امروزدوشنبه, 31 ارديبهشت 1397-- Monday May 21 2018

ساعت 11:23:27

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

روزشمار ورزش خمینی شهر در سال 90

سه شنبه, 08 فروردین 1391 ساعت 09:50 کدخبر :3897
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : منصور پریشانی

فروردین:

 

اولین ماه سال 90 با اعتراض ورزشکاران به بی برنامگی تربیت بدنی برای تعطیلات نوروز آغاز شد. در همین ایام بود که علی الهی نابینای خمینی شهری در چهارمین دوره بازی های جهانی نابینایان و کم بینایان قهرمان شد و به المپیک صعود کرد. از همان زمان شایعه خروج او از خمینی شهر به دلیل عدم حمایت و امکانات لازم شنیده شد؛ اتفاقی که بالاخره رخ داد.

 

اردیبهشت:

مدیر کل تربیت بدنی استان در دیدار با رییس وقت هیات فوتبال خمینی شهر قول در اختیار قرار دادن رایگان اماکن ورزشی را به ورزشکاران در آینده ای نزدیک داد؛ آینده اي که حالا حالاها رقم نخواهد خورد. البته این جلسه بدون حضور رییس تربیت بدنی آغازگر اختلاف بین هیات فوتبال و تربیت بدنی خمینی شهر شد. در همین ماه بود که انواع شایعات پیرامون تعویض چمن استادیوم قدس قوت گرفته بود. هیات فوتبال و تربیت بدنی نیز با قوت از تامین بودجه و تعویض چمن در اسرع وقت خبر می دادند.

خرداد:

نماینده شهرستان در بازدیدی که به همراه رییس اداره تربیت بدنی از سالن های نیمه کاره شهرستان داشت از پایان هر 5 سالن تا شهریور ماه خبر داد. در همین ماه بود که زمین چمن که قرار بود زیر کشت برود به اتباع خارجه اجاره داده می شد. البته در خرداد ماه تربیت بدنی آموزش و پرورش در یک اقدام سازنده کانون های ورزشی این اداره را تاسیس کرد تا اختلاف نظرها بین تربیت بدنی آموزش و پرورش و اداره تربیت بدنی خمینی شهر ادامه داشته باشد. هیات فوتبال شهرستان نیز در همین ایام به عنوان هیات چهارم استان انتخاب شد که البته در این زمینه نیز حواشی فراوانی به وجود آمد.

تیر:

با آغاز فصل تابستان نه چمن زیر کشت رفت و نه مسابقات برگزار شد. در همین اوضاع، تربیت بدنی رییس هیات فوتبال را برکنار کرد که البته با حکم هیات فوتبال استان حکم باطل شد هر چند در نهایت عمادی رفت و راشدفر جایگزین او شد. در تیرماه رییس جدید هیات وزنه برداری نیز انتخاب شد تا محمدی همزمان رییس دو هیات لقب گیرد. در این ماه قهرمانی تیم پیشکسوتان پرس سینه درچه در کشور هم از اخبار مهم شهرستان بود. در سکون هندبال شهرستان، سالمی به عنوان بازیکن تیم ملی جوانان به جام جهانی رفت تا افتخار بزرگی برای او و خمینی شهر رقم بخورد.

مرداد:

هیات ووشو سیر صعودی را با قهرمانی در استان ادامه داد. فتح قله آراکاس توسط اعضای تیم هیات کوهنوردی از نکات مهم ورزشی در مرداد و در سال 90 به شمار می رفت. همزمان علی الهی نیز از خمینی شهر به اصفهان رفت تا یک نمره منفی در ورزش خمینی شهر ثبت گردد.

شهریور:

تیم اسکیت مهر آریای خمینی شهر باز هم قهرمان شد. در ماه پایانی تابستان هیات فوتبال جدید تنها موفق به برگزاری مسابقات نونهالان شد هر چند جام رمضان را با یک فینال پرحاشیه و پر دردسر به پایان رساند. جالب اینکه در همین ماه تیم اسکیت درچه در کشور مقام سوم را کسب کرد.

مهر:

تنها اتفاق قابل ذکر انتخاب هیأت کوهنوردی خمینی شهر به عنوان هیات برتر استان بود که البته به دلیل پیشرفت کوهنوردی در خمینی شهر و تلاش های کوهنوردان قابل پیش بینی به نظر می رسید.

آبان:

سخنان رییس تربیت بدنی پیرامون پایتخت ورزش استان شدن حواشی بسیاری به همراه داشت. در همین زمان هیات دو و میدانی فعالیت خود را به صورت رسمی در خمینی شهر آغاز کرد. آبان با دو قهرمانی در استان برای هیات های ورزشی همراه بود ابتدا قهرمانی دوباره هیات ووشو در استان و سپس قهرمانی شگفت آور هیات بوکس در استان.

آذر:

با افتتاح سالن اندآن امیدها به ورزش شهرستان بیشتر شد (البته سالن شهدای اندآن در حال حاضر بیشتر محل فعالیت های غیر ورزشی است) هارون الرشیدی نیز به عنوان دونده خمینی شهر موفق به قهرمانی در جوانان کشور شد.

دی:

تغییرات در هیات کشتی با قهرمانی فرنگی کاران نوجوان اثرات خود را نشان داد. هر چند از مقام سومی بانوان خمینی شهری در استان و مقام سومی والیبالیست های نونهال در استان نباید به سادگی گذشت.

بهمن و اسفند:

در سرمای بهمن بیشتر برنامه ها معطوف به مسابقات ویژه دهه فجر بود. هر چند از شهر سیاست زده خمینی شهر نباید در فاصله نزدیک به انتخابات مجلس انتظار فعالیت ورزشی داشت. در اسفند ماه پیشکسوتان پرس سینه خمینی شهر قهرمان استان شدند. همچنین در بهمن ماه تیم پاورلیفتینگ نوجوانان نیز قهرمان استان شد و در آخر نیز تیم ووشو بانوان خمینی شهر مقام دوم استان راکسب کرد تا پایانی بر سال پرحاشیه ورزش خمینی شهر باشد.

در کل سال 90 پر از حواشی مختلف بود و سیاست زدگی بدجوری به ورزش نیز راه یافت که نمونه بارز آن در بحث تحولات هیات فوتبال به چشم خورد. در انتها لازم به ذکر است اگر افتخاری از قلم ناتوان ما جامانده تنها دلیل آن عدم اطلاع رسانی تربیت بدنی شهرستان بود به طوری که در چندین نوبت از ارسال اخبار افتخارات شهرستان خودداری می نمودند.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید