امروزپنجشنبه, 31 خرداد 1397-- Thursday Jun 21 2018

ساعت 03:04:37

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 01:32:35

سرنوشت زمین چمن استادیوم قدس در هاله ای از ابهام

چهارشنبه, 04 مرداد 1391 ساعت 10:19 کدخبر :4336
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
مصائب زمین چمن استادیوم قدس پایانی ندارد. سال گذشته بود که رئیس وقت تربیت بدنی شهرستان با طرح موضوع فرسوده بودن این زمین از زیر کشت بردن آن خبر داد.

همان زمان نماینده قبلی وکمالیان به شدت روی این موضوع به عنوان یک حرکت بزرگ مانور دادند.با وجود مخالفت های اهالی فوتبال کمالیان از تامین بودجه پروژه و درنتیجه روند سریع اجرای آن خبر داد.

زمان آغاز پروژه مرداد 90 اعلام شد. تاخیر در شروع پروژه گمانه زنی ها را برای اجرای ناموفق آن به یقین تبدیل کرد اما مقامات از نیاز 100 میلیونی پروژه و تامین آن گفتند. هرچند ماه گذشته کمالیان در مصاحبه با فرصت اعلام کرد به همراه نماینده سابق پیش معاون وزیر رفته و وی نیز قول کمک 150 میلیون تومانی را داده که با این مبلغ به جز زمین، پیست و سکوها نیز تجهیز و ترمیم می شوند اما اسفندماه سال گذشته سیدحسین محمودیه معاون فنی مهندسی اداره کل از بازسازي زمين چمن ورزشگاه قدس خبر داد و گفت: در روزهاي آينده طر ح بازسازي تنها زمين چمن بزرگ خميني شهر پس از 40 سال با هزينه ای در حدود يك ميليارد و دويست ميليون ريال شروع خواهد شد و سعي ما بر اين است که در مدت 3 ماه طرح تعويض چمن، ايجاد سيستم آبياري و زهكشي زمين فوتبال در صورت اختصاص بودجه لازم و به موقع اجرا شود.

مدیركل اداره ورزش و جوانان استان اصفهان نیز فروردین امسال در مراسم کلنگ زنی گفت: برای بازسازی زمین چمن ورزشگاه قدس خمینی شهر كه قدمت 40 ساله دارد، مبلغ 850 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی اختصاص یافته است. عملیات كاشت چمن این مجموعه به دلیل گذشت زمان كاشت چمن بهاره، در پاییز امسال انجام می شود و در بهار سال آینده به بهره برداری می رسد.

این تناقضات گفتاری خود گویای این بود که مسئولین ورزش شهرستان برنامه ای برای تامین بودجه در زمان مقرر ندارند. روند کند اجرای پروژه، پیش بینی ها را به یقین تبدیل کرد تا اینکه هفته گذشته معاون مدیرکل ورزش و جوانان استان اعلام کرد تمام بودجه تامین شده پروژه تا این مرحله (یعنی زیرسازی) پایان یافته و نیاز به بوجه 300 میلیونی برای تکمیل آن می باشد و جالب تر اینکه محل تامین آن را تملک و دارایی فرمانداری شهرستان اعلام نموده که سهم ورزش در آن کمتر از 90 میلیون تومان است!

جواد محمدی رئیس فعلی اداره ورزش و جوانان شهرستان در این باره گفت: هیچ مدرکی دال بر اختصاص بودجه به زمین چمن قدس وجود ندارد وکل مبلغ هزینه شده فعلی(85 میلیون تومان) ازمحل تملک دارایی فرمانداری پرداخت گردیده و ردیف بودجه ای برای زمین در آینده نیز پیش بینی نشده است.

در حال حاضر نیز با توجه به سهم ناچیز ورزش از تملک و دارایی فرمانداری، اختصاص این مبلغ امری محال است و با این اوصاف به نظر میرسد پروژه تا 5 سال دیگر نهایی نخواهد شد.

و البته همگان آگاهند که پیکر نیمه جان فوتبال در این 5 سال به طور کل از بین خواهد رفت و در این وانفسا پیدا کنید پرتقال فروش را!!

کمالیان که ماه گذشته رفت و عمر مدیریت نماینده سابق نیز اوایل خرداد پایان یافت و معلوم نیست چه کسی باید پاسخگوی مردم شهرستان باشد؟! آن روز که گفتیم و نوشتیم اجرای پروژه ای به این وسعت نیاز به تامل بیشتری دارد مسئولین سابق که امروز مسئولیتی ندارند ما را متهم به کارشکنی کردند و امروز سکوت فوتبالی ها در قبال این اتفاق تلخ به معنای نابودی فوتبال شهرستان است.

ختم کلام اینکه زمین مخروبه ای که روی دست ورزش شهرستان مانده حاصل سوء مدیریت دوستانی است که 15 فروردین کلنگ بر زمین زده و ریشه فوتبال شهرستان را نشانه رفتند.

و اما امروز کجا هستند؟

نظرات  

 
#1 0 یک شهروند 04 مرداد 1391 ساعت 17:41
خیلی تلخ بود، آخه پس چی تو این شهر سرجاشه. اگه یه خبر خوب می خونیم و یه اتفاق خوب می افته همه ش از همت مردمه وگرنه از بیشتر این مسوولا بخاری بلند نمیشه.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید