امروزسه شنبه, 01 خرداد 1397-- Tuesday May 22 2018

ساعت 10:32:12

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

روایتی تاریخی از مراحل آبادسازی یک زمین ورزشی فراموش شده به همت یک همشهری

روایتی تاریخی از مراحل آبادسازی یک زمین ورزشی فراموش شده به همت یک همشهری

یکشنبه, 01 بهمن 1391 ساعت 10:24 کدخبر :5100
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

داستان از آنجایی شروع شد که سال 86 و در آخرین سفر استانی رئیس جمهور در مرحله اول و در آخرین شهرستان، قرعه به نام خمینی شهر افتاد و آقای سیدحسین طیباَ طیبا جانباز و مربی وزنه برداری 38 ساله خمینی شهری به قصد حضور در این دیدار به استادیوم قدس رفت.خود وی این گونه نقل می کند: "زمانی که به استادیوم رفتم دیدم افراد مختلف نامه هایی حاوی خواسته هایشان در دست دارند. من هم نامه ای آماده و در آن ضمن معرفی خود به عنوان یک جانباز و مربی ورزش درخواست اختصاص قطعه ای زمین در منظریه به بنده با هدف فعالیت ورزشی کردم و خوشبختانه بعد از چهار ماه جواب نامه به دست من رسید که در آن ضمن موافقت با خواسته من تاکید شده بود طرحی مصوب به اداره تربیت بدنی داده و زمین آن را از مسکن و شهرسازی بگیرم."

اما شاید آن زمان خود این همشهری ورزش دوست نیز این نامه را جدی نگرفته بود چون به گفته خودش سه سال تمام پیگیر این نامه نشد. وی در این باره گفت: "بعد از 3 سال در خرداد 89 که سال همت مضاعف و کار مضاعف بود بالاخره همت کردم و نامه را پیش رئیس وقت اداره تربیت بدنی خمینی شهر علیرضا کمالیان بردم. ایشان نیز ضمن خوب خواندن نامه قول مساعدت و همکاری داد. و نامه ای برای اداره مسکن و شهرسازی استان ارسال کرد و من به اتفاق یکی از دوستانم که در همانجا مشغول به کار بود خدمت معاون املاک اداره رفتیم و ایشان اعلام کرد در خمینی شهر زمینی وجود ندارد و علیرغم انکار او ما دست از اصرار بر نداشتیم تا مجبور شد نامه ای به اداره مسکن و شهرسازی خمینی شهر مبنی بر اعلام وجود یا عدم وجود زمینی برای فروش به صورت مزایده به من ارسال کرد. ما نیز فردای آن روز با در دست داشتن همه نامه ها پیش رئیس اداره مسکن و شهرسازی خمینی شهر آقای مستاجران رفتیم".

از اینجا داستان وارد فاز جدیدی می شود که در آن نقش مقدرات الهی به خوبی قابل لمس است. جانباز خمینی شهری اینگونه ادامه می دهد: "قسمت این بود که همزمان با حضور من در مسکن و شهرسازی، نامه ای از فرمانداری خمینی شهر به این اداره رسیده باشد مبنی وجود زمینی با مساحت 1812 متر در فاز 3 منظریه که تبدیل به زباله دانی شده و همین امر باعث شکایت همسایگان به فرمانداری و ارجاع آن به مسکن و شهرسازی برای مشخص نمودن مالکیت این زمین شده بود. داستان نیز از این قرار بود که در سال 74 این زمین در زمان آقای آقاجان به اداره تربیت بدنی خمینی شهر برای تاسیس یک مجموعه ورزشی واگذار شده بود اما در این 15 سال هیچ کس حتی سراغ این زمین هم نرفته بود و زمینی با این ابعاد و با مالکیت اداره تربیت بدنی تبدیل به زباله دانی شده بود. و آقای مستاجران هم تصمیم گرفت همین زمین را در اختیار من قرار دهد. به همین منظور نیز نامه ای به اداره تربیت بدنی مبنی بر وجود چنین زمینی و اختصاص آن به من ارسال کرد. من هم نامه را پیش آقای کمالیان بردم و ایشان نیز برای هماهنگی با اداره کل تربیت بدنی استان از من یکی دو هفته فرصت خواست. بعد از یک ماه نیز ایشان نامه ای از اداره مسکن و شهرسازی استان به من دادند با این مضمون که طبق بند 4 قرارداد سال 74 بدلیل عدم ساخت و ساز در مهلت مقرر این زمین از مالکیت تربیت بدنی خارج شد. به نظر تمام رشته ها پنبه شده بود چون مالکیت زمین با علامت سئوال بزرگی روبرو بود اما یک تشویق امیدواری را به همراه داشت." سیدحسین طیباَ طیبا افزود: "من به کلی ناامید شدم و ادامه کار را رها کردم تا اینکه چند ماه بعد مهندس شاهین همان کارمند مسکن و شهرسازی اصفهان مرا تشویق به ادامه کار نمود و دوباره پیش آقای مستاجران رفتیم و من به ایشان گفتم اگر زمین در مالکیت اداره مسکن است که طبق نامه رئیس جمهوری برای ساخت زمین ورزشی در اختیار من قرار دهد و اگر نه که اجازه دهد تربیت بدنی مالکیت آن را به عهده گیرد. پس از چند ماهی رفت و آمد موفق شدیم از نگارنده نامه ای که در آن قرارداد سال 74 منسوخ اعلام شده بود یعنی آقای سالاری رئیس املاک وقت ملاقات بگیریم و با شرح ماوقع ایشان را راضی به اعلام مالکیت اداره تربیت بدنی برای زمین نمائیم."

اما کم کاری و بعضاَ کم لطفی ها باعث شده بود در گوشه این زمین شخصی به اشتباه به جای زمین خود ساخت و ساز کند. وی در این باره افزود: "برای من هم جای بسی تعجب بود که چطور پلاک کناری به اشتباه ساخته شده بود. بهر حال از مسکن و شهرسازی استان نماینده ای آمد و با حضور نماینده تربیت بدنی شهرستان محدوده زمین هر چند با یک پلاک کمتر تحویل نماینده شد." اما قصه به همین جا ختم نشد چون بدست آوردن مالکیت زمین هم باعث نشده بود چشم مسئولان به حساب بیفتد.

وی افزود: "چند بار پیش آقای کمالیان رفتم و به ایشان گوشزد می کردم که عدم ساخت و ساز در این زمین ممکن است منجر به بوجود آوردن مشکلاتی دیگر شود که ایشان نیز گفتند بودجه ای برای این کار نداریم." اما درجه همت این پیشکسوت ورزش شهرستان بالاتر از این حرفها بود. وی تصریح کرد: "خودم به اداره کل تربیت بدنی استان مراجعه کردم و با آقای یداللهی مسئول املاک اداره دیدار و همه اتفاقات را تشریح کردم و ایشان پیشنهاد کرد من با هزینه خودم دیوارکشی و جمع آوری زباله های ساختمانی آن را انجام دهم و من نیز با ارائه نامه ای مبنی بر عدم ادعای مالکیت شروع به پاکسازی زمین نمودم. من نیز حدود 60 کامیون زباله از زمین خارج و با گریدر و لودر زمین را صاف کردم و با آب پاشی زمین آماده دیوارکشی شد و هم در گذاشتم و هم دور تا دور آن را دیوارکشی کردم. حالا نیز آقای محمدی قول داده با رسیدن بودجه همه مخارج شما را پس می دهیم. سال گذشته نیز پیش آقای خدابخش رئیس وقت اداره ورزش و جوانان رفتم و ایشان با تقدیر و تشکر فراوان از من مجوز تاسیس سالن ورزشی را به ما دادند."

اما این همشهری فعال و دلسوز در پایان ضمن تشکر از رئیس سابق اداره تربیت بدنی شهرستان علیرضا کمالیان، رئیس فعلی اداره جواد محمدی و مهندس شاهین کارمند مسکن و شهرسازی اصفهان، حسن حیدری عضو شورای شهر و مهندس پورکاظم شهردار سابق شهرستان یک خواسته مهم داشت. وی گفت: "من همین جا از خیرین درخواست می کنم همت کرده و برای تکمیل این زمین زنده شده و البته آباد شده به ما کمک کنند."

نظرات  

 
#1 0 همشهری شما 02 بهمن 1391 ساعت 19:37
اینقدر نگویید مصوبات ریاست جمهوری !!!!!!! کدام یک از این مصوبات اجرا شد در هر شهری 250 مصوبه تصویب شد اما چند تا اجرا شده ؟ تکمیل بیمارستان منظریه مصوبه ریاست جمهوری ظرف دو سال بود 5 سال از آن تاریخ میگذرد . ضمن تشکر از این جانباز عزیز میخواهم که پیگیر باشند که زمین های ورزشی نیمه کاره را تکمیل کنند نیازی به کلنگ زنی مجدد نیست .
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید