امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 12:34:31

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

محمدی: وزنه برداری خمینی شهر دارای حداقل امکانات است

محمدی: وزنه برداری خمینی شهر دارای حداقل امکانات است

یکشنبه, 18 دی 1390 ساعت 13:36 کدخبر :3473
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : منصور پریشانی

وزنه برداری خمینی شهر در سالهای نه چندان دور حرف اول را در استان مي زد به طوری که علاقمندان فراوانی در شهر پیدا کرده بود.

اما در سالهای اخیر به دلیل برخی مشكلات، به حالت سکون فرو رفته بود. این وضعيت و برخي نامهربانی ها، باعث به هدر رفتن استعداد چند نسل از وزنه برداران مستعد شهرستان شد. اوایل امسال بود که اعتراضات وزنه برداران نسبت به وضعیت هیأت باعث شد رییس اداره ورزش و جوانان، تغییراتی را در این هیأت صورت دهد و از سوي ديگر، با فعاليت جواد محمدی بعنوان سرپرست هیأت، تحولاتي مشاهده گرديد. هم اينك جوانان علاقمند این ورزش با شور و شوق سالن تمرین خاک خورده و مرده این هیأت در استادیوم قدس را رنگ و بوی تازه دادند و امروز با حداقل امکانات چشم به آینده دارند. خیلی از آنها بازماندگان همان نسل سوخته دوره قبل هستند که البته به گفته خود آنها نمی خواهند کودکان و نوجوانان علاقمند این ورزش همانند آنها همه استعدادشان نادیده گرفته شود. به هر حال، به بهانه افتتاح مجدد سالن وزنه برداری دقایقی مهمان جواد محمدی - سرپرست چندین شغله این هیأت- شدیم. البته در این مصاحبه آقایان قدیری و نجارپور به عنوان فعالان وزنه برداری شهرستان ما را یاری کرد

 

- چطور به سرپرستي هيأت انتخاب شديد؟

همان طور که می دانید هیأت پرورش اندام و وزنه برداری دارای یک فدراسیون مشترک بود که 6-5 سال پیش این دو وزش دارای تشکیلات مجزایی شدند و این نشان می دهد این دو ورزش وجوه مشترک زیادی با هم دارند. به هر حال اوایل امسال رئيس محترم اداره تربيت بدني به بنده پیشنهاد سرپرستی این هیأت به صورت موقت را داد و بنده نیز با تحقیق از اطرافیان متوجه شدم اولاً وزنه برداری نیاز به تغییرات دارد و ثانیاً پتانسیل پیشرفت را داراست و بنده نیز به همین دلایل اين مسئوليت را پذيرفتم.

- و برنامه هاي شما بعد از قبول سرپرستی چه بود؟

بنده برنامه خود را بر سه محور امور اداری، فنی و همگانی تنظیم کردم که در بعد اداری جلسات بسیار مفیدی با جناب آقای سیف زاده ریاست محترم وزنه برداری استان براي رتق و فتق امور و آشنایی بیشتر، داشتم. در بحث فنی نیز جلسه مشترک بسیار خوبی با عزیزان فعال در امر وزنه برداری برگزار کرديم که باعث شد از نقطه نظرات دوستان آگاه شوم. اما در بحث همگانی مهمترین دغدغه بنده امکانات سخت افزاری بود. سالن متروکه و کمترین امکانات آن باعث شد ما چند وقتی سالن را تعطیل و به بازسازی آن با کمک خود وزنه برداران بپردازیم. اما برای متوقف نشدن چرخ وزنه برداری، به طور موقت بچه ها در سالن باشگاه نیرو زیر نظر استاد نوری تمرین می کردند. درست است که نتوانستیم سالن را به حد مطلوب برسانیم اما سعی کردیم حداقل ها را برای عزیزان ورزشکار فراهم کنیم.

- در بحث فنی چه فعالیت هایی داشتید؟

تیم نونهالان را به مسابقات استان اعزام کردیم که یکی از آنها برای طرح استعدادیابی در تهران انتخاب شد. تیم نوجوانان شهرستان مقام سوم مشترک مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان استان را کسب کرد و تیم جوانان ما هم البته علیرغم شایستگی مقامی بهتر از چهارم در استان کسب نکرد. ما یک نفر را نیز جهت کلاس مربیگری به نجف آباد اعزام کردیم. برای هر رده سنی مربی جداگانه در نظر گرفتیم و در کل مشغول برنامه ریزی های زیادی هستیم.

- به نظر می رسد سالن و وسایل آن هنوز پاسخگوی نیازهای یک وزنه بردار معمولی هم نیست؟

حرف شما را قبول دارم، اما ما با تمام وجود تلاش کردیم و هنوز هم در حال تلاش کردن هستیم تا سالنی در حد و اندازه های نام خمینی شهر برای وزنه برداری مهیا کنیم که این تغییرات نیاز به زمان دارد.

- تا چه حد بر ساختن آینده وزنه برداری اهمیت می دهید؟

بنده و همکارانم یکی از مهمترین دغدغه هایمان تأمین آینده وزنه برداری شهر است. جلسه بسیار خوبی با کارشناس مسؤول آموزش و پرورش براي استعدادیابی در مدارس برگزار کردیم و ثمرات آن را در آینده برای وزنه برداری شهرستان و مدارس ملاحظه خواهید کرد.

- شما یکی از پر مشغله ترین افراد حال حاضر ورزش شهرستان هستید. به جز شغل خودتان، رییس هیأت پرورش اندام، عضو کمیته فنی هیأت فوتبال، مشاور رییس اداره تربیت بدنی، داور فوتبال و اینک سرپرست هیأت وزنه برداری. به نظر شما اینها مشكل ساز نمي شود؟

حرف شما زمانی صدق می کند که سیستم فردمدار باشد. دوستان عزیز من در هیأت پرورش اندام آن قدر امور را در کمیته فنی و اجرایی خوب مدیریت می کنند که نیازی به حضور فیزیکی بنده نیست. من  اعتقاد دارم در هر مجموعه ای اگر همکاری باشد نیازی به حضور افراد نيست. شما می بینید که امروز در وزنه برداری بدون کوچکترین دخالتی از بنده روند این ورزش به سرعت رو به پیشرفت است و این حاصل نشده به جز با همکاری دوستان عزیزم در هیأت وزنه برداری.

- آقای محمدی! حتماً از بودجه ناچیز ورزش شهر مطلع هستید. از بخش خصوصی برای وزنه برداری چه انتظاری دارید؟

زمانی ما می توانیم از بخش خصوصی کمک بخواهیم که به حداقل ها رسیده باشیم. البته رایزنی هایی انجام داده ایم اما باید با درخشش در استان و حتی کشور بخش خصوصی را ترغیب به حمایت کنیم. مقام های قهرمانی سالهای دور وزنه برداری خمینی شهر نشان دهنده پتانسیل بالای ماست و مطمئن باشید ما قابلیت های زیادی در وزنه برداری داریم.

- و حرف آخر؟

تقدیر و تشکر از عزیزانی که هیأت را یاری می کنند و از رییس محترم اداره تربیت بدنی و رئيس محترم هیأت وزنه برداری و از دوهفته نامه فرصت به دلیل حمایت هایتان.

نظرات  

 
#9 0 بهشت 13 فروردین 1393 ساعت 04:27
فرصت آنلاین بسیار خوب درباره چشمه لادر اطلاع رسانی کرده.آفرین بر شما افراد فعال در عرصه نت.بهشما افتخار میکنم و ضمن تبریک سال نو شما را به دیدن وبلاگ خود دعوت می کنم.nochagh.blogsky.com
همشهری شما هستم در سپاهان شهر
نقل قول
 
 
#8 +1 دلسوز3 03 فروردین 1393 ساعت 12:24
خواهشا نظر بنده را تایید کنین.جز واقعیت حرف دیگه ای نزدم.جلوی آزادی بیان را نگیرین.درسته ک تند حرف زدم ولی اگه فک میکنین اشتباه گفتم از آقای محمدی رییس اداره ورزش بخواهید تا جوابگو باشند.ممنون
نقل قول
 
 
#7 +1 متخصص بی کار 02 فروردین 1393 ساعت 14:19
متاسفانه آقای محمدی و همکاران خانمشون در اداره ورزش و جوانان شهرستان مثل اینکه به همپن پست های داخل اداره راضی نیستن و دارن رو به ریاست و سرپرستی هیات ها میارن.آخه مگه ن این که هر کسی را بهر کاری ساخته اند.جناب آقای محمدی عزیزم آخه چرا شما و همکارانتون میدون به متخصص ها و استخوان خرد کرده های هر رشته نمیدین تا بیان تو هیات ها کار کنن?چرا جای اونا را اشغال کردین?چراااا?
نقل قول
 
 
#6 -1 امیرحیدر سهرابی 23 اسفند 1392 ساعت 20:03
ازآقای محمدی کمال تشکررادارم...امیدوارم همیشه موفق باشد..باتشکر
نقل قول
 
 
#5 +1 مهدی . 21 آذر 1392 ساعت 21:13
از زحمات بی شائبه جناب آقای محمدی در طول این یک سال و اندی بی نهایت تشکر می کنیم انشااله در کار خود پیروزباشید...ورزش شهرستان داره جایگاه اصلی خودش را پیدا می کنه ...بعضیا مغرضانه نظر میدن انصاف داشته باشید
نقل قول
 
 
#4 +1 امیرحیدر 16 آذر 1392 ساعت 14:42
به اقای محمدی سلام برسانید وبگویید بدی ما این است که فقط عیب ها ونقطه ضعف ها را پیدا می کنیم ولی هیچ عملی در بهبود ان انجام نمی دهیم.اگر دوست داشتیدبه سایت من هم سری بزنید.بد نیست شاید به پیشرفت کارتان کمک بکند.
SETAREHA110.blogfa.com
نقل قول
 
 
#3 -3 محمودی 28 دی 1390 ساعت 22:38
مگه تو خمینی شهر قحط الرجال آمده وآدم پیدا نمیشه که کار کنه که یک نفر باید این همه مسئولیت داشته باشه وبه قول خودشوقت نکنه سر محل مسئولیتش حاضر بشه
نقل قول
 
 
#2 0 ابطحی 27 دی 1390 ساعت 15:08
ظلم به ورزش در شهرستانی که به آن بی مهری می شود، طبیعی است.
نقل قول
 
 
#1 -3 حاجی 19 دی 1390 ساعت 06:21
همانطور که این آقا گفته بود و نبودش در هییت فرقی نمی کند و اشغال این شغل و شغلهای دیگرتوسط ایشان ظلم به ورزش خمینی شهر و کسانی است که می توانند حضور مفیدی داشته باشند و بهترمدیریت کنند آخه بگو اقا چندتا چندتا ؛ حلوای خیرات و غذای نذری و مفتی که نیست که میخواهی خودت همه اش راببری باید باشی وکار کنی
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید