امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 19:20:25

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

فاطمه جزینی
گفتگو با عضو خمینی شهری تیم ملی ووشو در رده نونهالان؛

فاطمه جزینی

سه شنبه, 02 مهر 1392 ساعت 10:34 کدخبر :6012
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
قهرمانان وملی پوشان خمینی شهر

فاطمه جزینی متولد 1383 در مسابقات آسیایی ووشو در فیلیپین شرکت و حائز رتبه شد.فاطمه دراین باره می گوید: "ووشو را از 7 سالگی زیر نظر استاد بهروز گلی آغاز کردم پیشتر ورزش را با ژیمناستیک و با مربیگری خانم ها میریان و قصری شروع کرده بودم و همیشه در مسابقات استانی رتبه اول را کسب می کردم تا اینکه در همایش ژیمناستیکی که در پارک پیروزی برگزار شد آقای گلی حرکات نمایشی ام را دید و از خانم قصری خواست که مرا برای تست ووشو پیش ایشان ببرد."
 نتیجه تست خوب بود و استاد تشخیص داد که فیزیک فاطمه برای ووشو مناسب است. در کلاس آقای گلی ثبت نام کرد و البته همراه پسرها شروع به تمرین نمود. 4-3 ماه که گذشت استاد نظرش تغییر کرد و گفت اگرچه از لحاظ بدنی توانایی دارد اما اسامی و کلمات چینی را خوب یاد نمی گیرد و بگذارید بزرگ تر شود و بعد وارد ووشو بشود. همان زمان نجف آباد یک مسابقه برای ووشوکاران پسر ترتیب داد و فاطمه در این مسابقه شرکت کرد و از آن جا که حضورش افتخاری بود و نیاز به ارائه مدرک شناسایی نداشت به عنوان یک پسر به نام پویا حاضر و موفق به کسب مدال شد. علی رغم اینکه معمولا به حضور افتخاری مدالی تعلق نمی گیرد اما چون حرکات خیلی خوبی ارائه داد مورد توجه قرار گرفت.
مادر فاطمه در این باره می گوید: "بعد از این ماجرا بود که استادش گفت او را به تمرین می برم و هر طور شده اسامی چینی را به او می آموزم. 6 ماه بعد در مسابقات استانی که برای دختران برگزار شد موفق به کسب رتبه اول شد. مدتی بعد هم برای شرکت در مسابقات کشوری به کرمانشاه رفت و یک مقام اولی و یکی دومی کسب کرد. 3 ماه بعد به اردوی تیم ملی دعوت شد و پس از طی چند مرحله انتخابی جزو 2 نفری قرار گرفت که برای تمرین به چین اعزام شدند."
خانم امینی ادامه می دهد: "درآن کشور 15 روز تمرین کردند اما چون از نظر میلادی 5 ماه کم داشت به مسابقات ماکائو اعزام نشد. فاطمه مجبور بود با تیم پسران تمرین کند اما مسوولان وقت اداره ورزش و جوانان اجازه نمی دادند و برای آقای گلی دردسر درست می شد تا اینکه ما تصمیم گرفتیم خودمان تاتامی بخریم و زیر فرش ها درخانه پهن کنیم و آقای گلی بیاید روزی 3-2 ساعت با فاطمه تمرین کند.مدتی بعد در باشگاه عادلیان مسجد ولایت هم فضایی برای فاطمه فراهم شد که بتواند به تمرین بپردازد."
فاطمه جزینی که به عنوان کوچکترین عضو در مسابقات آسیایی فیلیپین شرکت کرد از آن جایی چهارم شد که سبکش را عوض کردند و از او خواستند که فرم شمشیر را که تازه یک ماه بود شروع به تمرین کرده بود، مسابقه بدهد و همین شد که این بار موفق به کسب رتبه اول نشد.  درحالی که فاطمه سبک تالو را در فرم های دست و چوب دنبال می کند.
امینی درباره رمز موفقیت دخترش می گوید: فاطمه دائم در حال تمرین است آنقدر که حتی می خواست در مراسم جشن عقد خواهرش هم شرکت نکند. خودِ ما هم به خاطر او از خیلی چیزها زده ایم، تفریح و مهمانی را کم کرده ایم و با وجودی که تهیه مایحتاج این رشته ورزشی ماهانه به طور متوسط 200 هزار تومان است، چیزی برای دخترمان کم نگذاشته ایم.
وی همچنین افزود: از حاج آقا خالقی امام جماعت مسجد ولایت و حاج آقا گیلانی مسوول باشگاه ورزشی عادلیان وابسته به این مسجد، رییس اداره ورزش و جوانان آقای محمدی و رییس هیات ووشو آقای قاسمی سپاسگزارم وبیش از همه از آقای گلی استاد فاطمه متشکرم.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#5 0 فرشته 09 آبان 1394 ساعت 15:49
مطالب جالبی بود ،اما فاطمه در اولین مسابقه کشوری فقط یک مدال نقره گرفت و در کشوری بعد یک طلا و یک نقره گرفت ، برای مسابقات جهانی ماکائو هم اعزام نشدنش به علت کم بودنش سنش نبود
نقل قول
 
 
#4 -1 .... 08 مهر 1394 ساعت 14:21
فاطمه دوست منه و باهم درس می خونیم
دوست من مدال طلای جهان رو کسب کرد
جزینی آفرین
نقل قول
 
 
#3 +2 پروین 20 خرداد 1394 ساعت 11:22
فاطمه جان امیدوارم تو مسابقات اسیایی که در پیش داری هم باز بدرخشی
نقل قول
 
 
#2 +2 عاطفه 27 فروردین 1394 ساعت 15:51
مطالب خوبی نوشته بودید. من به عنوان یک دوست آرزوی موفقیت برای فاطمه می کنم و دوست دارم در مسابقات بعدی مدال طلا را گردن فاطمه ی عزیز ببینم. متشکرم
نقل قول
 
 
#1 -1 2rcheh.ir 28 اسفند 1392 ساعت 17:51
با سلام
درسته که فاطمه خمینی شهر باشگاه می رفته ولی اهل شهر شاهد نمونه کشور درچه است و افتخاری برای درچه و خمینی شهر و کل ایران محسوب می شود.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید