امروزدوشنبه, 07 خرداد 1397-- Monday May 28 2018

ساعت 02:05:10

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

افتخارآفرینی بانوان خمینی شهری در ورزش قهرمانی کشور ادامه دارد

یکشنبه, 14 آبان 1391 ساعت 08:27 کدخبر :4697
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
یکه تازی بانوان کونگ فوکاران خمینی شهری افتخارآمیز بود. مصاحبه ای با دو نفر از این بانوان که به گفته خودشان قهرمانی در استان و کشور جزو عادات آن ها محسوب می شود، ترتیب دادیم که گزیده ای از آن در ذیل می آید:

آرزو قوچانی

- آرزو قوچانی هستم، 20 ساله و 6 سال است که به ورزش کونگ فو مشغول هستم. در وزن 80 کیلو موفق شدم مقام اول کشور را به دست آورم و به اولین دوره مسابقات انتخابی تیم ملی راه پیدا کردم. 6 سال پیش که به این ورزش روی آوردم پس از 7 یا 8 ماه موفق شدم قهرمانی کشور و استانی را بدست آوردم فعالیت من در باشگاه جوانان زیر نظر استاد فیروزه شروع شد.

- تمایل من به ورزش های رزمی از ابتدا بود اما تشویق های خانواده باعث شد با علاقه پیگیری کنم در حال حاضر نیز همسرم به عنوان مشوق اصلی ما را حمایت می کند.

- در همه این سال ها و برای اعزام به مسابقات خانواده ام و اکنون همسرم هزینه ها را متقبل می شوند.

- بیش از 10 مقام استانی و 8 مقام کشوری و یک المپیاد د را در کارنامه دارم.

- از مسؤولین خواهشمند بین ورزشی بانوان و آقایان تبعیض قائل نشوند ما همیشه مقام های برتر را کسب می کنیم اما یک تشکر خشک و خالی نیز از ما نشد.

افسانه آقابابایی

- افسانه آقابابایی هستم، 24 ساله و 7 سال است که کونگ فو کار می کنم. در وزن 58 کیلو مقام سوم کشور را کسب کردم. در همان سال اول مقام سوم را به دست آوردم. اوایل به دلیل ضعف بدنی قصد انصراف داشتم اما خانواده ام و اکنون همسر همیشه مرا حمایت کردند. استاد فیروزه، همیشه پیگیر مشکلات ما بودند اما بیش از این کاری از دست ایشان بر نمی آید. باید در شهرستان پایگاه قهرمانی باشد تا ما از هر لحاظی تامین شویم ما حتی برای انتخابی تیم استان نیز به دلیل نداشتن حامی اذیت شدیم.

- بیش از 10 مقام استانی یا مقام کشوری و یک مقام المپیاد را دارم و به علاقه به این ورزش ادامه می دهم.

- اگر حمایت همسرم نبود شاید ورزش را کنار می گذاشتم اما با تمام کمبودها همچنان ادامه می دهم. با توجه به داشتن فرزند کار سختی دارم. از لحاظ سخت افزاری نیز ما حتی کی سالن برای کونگ فور نداریم و تمریناتمان را در سالن ووشو انجام می دهیم.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید