امروزسه شنبه, 01 خرداد 1397-- Tuesday May 22 2018

ساعت 06:31:54

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

گزارشی از وضعیت اسفناک باشگاه ورزش زورخانه ای آدریان؛

از کیسه کش خانه تا زورخانه

دوشنبه, 10 تیر 1392 ساعت 08:22 کدخبر :5681
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : منصور پریشانی
کوچه پس کوچه های آدریان را رد می کنی به امید دیدن ورزش باستانی. راهنما اینجا را به ما نشان می دهد؛ جایی که تابلو گرمابه عمومی دارد و در کنارش نام باشگاه ورزش زورخانه ای ذوالفقار!! حتما می پرسی چه ربطی دارد؟ برای ما هم اتفاقا سوال است!

 وارد که می شوی و از سربینه (محل تعویض لباس در حمام های قدیم) و در و دیوار مخروبه گذر می کنی به کیسه کش خانه می رسی!! از خواندن ادامه گزارش ناامید نشوید، بله این یک گزارش ورزشی است و همین کیسه کش خانه امروز گود زورخانه یک سری جوان عاشق است. همینطور که با تعجب به گوشه وکنار می نگری متوجه می شوی که پشت جایگاه مرشد لوله های بزرگ آب با هر ترفندی از جمله لنگ پوشیده شده – شاید هم این پوشش مشترک حمام و زورخانه باعث شده تا حمام زورخانه شود ! - اما حکایت رختکن جالب تر است چون با بهت باید بنگری که چگونه دوش های این حمام مخروبه قدیمی محل تعویض لباس تیم نایب قهرمان مسابقات قهرمانی بسیج کشور است و چه جالب اینکه پیر و جوان با اشتیاق چراغ ها را روشن کرده و مرشد در حال آماده کردن شرایط است. البته تا یادم نرفته است بگویم که اینجا در گود نمی شود زیاد هنرنمایی کرد و میل بازان به دلیل ارتفاع کم باید میل را نصفه و نیمه پرتاب کنند. زیاد نباید چرخید چون جا کم است. تماشاگران نباید بیایند چون اینجا جا نیست. به در و دیوار هم یادتان باشد نخورید چون می ریزد و ...


حیدر رضایی پیشکسوت این ورزش اوضاع را اینگونه تشریح می کند: "ورزش زورخانه ای آدریان از قدیم در باشگاه حاج آقاعطا مهری روبروی مسجد جامع بود که ورزشکار فراوان می آمد تا حدی که سه چهار گود ورزش می کردند که البته این محل وقف و به اداره اوقاف بخشیده شد و باشگاه به محل دیگری منتقل گردید. پس از فوت حاج آقا عطا ورثه او با هم کنار نیامدند و باشگاه تعطیل شد و ما آن را در سال 83 اجاره کردیم و یک سالی هم در اختیارمان بود که البته باز هم مشکلاتی پیش آمد. ما نیز به دنبال زمین رفتیم. شهرداری طی مصوبه ای دو قطعه زمین به ما داد. سال 84 کلنگ ساخت باشگاه زورخانه ای آدریان به زمین خورد و رها شد. تا اینکه در سال 87 به دلیل یک سری اتفاقاتی که برای زمین افتاد، ساخت و ساز شروع شد و تا نزدیک سال 90 هم ادامه داشت یعنی پروژه 60 درصد پیشرفت داشت اما از آن زمان تا حالا این پروژه مسکوت مانده و پیمانکار نیز پروژه را رها کرده و رفته است. تقریبا 200 میلیون تومان دیگر برای تکمیل این پروژه نیاز است و ما به تربیت بدنی خمینی شهر و اداره کل استان مراجعه کردیم ...."


جای بسی تاسف است مسئولینی که اینقدر دم ازحمایت از جوانان می زنند نتوانستند 200 میلیون برای کمک به این جوانانی که امروز به شکلی تاسف بار و با امکاناتی ناچیز به ورزش می پردازند مهیا کنند. بر اساس شنیده ها بودجه 200 میلیونی واصله برای این پروژه به پروژه های دیگر تخصیص داده شده که امیدواریم این شایعه واقعیت نداشته باشد. باید منتظر آینده بود و دید سرنوشت این زورخانه نیمه تمام به عنوان مهمترین خواسته ناچیز آدریان چه خواهد بود.

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید