امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 05:53:32

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

علی الهی به دلیل عدم تضمین کسب طلا به پارالمپیک اعزام نشد

چهارشنبه, 15 شهریور 1391 ساعت 10:08 کدخبر :4489
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
در حالی که همگان خود را برای ثبت یک افتخار تاریخی در ورزش ایران و خمینی شهر توسط علی الهی دونده نابینای همشهری آماده کرده بودند به یکباره کمیته ملی المپیک از اعزام این ورزشکار خودداری کرد.

خبرگزاری فارس در این زمینه گزارشی قابل تأمل منتشر کرد و نوشت: مسابقات پارالمپیک لندن 2012 بلافاصله پس از پایان مسابقات المپیک 2012، آغاز شد اما همچون دوره گذشته ورزش اصفهان نمایندهای در رقابتهای پارالمپیک که معتبرترین میدان رقابتی ورزشکاران جانباز و معلول است، نداشت.

پس از حذف علی نادری، فرهاد رایگا و علیرضا مختاری که دو نفر اولی سهمیه پارالمپیک را نیز کسب کرده بودند، از لیست ورزشکاران اعزامی به پارالمپیک، به نظر میرسید علی الهی تنها نماینده ایران در این مسابقات باشد اما در ادامه روند اصفهان ستیزی [خبرگزاری فارس علی الهی را اصفهانی معرفی می کند] کمیته ملی پارالمپیک، قهرمان دو و میدانی نابینایان نیز به دلایل واهی خط خورد.

الهی: دو سهمیه گرفتم اما مرا حذف کردند

الهی دارنده دو مدال طلای قهرمانی جهان و مدال برنز بازیهای آسیایی که موفق به کسب دوسهمیه ورودی مسابقات پارالمپیک لندن شده بود در میان ناباوری از لیست نفرات اعزامی به پارالمپیک خط خورد. الهی درگفتگوی تلفنی با خبرنگار فرصت گفت: همه شرایط برای اعزامم آماده بود و معلوم نیست من که نامم در بین شرکت کنندگان بازی ها بود به چه دلیلی حذف شدم. من دراین مدت تمرینات زیادی را با سختی های فراوان انجام دادم اما امروز از این اتفاق متعجبم. وی افزود: آیا با یک قهرمان ملی باید اینگونه برخورد شود؟ بنده حتی حاضر بودم هزینه اعزامم را پرداخت کنم اما ضعف فدراسیون باعث شد هیچ کمکی به من نشود. وی با گلایه از هرج و مرج موجود در ورزش نابینایان گفت: در یک مراسم افطاری که برای تجلیل از قهرمانان ترتیب داده شده بود فرماندار و رئیس اداره ورزش و جوانان خمینی شهر نه تنها نامی از من نبردند بلکه از بعضی قهرمانان استانی هم تجلیل کردند اما مرا فراموش کردند. وی گفت: با انگیزه فراوان به تمریناتم ادامه می دهم و مطمئن باشید به آنها ثابت می کنم که اشتباه بزرگی کردند. الهی در پایان ضمن ابراز تاسف از عدم حضورش گفت: از مردم خمینی شهر از بابت ازدست رفتن این فرصت عذرخواهی می کنم و امیدوارم در رقابتهای بعدی باعث سرافرازی آنها باشم.

فیاض: فدراسیون نظر ما را قبول ندارد

دبیر هیئت نابینایان استان اصفهان نیز درباره حذف علی الهی از جمع ورزشکاران پارالمپیکی گفت: کمیته ملی پارالمپیک شرایطی را پیش روی الهی گذاشته بود و وی باید تضمین مدال طلا را میداد که عملاً امکان پذیر نبود. سید اصغر فیاض با اشاره به اینکه الهی در رکوردگیری تیم ملی رکورد خوبی را به ثبت رسانده است، تاکید کرد: هیئت نابینایان استان برای رفع این مشکل پیگیری های بسیاری کرده و با فدراسیون و اداره کل ورزش و جوانان مکاتباتی انجام داد اما به نتیجه نرسید. وی ادامه داد: فدراسیون نظر کمیته ملی پارالمپیک را پذیرفته و نظر ما که زیر دستشان هستیم را قبول ندارند.

امیدواریم به همت نماینده مردم شهرستان و از طریق فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی این مسئله پیگیری شود.

نظرات  

 
#7 +1 سحر یک 20 شهریور 1391 ساعت 22:11
سحر آن است که خورشید بگوید نه خروس
نقل قول
 
 
#6 +1 سحر 20 شهریور 1391 ساعت 11:18
اعضاء هیات ورزشهای رزمی استان اصفهان از هیات ورزشهای رزمی شهرستان خمینی شهر بازدیدکرد.


به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان اصفهان،این جلسه با هماهنگی قبلی و به درخواست هیأت ورزشهای رزمی استان جهت بازدید و ارزیابی عملکرد هیات ورزشهای رزمی شهرستان خمینی شهر برگزار گردید.
ابن یمین رئیس هیات ورزشهای رزمی استان ضمن تشکر از مسئول اداره ورزش و جوانان شهرستان خمینی شهر خواهان افزایش ارتباط مستمر هیات خمینی شهر و ارائه گزارش فعالیتهای انجام شده آنها شد و افزود: باید تلاش کنید تا در آینده نزدیک جایگاه خوب و قابل قبولی در سطح استان داشته باشید.
رئیس هیات ورزشهای در ادامه گفت: امیدواریم با آمدن محمدی مسئول اداره ورزش و جوانان شهرستان خمینی شهر از این پس بتوانیم با آسودگی خاطر به فعالیت خود ادامه دهیم.
در پایان محمدی ضمن جمع بندی جلسه گفت: اکنون این اداره آماده همکاری بیشتر از پیش با این هیات ورزشهای رزمی شهرستان خمینی شهر را دارد و امیدوار است با همدلی یکدیگر و تلاش اهالی ورزش بتوانیم به مردم ورزش دوست شهرستان خدمت کنیم.(عکس راچگونه باید فرستاد)
نقل قول
 
 
#5 +1 سارا 20 شهریور 1391 ساعت 10:34
همیشه برنامه های بلند مدت و ناگهانیشون که فکر میکنند به نفع ورزش و مردم است! آدما غافل گیر میکنه!!! حالا چیمیشد میرفت؟ به فرض هم که طلا نمی گرفت. چطور واسه خیلی ها المپیک رفتن هم افتخاره ولی علی الهی حتما باید طلا میگرفت... اصلا از همه اینها که بگذریم مسئله اساسی اینکه با ورزش اصفهان لج ور داشتند مثل سپاهان و ذوب آهن چقدر سنگ جلوی پاشون انداختند
نقل قول
 
 
#4 0 ورزشی 19 شهریور 1391 ساعت 23:01
آقا یا خانمی که به اسم میزان مطلب گذاشتی و آخرش گفتی در برابر خدا مسوولیم شما خودتون مسوول حرفتون نیستید که میگید فرماندار سیاسی نمونه شده ؟ آقای حقیقی از نمونه فرمانداران فعال و پرتلاش کشور هستند و هر جایی کار کردند موفق بودند البته هیچ انسانی معصوم نیست و اشتباهاتی دارد همانطور که من و شما داریم . ناحق قضاوت نکنیم
نقل قول
 
 
#3 +2 باران 18 شهریور 1391 ساعت 09:34
وباز هم مثل همیشه سکوت و محافظه کاری مسئولین مربوطه!!!!!
نقل قول
 
 
#2 +3 میزان 18 شهریور 1391 ساعت 08:17
با توجه به جمله این قهرمان عزیز: "وی با گلایه از هرج و مرج موجود در ورزش نابینایان گفت: در یک مراسم افطاری که برای تجلیل از قهرمانان ترتیب داده شده بود فرماندار و رئیس اداره ورزش و جوانان خمینی شهر نه تنها نامی از من نبردند بلکه از بعضی قهرمانان استانی هم تجلیل کردند اما مرا فراموش کردند. "
به نظر می رسد معیارهای اعلام فرماندار نمونه با مردمی بودن واقعی مسئولان فاصله زیادی دارد.
جناب فرمانداری که ارزش برای قهرمانان منطقه خود قائل نیستند و نمونه می شوند جای تعجب دارد نمونه بودن یعنی کمترین خطا را داشتن احتمالا نمونه شدن ایشان بدلیل این بود که نماینده شهر با شعار تغییر فرماندار آمد و صرفا روی مسائل سیاسی نمونه شد نه با معیار های واقعی.
در هر حال آرزو می کنیم روز پاسخ دهی نزد خداوند دلیل و منطقی محکمه پسند برای کارها و اعمالمان ارائه دهیم.
نقل قول
 
 
#1 +1 حجت 15 شهریور 1391 ساعت 11:27
همیشه برنامه های بلند مدت و ناگهانیشون که فکر میکنند به نفع ورزش و مردم است! آدما غافل گیر میکنه!!! حالا چیمیشد میرفت؟ به فرض هم که طلا نمی گرفت. چطور واسه خیلی ها المپیک رفتن هم افتخاره ولی علی الهی حتما باید طلا میگرفت... اصلا از همه اینها که بگذریم مسئله اساسی اینکه با ورزش اصفهان لج ور داشتند مثل سپاهان و ذوب آهن چقدر سنگ جلوی پاشون انداختند!!!
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید