امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 18:05:09

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

تحولات رشته هاي مختلف ورزشي خميني شهر در سالي كه گذشت

دوشنبه, 28 فروردین 1391 ساعت 13:12 کدخبر :3969
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : منصور پریشانی

ورزش خمینی شهر در سال 90  برای فرصت سال جدیدی محسوب می شد چرا که سیاست پرداختن بیشتر به عرصه ورزش یکی از برنامه های فرصت برای سال جدید بود.

در تمامی طول سال نیز سعی کرديم بر این روال حرکت کنيم، اما خیلي زود بعضی از مسؤولین در قبال رسانه ای شدن معضلات ورزش شهرستان واکنش نشان دادند و مشکلاتی نیز در این زمینه پدید آمد. اما فرصت بارها با کنارگذاشتن سوء تفاهمات سعی در آرام سازی جو نمود که البته هر دفعه با مشکل جدیدی روبرو گردید. به هر روی در این مقال سعی بر نقد عملکرد مسؤولین ورزش شهرستان در سال گذشته داشتیم که به دلیل بعضی محدودیت ها از پرداختن به این موضوع معذوریم اما در عوض به نقد فعالیت های چند ورزش شهرستان به صورت مختصر مي پردازيم.

فوتبال

پرطرفدارترین ورزش شهرستان باز هم به رکود خود ادامه داد. امسال نیز باز هم تغییر رییس با کلی حاشیه صورت گرفت؛ حواشی اي که فوتبال شهر را با تعطیلی یک ساله به بهانه تعویض زمین چمن مواجه کرد که در نهایت نیز نه مسابقات برگزار شد و نه چمن زیر کشت رفت. متاسفانه تعطیلی مسابقات فوتبال در خمینی شهر به یک اپیدمی تبدیل شده که معلوم نیست دلیل اصلی آن چیست؟ امید ناامید شده فوتبالدوستان خمینی شهر در سال 90 بیشتر رنگ و بوی یاس گرفت تا علامت سوال بزرگی مقابل شایستگی فوتبالی های شهر قرار گیرد. باید دید فوتبال شهرستان که احتمالا سال جدید را با راشدفر آغاز خواهد کرد چه سرنوشتی را پیش روی خود خواهد دید.

کشتی

امسال بالاخره رییس هیات کشتی تغییر کرد و دامنه فعالیت های این ورزش گسترده شد. سالها بود کشتی دوستان وضعیت اسفباری را مشاهده می کردند اما عملکرد یازده ماهه هیات فعلی آنها را به ادامه حیات کشتی امیدوار کرد. کشتی به خصوص در رده های پایه سال موفق و خوبی را سپری کرد.

وزنه برداری

اعتراضات وزنه برداران کارساز شد و وزنه برداری شهرستان پس از سالها رکود در جاده پیشرفت قرار گرفت. انتخاب رییس هیات پرورش اندام به عنوان سرپرست هیات وزنه برداری منشا خدمات فراوانی از جمله دلگرمی دوباره وزنه برداران و بازگشایی مجدد سالن وزنه برداری شد. به نظر می رسد تداوم پیشرفت های وزنه برداری در گرو تامین مالی این ورزش است.

والیبال

بانوان والیبالیست خمینی شهری همه ناکامی های چند ساله والیبال شهر را با درخشش در استان به ورطه فراموشی سپردند. هیات والیبال نیز با دایر کردن کلاس های آموزشی به نونهالان و نوجوانان امیدواری را به آینده والیبال شهرستان بازگرداند. هر چند ضعف بزرگ والیبال شهرستان در بخش آقایان فعلا امیدی برای درخشش در استان باقی نگذاشته است.

بوکس

هیات متمول بوکس خمینی شهر سال 90 را از خاطر نخواهد برد. قهرمانی بلامنازع در استان آن هم برای اولین بار پرونده هیات بوکس شهرستان را درخشان کرد. البته مسؤولین این هیات آینده این ورزش را فراموش نکنند.

ووشو

فعالیت های فراوان هیات ووشو سال موفقی را برای این ورزش رقم زد. ووشو شهرستان امروز نام قابل تاملی در استان به شمار می رود. قهرمانی های خمینی شهر در مسابقات رده های مختلف استانی ووشوی شهر را سرافراز تر از همیشه در استان به نمایش گذاشته است. هر چند هیچ کسی نفهمید چرا رییس موفق این هیات این اواخر تا آستانه برکناری نیز پیش رفت؛ اتفاقی که البته در آخر نیز رخ نداد.

بدنسازی و پرورش اندام

این هیات که سال را با ریاست محمدی آغاز کرد نظم مثال زدنی در سال 90 به دست آورد. به نحوی که باشگاه ها بدون پروانه از فعالیت محروم گردیدند. برگزاری چند دوره مسابقه و مهمتر از آن کسب چندین مقام کشوری و استانی از نونهالان تا پیشکسوتان از جمله اقدامات جالب توجه هیات بدنسازی در سال 90 بود.

هندبال

متاسفانه عدم اطلاع رسانی هیات هندبال باعث شده از اخبار دقیق این هیات در این سال بی خبر باشیم اما حضور مربی و چند هندبالیست خمینی شهری در تورنمنت هنگ کنگ و حضور امیرحسین سالمی به عنوان بازیکن تیم ملی جوانان در جام جهانی بسیار قابل تامل است. البته آموزش و پرورش شهرستان در هندبال از هیات پیشی گرفته تا جایی که با قهرمانی های پیاپی در استان نامی برای خود دست و پا کرده است.

خیلی علاقمند بودیم که پیرامون سایر ورزش ها در سال 90 نقدی داشته باشیم که عدم تعامل و اطلاع رسانی مسؤولین سایر هیات های ورزشی دست ما را در اطلاع از کم و کیف اقدامات آن ها بی خبر گذاشت. به هر  حال آن چه که بیش از هر چیزی در هیات های ورزشی مشاهده شد موفقیت هیات های ورزشی است که اقدام به تغییرات بنیادین و جوانگرایی نموده اند.

نظرات  

 
#1 0 ش 07 تیر 1391 ساعت 17:14
سلام
دوست عزیز فرصت آنلاین
در این شهر به بسیاری رشته ها ظلم میشود
مثل تیراندازی باکمان
آیا اصلا شما خبر دار شدید 2نفر از بانوان و یک تیرانداز از آقایان خمینی شهری برای حضور در مسابقات المپیاد ایرانیان از سوی استان اصفهان انتخاب شدند
خجالت داره این تبعیض
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید