امروزشنبه, 02 بهمن 1395-- Saturday Jan 21 2017

ساعت 00:10:22

آخرین به روز رسانی : پنج شنبه 10:45:38

فعالیت کارگاه های «کاشی هفت رنگ» در سکوت
فعالیت کارگاه های «کاشی هفت رنگ» در سکوت

کارگاه های کاشی هفت رنگ و مینیاتور قریب به یک سوم از اعضای اتحادیه صنف صنایع دستی خمینی شهر را به خود اختصاص داده اند. رییس اتحادیه صنف صنایع دستی خمینی شهر دراینباره به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: کارگاه های کاشی هفت رنگ که غالبا در بلوار آزادگان، خیابان حکیم فرزانه و بلوار امیرکبیر فعالیت می کنند یک سوم از اعضای اتحادیه صنف صنایع دستی خمینی شهر را به خود اختصاص داده اند به گونه ای که از 300 عضو این اتحادیه 90 عضو کاشی ساز هفت رنگ و مینیاتورکار هستند. خانم تفرشی می گوید: علیرغم اینکه 90 درصد از هنر خاتم کاری کشور در خمینی شهر به اجرا در می آید اما تنها 16 نفر از خاتم کاران به عضویت اتحادیه درآمده اند این در حالی است که 300 خاتم کار از نمایدگی میراث فرهنگی و صنایع دستی در خمینی شهر کارت عضویت گرفته اند. وی دراینباره افزود: غالب خاتم کارها و میناکارهای خمینی شهر در خانه های خود مشغول تولید هستند.
تفرشی که به تازگی به عنوان رییس این اتحادیه انتخاب شده است، از فعالیت افرادی متقلب و هنرمندنما در حوزه قلمزنی و میناکاری در شهرستان خبر داد و افزود: همه تلاش مان را به کار می گیریم تا از فعالیت متقلبانی که قلمزنی به صورت پرس و میناکاری چاپی را در خمینی شهر رواج می دهند و باعث وارد شدن خسارت به هنرمندان واقعی می شوند، جلوگیری کنیم.
گفتنی است اتحادیه صنف صنایع دستی خمینی شهر سالهاست تحت عنوان اتحادیه مسگرها و قلمزن ها فعالیت می کند و رسته ای تحت عنوان ضایعاتی ها نیز از زیر مجموعه های این اتحادیه است.

فیلمنامه «فروشنده» نامزد جوایز فیلم آسیایی شد
فیلمنامه «فروشنده» نامزد جوایز فیلم آسیایی شد

«فروشنده» نامزد دریافت جایزه بهترین فیلمنامه‌ از یازدهمین دوره جوایز فیلم آسیا شد.به گزارش خبرنگار فرصت به نقل از خبرگزاری برنا ، جوایز فیلم آسیایی چهارشنبه 22 دی ماه اسامی نامزدهای این دوره خود را اعلام کرد.
در میان فهرست این جوایز اصغر فرهادی با فیلم «فروشنده» نامزد بخش بهترین فیلمنامه ‌نویسی شده است. فرهادی در سال ۲۰۱۲ برای «جدایی نادر از سیمین» جایزه بهترین فیلم را از این جشنواره هنگ کنگی دریافت کرده بود.
در میان این نامزدها فیلم کره‌ای «خدمتکار» ساخته پارک چان-ووک با ۶ نامزدی از بیشترین اقبال در میان داوران این جایزه برخوردار شده است.
این فیلم در جشنواره کن نیز نامزد دریافت ۶ جایزه شده بود اما در این جوایز نه در بخش جایزه بهترین کارگردانی و نه بهترین فیلم نامزد نشده است.
درام «من مادام بواری نیستم» ساخته فنگ شیائوگانگ، کارگردان مطرح چینی نیز در پنج بخش از جمله بهترین فیلم، نامزد شده است.
یازدهمین دوره جوایز فیلم آسیایی برندگان خود را ۱۸ مارس (۲۸ اسفند) در هنگ کنگ معرفی می‌کند.
این جوایز امسال پس از چند سال برگزاری در ماکائو دوباره در مراسمی که در هنگ کنگ برگزار می‌شود، به برندگان آن‌ها اهدا خواهند شد.

درهای حرم حضرت مسلم(ع) در خمینی شهر قلمزنی می شود
برای اولین بار اتفاق افتاد:
درهای حرم حضرت مسلم(ع) در خمینی شهر قلمزنی می شود

قلمزنی در های حرم حضرت مسلم (ع) در مسجد صاحب الزمان (عج) فروشان در حال انجام است. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، مهدی عسگری با اشاره به این که این در ها سفارش ستاد عتبات عالیات یزد است، افزود: در حال حاضر حدود یک ماه است که روی این در ها کار قلمزنی انجام می دهیم و این کار تا یک ماه و نیم دیگر پایان خواهد یافت.


این هنرمند قلمزن افزود: پس از این مرحله، در ها باید در چارچوب قرار گیرند و قسمت های اصلی آن چیده شود. پس از طی مراحل هموارکاری و طلاکاری نوبت به اتصال آن می رسد که به احتمال زیاد آنرارا نیز خودم انجام خواهم داد.


وی همچنین گفت: تلاش زیادی کردم که قلمزنی این درها در خمینی شهر انجام بشود چراکه شهرهای زیادی از جمله اصفهان داوطلب آن بودند.
مهدی عسگری از علیرضا پیمانی، امیرعباس عسگری، صادق ستایش، مهدی عابدی، صفر صالحی و چند تن دیگر به عنوان افرادی که به صورت پاره وقت با وی همکاری می کنند نام برد.
به گفته وی درهای حرم حضرت مسلم دارای 110 گل است. یک نوع از این گل ها گل پنبه نام دارد. همچنین گل های عباسی به کار رفته در این طرح به صورت بال فرشته درآمده است. طرح قسمت اصلی در ها از آقای اسکندرپور و حاشیه های آن از مهدی عسگری است.


گفتنی است علیرغم اینکه هنرمندان خمینی شهری در بسیاری از آثاری که برای حرم های مطهر ائمه اطهار (ع) آماده می شود، شرکت داشته اند اما تا کنون هیچ کدام از این طرح ها در خمینی شهر انجام نشده بود.

در حساسترین لحظه های سیاسی کشور خطبه های مرحوم هاشمی کشور را آرام می کرد
امام جمعه خمینی شهر:
در حساسترین لحظه های سیاسی کشور خطبه های مرحوم هاشمی کشور را آرام می کرد

تبیین ابعاد مختلف شخصیت مرحوم آیت ا... اکبر هاشمی رفسنجانی از مهمترین مطالبی بود که در نماز جمعه 24 دی 1395 خمینی شهر مطرح شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین آیت ا...شیخ عباس رحیمی ضمن تسلیت رحلت آیت ا... هاشمی رفسنجانی، او را سرمایه و حامی انقلاب و ولایت خواند و گفت: این تضعیف رهبریست که مثلاً بگوییم اینان با رهبری مخالفند. مرحوم هاشمی در انتخاب مقام معظم رهبری در 14 خرداد 1368 تأثیرگذار بود. نباید این ستونها را جدا کرد. نباید نسبت به نیروهای خوب و خدمتگزار جفا شود.
استاد حوزه و دانشگاه اظهار داشت: در روزهای اخیر جمهوری اسلامی ایران یکی از استوانه های نظام را از دست داد. اگر انقلاب اسلامی را مانند ساختمانی در نظر بگیریم، ستون اصلی و وسطی آن امام راحل(ره) و رهبریست و چهار ستون اطراف آن یکی شهید بهشتی، دیگری شهید مطهری، سومی مرحوم رفسنجانی و چهارمی مقام معظم رهبری امام خامنه ای هستند.
نماینده ولی فقیه ادامه داد: منافقان در سالهای اول انقلاب به هر چهار شخصیت حمله ور شدند. دو ستون اول را توانستند به شهادت برسانند ولی دو ستون دیگر را خدا حفظ کرد و ترورشان نافرجام ماند و تا به امروز نقش خیلی فعالی در نظام اسلامی داشتند.
خطیب جمعه به برخی خدمات مرحوم هاشمی اشاره کرد و گفت: در بحبوحه انقلاب مرحوم رفسنجانی در بُعد سیاسی انقلابیون را ساماندهی و مدیریت می کرد مثلاً دلجویی از خانواده زندانیان. خودش نیز زندان رفت و شکنجه شد؛ حتی کتاب ارزشمند تفسیر راهنما را در زندان نوشت.
حاج آقا رحیمی مرحوم هاشمی را هم اهل بیان هم اهل قلم معرفی کرد و تصریح کرد: در حساسترین لحظه های سیاسی کشور خطبه های وی کشور را آرام می کرد. برای کشتی انقلاب لنگر بود. یک پایش در جنگ بود یک پایش در نماز جمعه، یک پایش مجلس شورای اسلامی. اینها را نباید فراموش کرد.
وی ادامه داد: در مدیریت انقلاب از اول تا آخر حضور داشت. سرپرست وزارت کشور، ریاست مجلس، دو دوره ریاست جمهوری در دوران سخت سازندگی که بعد از جنگ کشور ویران گشته بود و دولت او بدون پول و با سختیهای فراوان کشور را مدیریت کرد و بسیاری از مشکلات را برطرف نمود، ریاست مجلس تشخیص مصلحت نظام و همچنین مجلس خبرگان و خلاصه اینکه مرحوم هاشمی تا پایان عمر کار کرد و تمام عمرش در خدمت کشور و نظام و رهبری بود.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان از نظر علمی مرحوم رفسنجانی را فردی فعال، مبتکر، نوآور و خلاق معرفی کرد و گفت: نمونه اش پایه گذاری و تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی بود که امروزه سرمایه عظیمی در کشور محسوب می شود. یا راه اندازی فولاد مبارکه که محصول فکر وی بود که این همه به اقتصاد و اشتغال کشور کمک کرد.
امام جمعه تأکید کرد: آنچه ما می گوییم برای خود اوست کاری به خانواده اش نداریم. مسلماً هر کسی هم کار کند دشمن فراوان دارد؛ عده ای از روی عناد که به تعبیر مقام معظم رهبری در پیام تسلیتشان «خنّاس» هستند. عده ای نیز از روی ناآگاهی که می آمدند موارد جزئی و گاهاً دروغها را عَلَم می کردند.

نخستین واژه «آب» +تصویر
نخستین واژه «آب» +تصویر

جشن فراگیری نخستین واژه «آب» در سالن ورزشی مالک اشتر روز پنجشنبه 16 / 10 / 95 برگزار گردید. به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خمینی شهر این برنامه با همکاری معاونت آموزش ابتدایی شهرستان خمینی شهر و سازمان آب استان اصفهان با حضور700 نفر از دانش آموزان پایه اول شهرستان اجرا گردید. هدف از برگزاری جشن مذکور آشنای کودکان اهمیت آب و مصرف بهینه آن می باشد.

 

 

 

 افراد باصلاحیت را به دانشگاه صنعتی دعوت کنید
امام جمعه خمینی شهر:
افراد باصلاحیت را به دانشگاه صنعتی دعوت کنید

گله مندی از ریاست دانشگاه صنعتی، توصیه به مردم جهت کمک به عتبات عالیات و دو تذکر به دولت از جمله مطالب مهمی بود که این هفته در نمازجمعه خمینی شهر مطرح شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، آیت ا...شیخ عباس رحیمی با گله از رئیس دانشگاه صنعتی در مورد یکی از سخنرانی های انجام شده در این دانشگاه گفت:
ریاست دانشگاه نباید اجازه دهد پای چنین افرادی به دانشگاه باز شود. نباید اجازه دهد فردی جوّ دانشگاه و ذهن دانشجو را خراب کند. باید افراد باصلاحیت و نخبه را از قم و تهران دعوت کند در دانشگاه سخنرانی کنند. وی افزود: چرا دفتر نماینده رهبری در دانشگاه سکوت کرد و چرا جلوی مجوز نایستاد.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران نسبت به کشورهای دیگر بیشترین اقدامات را برای عتبات عالیات انجام می دهد، گفت: جهت کمک به عتبات از طریق صحیح اقدام کنید و آن همکاری با ستاد بازسازی عتبات عالیات است. حتی پول ریختن در ضریح حرمهای عتبات یا پول دادن به افراد متفرقه و مثلا قبض گرفتن صحیح نیست چون ممکن است به دست افراد ناصالح بیفتد.

مجمع خیرین قرآنی شهرستان پروانه دار شد
مجمع خیرین قرآنی شهرستان پروانه دار شد

اعلام صدور پروانه مجمع خیرین قرآنی «ثقلین» مهمترین خبری بود که در شانزدهمین مجمع عمومی اتحادیه تشکلهای قرآنی شهرستان خمینی شهر مطرح گردید.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در این مجمع عمومی مدیرعامل اتحادیه تشکلهای قرآنی خمینی شهر ضمن ارائه گزارش فعالیتها گفت: مجمع خیرین قرآنی شهرستان با نام «ثقلین» پروانه رسمی خود با شماره 305 سازمان ثبت اسناد تحویل گرفت.
دکتر سید محمد مهدی ابطحی ادامه داد: مجمع خیرین قرآنی دو سال است که کار خود را آغاز کرده است. وی گفت: وظیفه اصلی مجمع کمک به مجموعه ها و محافل قرآنی سطح شهرستان بر اساس نیاز آنان می باشد.
وی اظهار داشت: حدود 90 تشکل و محفل قرآن در این اتحادیه پرونده دارند و تعدادی نیز در شرف تشکیل پرونده اند.
استاد حوزه و دانشگاه تأکید کرد: البته محافل و مراکز قرآنی شهرستان بیش از این تعداد است که از همه آنها درخواست می شود با مراجعه به دفتر اتحادیه واقع در بلوار آیت ا... طالقانی، کوچه7، طبقه فوقانی قرض الحسنه ثامن الأئمه(ع) و تکمیل فرم به عضویت اتحادیه تشکلهای قرآنی خمینی شهر درآیند و از مزایا و برنامه های موجود بهره مند گردند.


دکتر ابطحی با بیان اینکه اتحادیه تشکلهای قرآنی نوکری قرآنیان را می کند، تصریح کرد: اعضای اتحادیه شاید نتوانند از تک تک مراکز و محافل قرآن بازدید کنند ولی از تشکلها تقاضا داریم خودشان با اتحادیه ارتباط داشته باشند و تغییرات برنامه ها یا نقاط ضعف تشکل خود را اطلاع دهند. ان شاءا... اتحادیه در حد توان مشکل را حل خواهد کرد.


در ادامه مهندس سید ابوالفضل موسوی زاده مدیر جامعه قاریان و حافظان و رابط اتحادیه مؤسّسات قرآنی استان با تشکلهای قرآنی شهرستان، به معرّفی مؤسّسه مهد قرآن کریم و جامعه قاریان و حافظان خمینی شهر و اتّحادیه مؤسّسات قرآنی مردم نهاد استان اصفهان پرداخت.


پخش نماهنگ فعالیتهای قرآنی شهرستان، ارائه نظرات، انتقادات و پیشنهادها توسّط حضار، انتخابات هیئت مدیره و بازرس اتحادیه از دیگر برنامه هایی بود که در این مراسم انجام گرفت.
لازم به ذکر است شانزدهمین مجمع عمومی اتّحادیه تشکلهای قرآنی شهرستان خمینی شهر شامگاه سه شنبه 14 دی 1395 با حضور نمایندگان 65 تشکّل قرآنی و با میزبانی مؤسّسه مهد قرآن کریم و جامعه قاریان و حافظان در مرکز تخصصی حفظ قرآن حضرت محمّد(ص) برگزار شد.

وقتی کتاب دست اموات را هم می گیرد
وقتی کتاب دست اموات را هم می گیرد

در هفته ای که گذشت کتابخانه های امام صادق (ع) دینان و امام صادق (ع) جوی آباد با خیراندیشی خیّران رونق بیشتری گرفت. به گزارش فرصت آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کتابخانه های شهرستان، یکی از اهالی جوی آباد قدیم تعداد 120جلد كتاب با موضوعات ادبيات و كتب مرجع فارسي برای شادی روح پدرش حاج علي محمدي به کتابخانه امام صادق (ع) جوی آباد اهدا کرد. امیر محمدی دانشجوی دکترای ادبیات چندی پیش نیز تعدادی کتاب کودک و همچنین کمک درسی به مبلغ یک میلیون تومان خریداری کرده و با نیت شادی روح بتول هوازاده به این کتابخانه اهدا کرده بود. بر اساس همین گزارش، انتشارات افق نیز تعداد 310 نسخه کتاب کودک و نوجوان به ارزش بالغ بر يك ميليون تومان به کتابخانه امام صادق (ع) دینان هدیه کرد.

صفحه 1 از 252