتر مورد استقبال همشهریان قرار گرفت.

وی در رابطه با کتاب هایی که در قالب این طرح به فروش رسانده است، گفت: کتاب هایی با محوریت شعر و ادبیات از جمله دیوان حافظ و همچنین آثار سیمین بهبهانی مشتری های زیادی داشت. مسوول این کتاب فروشی همچنین افزود: کتاب سه جلدی «بی شعوری» نیز از جمله پرفروش های طرح عیدانه کتاب بود.
وی در ادامه از ارائه تخفیف به خریدارانی که بیش از 100 هزار تومان خرید داشته اند توسط کتابفروشی خودش خبر داد و همچنین گفت: بن هایی با 30 درصد تخفیف در مدارس و میان مشتری های قدیمی مان توزیع می کنیم که در 5 مرحله قابل استفاده است.

بر اساس همین گزارش، یکی دیگر از کتابفروشی های شهر نیز که در طرح عیدانه کتاب شرکت کرده است، میزان استقبال همشهریان از این طرح را خوب ارزیابی می کند و می گوید: در طول یک ماهه اجرای این طرح در روزهایی که کتابفروشی باز بود، حدود 40 نفر برای خرید کتاب در این قالب به ما مراجعه کردند. وی کتاب هایی با عناوین «بی شعوری»، «لطفا گوسفند نباشید»، «راز» و همچنین کتبی با موضوع شعر و ادبیات از جمله شاهنامه، مثنوی معنوی و دیوان حافظ را از جمله کتاب های پرفروش این طرح برشمرد.

بر اساس همین گزارش، مسوول یکی دیگر از کتابفروشی های شهر نیز دراینباره به خبرنگار ما گفت: من در طرح عیدانه شرکت نکرده ام اما شخصا به خریدارانی که تا سقف 100 هزار تومان خرید کنند تخفیف 20 درصدی می دهم. وی اما از استقبال مردم از این طرح رضایت نداشت و گفت: مراجعه مردم برای استفاده از این امکان به اندازه انگشتان یک دست هم نبوده است.
گفتنی است وزارت فرهنگ و ارشاد در چند ساله اخیر برای بالا بردن سرانه مطالعه اقدام به اجرای طرح های مختلفی با عناوینی مثل «عیدانه کتاب» نموده و از طریق کتابفروشی هایی که تمایل داشته باشند در این طرح شرکت کنند به خریداران کتاب 20 درصد تخفیف می دهد. خریداران با ارائه شماره ملی خود به کتابفروشی های معرفی شده از جانب پایگاه goo.gl/2etMhN از تخفیف 20 درصدی برخوردار می شوند.

 ویولن، ساز زندگی ام را کوک کرد
گفتگو با سیدرسول موسوی ویولن ساز خمینی شهری
ویولن، ساز زندگی ام را کوک کرد

در که می گشاییم نوای ویولن به پیشبازمان می آید و هر چه پیش تر می رویم تابلوهای نصب شده بر دیوار کارگاه یک یک به رویمان لبخند می زنند. تصاویری از ویولن، از مکان های گردشگری خمینی شهر و اشعاری با خط خوش فارسی.
ویولنِ در حال ساخت، نشسته است روی میز و سکوت اختیار کرده در همسایگی دستگاه تراش و ضخامت سنج. گویی او هم گوش سپرده است به نغمه ای که در فضا پیچیده. قفسه پر از کتاب هم آن طرف تر حرف های زیادی برای گفتن دارد.
«یک ویولن سفارش بدهیم، کی آماده می شود؟» این را ما می پرسیم و ویولن ساز در حالی که انگشت سبابه خود را در استکان رنگ فرو می کند و آرام بر صفحه می کشد، با لبخند پاسخ
می دهد: «مهر96. تا شهریور سفارش گرفته ام.»

 

سالی چند دستگاه ویولن می سازید؟

حدودا 10 دستگاه. ساخت هر دستگاه 45 روز زمان نیاز دارد البته با روزی 4 ساعت کار.


چرا ویولن را انتخاب کردید؟
با سه تار شروع کردم هم می ساختم و هم می نواختم اما به خاطر حساسیتی که به چوب توت پیدا کردم مجبور شدم سه تار را کنار بگذارم.
از وقتی سه تار را کنار گذاشتم 10 سال گذشته بود که یک روز با آقای نوراله سروانی برخورد کردم و ایشان مرا تشویق کردند که به ویولن سازی رو بیاورم. روی این پیشنهاد فکر کردم. آقای مسعود طالبی یکی از سازسازان خبره خمینی شهر که در حال حاضر در مدرسه ویولن سازی ایتالیا در حال تحصیل است در این زمینه کمک بسیاری به بنده کردند. آقای رسول قپانی هم که در ایتالیا مشغول تحصیل در رشته موسیقی است راهنمایی های تاثیر گذاری داشتند. سال 86 بود که تصمیم گرفتم وارد دنیای ویولن شوم و پس از دو سال تحقیق و مطالعه دست به کار ساخت شدم.


استادتان چه کسی بود؟
نه استادی اختیار کردم و نه حتی از نجاری سررشته ای داشتم. معلم من، تحقیقات و مطالعات
گسترده ام در این زمینه بود اگرچه جز چند ترجمه ناقص، منبع مکتوب دیگری به زبان فارسی نداریم. در گام اول کتاب های یک ویولن ساز آمریکایی را پیدا کردم و خواندم.


این ویژگیِ بدون استاد کار کردن در غالب سازسازان خمینی شهر دیده می شود، علت چیست؟
کار کردن با یک استاد خاص چون خط و سیر مشخصی دارد خلاقیت را تا حدود زیادی کور می کند اما وقتی سعی کنی از هر استاد یک نکته بگیری آن وقت راه پیشرفت به رویت گشاده تر می شود. گذشته از آن در کار سازسازی رمز و راز بسیاری نهفته است که معمولا سازنده آن را در سینه خود نگه می دارد و منتقل نمی کند.


منظور همان فوت کوزه گریست؟
البته بنده این را قبول ندارم که استاد رمز و راز را در سینه خود نگه دارد چراکه هر ساز صدای خودش را دارد صدایی که مستقیم به سازنده برمی گردد. هرگز دو سازنده سازی با یک صدا
نمی سازند اما اولین سازی که بنده ساخته ام با آخرینش یک صدا می دهد یعنی شخصیتِ ساز من منحصر به خود من است و عوض شدنی هم نیست اما قابل ارتقاست. ساز در هر جای دنیا که نواخته شود نام سازنده خود را با بانگ بلند اعلام می کند.


حساس ترین بخش ویولن سازی کدام است؟
همانطور که ما صوت داریم همه اشیا هم صوت دارند از جمله چوب. هر نقطه از چوب صدای مخصوص به خودی دارد و نکته حائز اهمیت در هر ساز این است که بتوانی صدایش را درست تنظیم کنی. ویولن، ساز عجیبی است و کوک کردنش 20 ساعت زمان می برد.


چطور سازتان را کوک می کنید؟
صفحه زیر در 5 نقطه کوک می شود و صفحه رو هم در 5 نقطه. اِف را که جاسازی می کنیم صفحه ها از کوک می افتند و باید از نو کوک شوند. کلاف را هم که می گذاریم باید دوباره صفحات را کوک کنیم.


یعنی همه هنر یک ویولن ساز در کوک کردن است؟
هم در کوک کردن و هم در نحوه رنگ آمیزی ساز


چطور سازتان را رنگ می زنید؟
رنگ آمیزیِ ساز کار بسیار پیچیده ای است که حتی گاه اساتید بزرگ دنیا را هم مجبور می کند به فرچه و پیستوله متوسل شوند. هم، وزنی که رنگ به ساز اضافه می کند مهم است و هم ترکیب رنگ.
بنده معمولا از عناصر بومی خمینی شهر برای ساختن رنگ استفاده می کنم از موادی که در دسترسم باشد مثل موم زنبور عسل و شیره درخت زردآلو. موقع رنگ آمیزی هم فقط با انگشت دستم کار می کنم.


این ترکیب رنگ ابتکار خودتان است؟
بله به جرات می توانم بگویم که هیچکس در دنیا از این ترکیب برای رنگ آمیزی ساز استفاده نمی کند چراکه بنده از مواد طبیعی پیرامونی استفاده می کنم. رنگ آمیزی با انگشت را هم گمان نمی کنم کسی در ایران انجام بدهد.


چوب مورد استفاده تان چیست؟
برای صفحه رو از چوب روسی استفاده می شود و برای صفحه زیر از چوب افرا. البته چوب باید 5 سال بماند تا قابلیت تبدیل شدن به ویولن پیدا کند.


شاگرد هم دارید؟
چند نفری آمده اند اما نمی مانند. کار سازسازی با دست کار سختی است که هر کسی زحمتش را به جان نمی خرد. خیلی وقت ها خریداران در طول مدتی که در حال ساختن سازشان هستم به کارگاهم سر می زنند تا مطمئن شوند که با دست کار می کنم.


تفاوت ویولن دست ساز با ماشینی چقدر است؟
از زمین تا آسمان. ویولن باید به گونه ای ساخته شود که بالای صد سال عمر کند. ویولن چینی ارزان قیمت توی بازار هست. ویولن هایی هم که در کارگاه های صنعتی داخل ساخته می شود قیمت بالایی ندارد و مناسب کسانی است که تازه کارند یعنی یک نوازنده حرفه ای هرگز این سازهای مشقی را نمی خرد.


کار در حوزه موسیقی در روحیات شما چه تاثیری داشته است؟
سال 74 با نوازندگی سه تار په به دنیای موسیقی گذاشتم. شاگرد آقای فرامرز کلانتری بودم. اگرچه آن زمان فقط با هدف پر کردن اوقات فراغت به موسیقی رو آوردم اما در طول زمان به نقطه ای رسیدم که ویولن سازی بخش زیادی از وقت و فکر و قلب مرا به تصرف خود درآورد و روحیه ام را که دستخوش تکرار و روزمرگی شده بود زیر و رو کرد. طولی نکشید که از نوازندگی سه تار به سازندگی سه تار روآوردم و بعد با یک وقفه تقریبا طولانی ویولن سازی را برگزیدم. این هنر نگاهم را به زندگی تغییر داد و این تغییر مسیر به خوبی سر کلاس درس و در رفتار با دانش آموزان مشهود است.
بنده هم هنر تدریس می کنم و هم ادبیات فارسی و با دانش آموزان در هر دو کلاس رابطه خیلی خوبی دارم. به آنها فرصت حرف زدن می دهم و دانش آموزی که از انشا نوشتن ترس دارد، سر کلاس بنده به جایی می رسد که داستان می نویسد.


گفتید در این 7-6 ساله 52 دستگاه ویولن ساخته اید، می دانید سازهایتان چه سرنوشتی پیدا کرده اند؟
همه سازهایم شناسنامه دارند. در دفتر بزرگی تصویرِ ساز را می کشم و مشخصات فنی مثل کوک، وزن، ضخامت، ترکیب رنگ، تاریخ تولید، قیمت و نام خریدار را ثبت می کنم.


چند نفر از کسانی که با ساز شما می نوازند را نام ببرید؟
آخرین ویولن را به سفارش آقای شفیعی رهبر ارکستر اصفهان ساختم. سازی که در حال حاضر در حال ساختش هستم متعلق به خانم میرلوحی نفر اول جشنواره خوارزمی است.
از آقای مجید میرزایی هم دو تا سفارش داشته ام یکی برای سریال رفیق یکی هم برای کاست یکی از خوانندگان کشوری. آقای فدوی از اعضای ارکستر ملی ایران هم دو تا ویولن برای ارکستر از بنده خریده اند. خانم های مشتاقیان و چناریان هم که مدرس موسیقی هستند با ویولن های بنده کار
می کنند. اعضای ارکستر اصفهان و هنرآموزان هنرستان موسیقی اصفهان هر کدام ساز حرفه ای بخواهند، می آیند سراغ بنده.


سازهایتان خارج از کشور هم رفته است؟
یکی از سازهایم الان در آمریکاست و دومی هم در حال رفتن است. از برزیل هم سفارش دارم.


***
تلفن همراه آقای موسوی زنگ می زند. یک نفر از پشت خط، ویولنی سفارش می دهد و آقای موسوی نشانی کارگاهش را شمرده شمرده می گوید. بعد از خداحافظی با شخصی که آن طرف خط است، رو به ما می گوید: غالب مشتری هایم از اصفهان می آیند. خیلی وقت ها تشویقم می کنند که کارگاهم را به اصفهان منتقل کنم اما هرگز دوست ندارم از شهرم بیرون بروم. دوست دارم از این فرصت برای معرفی درست شهرم استفاده کنم. وقتی خریداران به کارگاهم می آیند سعی می کنم حتما آنها را به دیدن مکان های تاریخی خمینی شهر ببرم.

صفحه 1 از 257