امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 14:46:38

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

معرفي هيئت ورزش ‹‹وشوو›› در گفتگو با بهروز گلي دبير هيأت

پنجشنبه, 03 مرداد 1392 ساعت 09:34 کدخبر :5786
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
ورزش ووشو از جمله ورزش¬هاي رزمي است كه به دو سبك انجام مي¬شود. سبك تالو كه حركات نمايشي و فردي است و عموماً با استفاده از ابزارهايي مانند شمشير و ...حركات زيبايي را خلق مي¬كنند و دوم سبك كه همان مبارزه خياباني است.

 سبك سانشو بسيار فني و مشكل است و نياز به تمرين زيادي دارد تا ورزشكار در آن حرفه¬اي شود ولي سبك سانشو آسانتر است و ورزشكاران از ديگر رشته¬ها هم به اين رشته مي¬آيند چون شباهت زيادي به مبارزه در ديگر ورزش¬هاي رزمي دارد. اين ورزش در شرق آسيا به‹‹كنگ فو شائولين›› معروف است و در كشور ما ‹‹وشوو›› ناميده مي¬شود، از حدود 30 سال پيش وارد ايران شده و 5 سال پيش به صورت حرفه¬اي درآمده و مسابقات حرفه¬اي آن چند سالي است كه برگزار مي¬گردد. اين ورزش در واقع تركيبي از ژيمناستيك و هنرهاي رزمي است و به همين جهت از نظر زيبايي و جذابيت طرفداران بيشتري نسبت به ساير هنرهاي رزمي در جهان دارد. هنرمندان رزمي¬كار مطرح سينما نظير بروسلي و...در واقع رزمي كاران و اساتيد اين رشته ورزشي هستند. بهروز گلي كه تنها مربي اين رشته در خميني¬شهر است معتقد است براي وارد شدن به اين ورزش ابتدا بايد يكي دو سالي را در ورزش ژيمناستيك بود و بعد وارد اين رشته شد زيرا حركات ژيمناستيك به وفور در اين رشته كاربرد دارد. وي به همراه دو برادرش از 2 سال پيش تمرينات حرفه¬اي اين رشته را علي¬رغم كمبود امكانات آغاز كرده¬اند و بيشتر تمرينات خود را درپارك¬ها انجام داده¬اند ولي توانسته¬اند بدون مربي و تنها با استفاده از CDهاي آموزشي و تمرينات زياد، امسال مقام اول در رده بزرگسالان را كسب كنند. همچنين يكي از برداران وي نيز به عضويت تيم ملي ووشو كشور درآمده و در اردوي تيم ملي به سر مي-برد. تيم ووشو شهرستان يكي از مدال آورترين ورزش¬هاي شهرستان است و به¬گفته بهروز گلي در هر دوره از مسابقات كه شركت مي¬كنند چند مدال مي¬آوريم. وي دو مشكل را از اساسي¬ترين مشكلات ووشو در شهرستان مي¬داند يكي آشنا نبودن مردم به اين رشته و اينكه گمان مي¬كنند چون كارهاي رزمي و نمايشي را با وسايلي مانند شمشير و ... انجام مي¬دهند ورزش خطرناكي است در حالي كه استفاده از اين وسايل بعد از چند سال آموزش توسط ورزشكاران صورت مي¬گيرد و در ضمن اين¬ها وسايل بدلي هستند نه جنگي و مشكل دوم را كارشكني بعضي افراد با نفوذ در تربيت بدني مي¬داند كه مثلاً آنها را مجبور كرده براي تمرين و كلاس¬ها، بچه-هاي تيم را به پارك¬هاي اصفهان ببرند و از سالن¬هاي ورزش شهر محروم كرده¬اند. وي همچنيبن سن خوب براي ورود به اين رشته را 6 الي 7 سالگي مي¬داند و معتقد است بعد از 6 سال ورزشكار مي¬تواند در رده¬هاي سني مختلف وارد مسابقات حرفه¬اي شود. نكته جالب در مورد اين رشته ورزشي آن است كه در اين رشته و در سطح حرفه¬اي هر ورزشكار در مسابقات بايد يك سبك اختراعي داشته باشد تا بتواند صاحب مدال شود.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA MicrosoftInternetExplorer4

Voosho 

591 كلمه

 

معرفي هيئت ورزش ‹‹وشوو›› در گفتگو با بهروز گلي دبير هيأت

ورزش ووشو از جمله ورزش­هاي رزمي است كه به دو سبك انجام مي­شود. سبك تالو كه حركات نمايشي و فردي است و عموماً با استفاده از ابزارهايي مانند شمشير و ...حركات زيبايي را خلق مي­كنند و دوم سبك       كه همان مبارزه خياباني است. سبك سانشو بسيار فني و مشكل است و نياز به تمرين زيادي دارد تا ورزشكار در آن حرفه­اي شود ولي سبك سانشو آسانتر است و ورزشكاران از ديگر رشته­ها هم به اين رشته مي­آيند چون شباهت زيادي به مبارزه در ديگر ورزش­هاي رزمي دارد. اين ورزش در شرق آسيا به‹‹كنگ فو شائولين›› معروف است و در كشور ما ‹‹وشوو›› ناميده مي­شود، از حدود 30 سال پيش وارد ايران شده و 5 سال پيش به صورت حرفه­اي درآمده و مسابقات حرفه­اي آن چند سالي است كه برگزار مي­گردد. اين ورزش در واقع تركيبي از ژيمناستيك و هنرهاي رزمي است و به همين جهت از نظر زيبايي و جذابيت طرفداران بيشتري نسبت به ساير هنرهاي رزمي در جهان دارد. هنرمندان رزمي­كار مطرح سينما نظير بروسلي و...در واقع رزمي كاران و اساتيد اين رشته ورزشي هستند. بهروز گلي كه تنها مربي اين رشته در خميني­شهر است معتقد است براي وارد شدن به اين ورزش ابتدا بايد يكي دو سالي را در ورزش ژيمناستيك بود و بعد وارد اين رشته شد زيرا حركات ژيمناستيك به وفور در اين رشته كاربرد دارد. وي به همراه دو برادرش از 2 سال پيش تمرينات حرفه­اي اين رشته را علي­رغم كمبود امكانات آغاز كرده­اند و بيشتر تمرينات خود را درپارك­ها انجام داده­اند ولي توانسته­اند بدون مربي و تنها با استفاده از CDهاي آموزشي و تمرينات زياد، امسال مقام اول در رده بزرگسالان را كسب كنند. همچنين يكي از برداران وي نيز به عضويت تيم ملي ووشو كشور درآمده و در اردوي تيم ملي به سر مي­برد. تيم ووشو شهرستان يكي از مدال آورترين ورزش­هاي شهرستان است و به­گفته بهروز گلي در هر دوره از مسابقات كه شركت مي­كنند چند مدال مي­آوريم. وي دو مشكل را از اساسي­ترين مشكلات ووشو در شهرستان مي­داند يكي آشنا نبودن مردم به اين رشته و اينكه گمان مي­كنند چون كارهاي رزمي و نمايشي را با وسايلي مانند شمشير و ... انجام مي­دهند ورزش خطرناكي است در حالي كه استفاده از اين وسايل بعد از چند سال آموزش توسط ورزشكاران صورت مي­گيرد و در ضمن اين­ها وسايل بدلي هستند نه جنگي و مشكل دوم را كارشكني بعضي افراد با نفوذ در تربيت بدني مي­داند كه مثلاً آنها را مجبور كرده براي تمرين و كلاس­ها، بچه­هاي تيم را به پارك­هاي اصفهان ببرند و از سالن­هاي ورزش شهر محروم كرده­اند. وي همچنيبن سن خوب براي ورود به اين رشته را 6 الي 7 سالگي مي­داند و معتقد است بعد از 6 سال ورزشكار مي­تواند در رده­هاي سني مختلف وارد مسابقات حرفه­اي شود. نكته جالب در مورد اين رشته ورزشي آن است كه در اين رشته و در سطح حرفه­اي هر ورزشكار در مسابقات بايد يك سبك اختراعي داشته باشد تا بتواند صاحب مدال شود.

 

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 -1 lشیرین تر ازقند 04 مرداد 1392 ساعت 21:32
آقای بهروز گلی برای شهرت چه اقدامی انجام داده ای مدال اوردن کافی نیست
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید