امروزجمعه, 07 ارديبهشت 1397-- Friday Apr 27 2018

ساعت 11:27:21

آخرین به روز رسانی : شنبه 02:03:18

به بهانه مقام اولی هیئت ووشو شهرستان در استان اصفهان

علیزاده: به زودی طرح احداث خانه ووشو را عملی می کنیم

پنجشنبه, 01 تیر 1391 ساعت 10:12 کدخبر :4178
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : منصور پریشانی
مقام اولی هیئت ووشو شهرستان در بین هیئت های ووشو استان اصفهان آخرین و جدیدترین دستاورد هیئت ووشوی شهرستان خمینی شهراست. ووشو که چندین سال رکود را تجربه کرده بود با تغییرات مدیریتی رو به پیشرفت گام بر می دارد. این افتخار همراه با برگزاری ورزش همگانی تای چی چوآن بهانه ای شد تا دقایقی با محمدرضا علیزاده رئیس این هیئت به گفتگو بنشینیم.

مقام اولی هیئت ووشو شهرستان در بین هیئت های ووشو استان اصفهان آخرین و جدیدترین دستاورد هیئت ووشوی شهرستان خمینی شهراست. ووشو که چندین سال رکود را تجربه کرده بود با تغییرات مدیریتی رو به پیشرفت گام بر می دارد. این افتخار همراه با برگزاری ورزش همگانی تای چی چوآن بهانه ای شد تا دقایقی با محمدرضا علیزاده رئیس این هیئت به گفتگو بنشینیم.

آقای علیزاده اگه موافق باشید فلش بکی به عقب و زمان شروع سرپرستی شما داشته باشیم. از آغاز به کار شما در هیئت ووشو که با بحث های زیادی همراه شد؟

بله متاسفانه در همان بدو ورود بنده به عنوان سرپرست هیأت، به علت این که سوابق ووشو نداشتم بنا را برعدم صلاحیت بنده برای در اختیارگیری این پست گذاشتند اما با الطاف الهی و حمایت های رئیس  اداره تربیت بدنی از زمان حضور من تاکنون موفق به کسب 135مدال طلا،80 مدال نقره، 65 مدال برنز در رده های سنی و سبک های مختلف شدیم و امروز نیز با کمال افتخار عنوان هیئت ووشو برتراستان را به ارمغان آوردیم.

مختصری از فعالیت های هیئت دراین20 ماه را برای خوانندگان بیان كنيد.

ما در همان ابتدای شروع به کار3  استاژ را برای مربیان آقا، داوران آقا و خانم، بانوان در دو رده جوانان و بزرگسالان در طول دو ماه برگزارکردیم. در ابتدای بهمن ماه 89 میزبانی مسابقات استانی سبک جیت کاندو در سالن انقلاب را به عهده گرفتیم. در همین ماه فستیوال ورزش های رزمی جام فجر را بین کلیه ورزشکاران ورزشهای رزمی سراسر شهرستان در دو رده بانوان و آقایان برگزار نمودیم. همچنین آزمون شالبند دان یک تا چهار سبک جیت کان دو و آزمون دان یک تا سه سبک وینگ چونwt   از مهمترین فعالیت های ما در سال 89 بودکه سال را با اهدای جوایز و تقدیر از قهرمانان و هنرجویان و فعالان ووشو به پایان بردیم.

بازسازی سالن هیئت ووشو، بازدید از خانه سالمندان، تشکیل تیم دوئلین جوانان برای اولین بار در شهرستان، قهرمانی در مسابقات استانی در شهرستان لنجان، همایش سبک "چانگ چوآن" و "نن چوآن" در باغ بانوان، برگزاری مسابقات قهرمانی استان درسالن انقلاب، تجلیل از شهدای گلزار امامزاده سیدمحمد، درخشش در مسابقات قهرمانی استان در بهمن90 و درخشش در مسابقات سبک "نن شائولین" انتخابی استان  مختصری از فعالیت های هئیت ووشو در 20 ماه اخیر بود.

درباره بحث بازسازی سالن که بسیار هزینه بر بود از چه طریقی اقدام کردید؟

سال گذشته و در ایام عید بنده به همراه چند نفر از فعالین هیئت و با هزینه شخصی خود من اقدام به باسازی سالن کردیم. سالن فرسوده نیاز به رنگ آمیزی، نورپردازی، تنظیم سیستم صوت وگرمایش، نصب دشک ایمنی دورسالن، فراهم نمودن تجهیزات ورزشی داشت که همه اینها باعث شد هزینه ای بالغ بر7500000 تومان در این باره انجام پذیرد.

یکسری بحث ها درسال گذشته پیرامون تاسیس خانه ووشو به وجود آمد که سرانجام آن مشخص نشد؟

خود بنده به شخصه درچندین جلسه با مسئولین شهرستان درخواست اختصاص 5000 متر زمین به خانه ووشو را دادم. در طرحی که ما برنامه ریزی کرده بودیم دانشکده ووشو، سالن های متعدد ووشو و امکانات دیگر وجود داشت که مسئولین اعلام کردند اختصاص این ابعاد زمین از توان آن ها خارج است و صحبت های اولیه درباره اختصاص زمین آسفالت جنب هیأت فوتبال شهرستان به خانه ووشو انجام شده و در آینده ای نزدیک با حمایت هایی که  ریاست سابق اداره آقای کمالیان انجام داده بود. شاهد شروع پروژه خواهیم بود.

چه تعداد باشگاه درسطح شهرستان به آموزش ووشو مشغول هستند؟

تعداد باشگاه های مجاز ما 7 باشگاه است که شامل باشگاه های اسپادانا، ستارگان، امید، ملی پوشان، ثاراله، مهرگان جوی آباد و سالن مسجد ولایت می شود. که این تعداد به علاوه سالن هئیت ووشو در ورزشگاه قدس در حال فعالیت برای آموزش هنرجویان علاقمند می باشند.

بنده از همین جا از کلیه علاقمندان در هر رده سنی و با هروضعیت بدنی چه سالم و چه بیمار دعوت می کنم در ورزش همگانی ورزش تای چی چوآن که برای اولین بار در استان و در پارک پیروزی برای آقایان و در باغ بانوان برای خانم ها بصورت رایگان برگزار می شود شرکت کنند و از خواص درمانی متعدد این ورزش بهره بگیرند. از شما نیز برای توجه خاص به هیئت های ورزشی موفق سپاسگزارم.

نظرات  

 
#1 +1 ناشناس 05 دی 1391 ساعت 22:55
انقدر ازش حمایت نشد که استعفا داد
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید