امروزدوشنبه, 07 خرداد 1397-- Monday May 28 2018

ساعت 05:34:21

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

نوستالوژی غم انگیز فوتبال خمینی شهر چگونه پايان مي پذيرد؟

شنبه, 21 آبان 1390 ساعت 13:17 کدخبر :3041
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : منصور پریشانی

 

هفته قبل ناکامی فوتبال خمینی شهر در سال 90 تکمیل شد و اينك، بازگشتی به ابتدای سال 90 و مرور خاطرات غم انگیز تمامی روزهای امسال برای فوتبال شهرستان تأسف را بیشتر می كند.

از ابتدای سال و پیش آمدن بحث تعویض چمن استادیوم قدس، مهمترین ابهام تاریخ اجرای طرح بود و به تبع آن، زمان برگزاری مسابقات فوتبال امسال، و هر چقدر تربیت بدنی برای تعویض چمن و زمان آن تکاپو نشان می داد هیأت فوتبال در خواب زمستانی بود تا اینکه بالاخره جلسه عمومی باشگاه ها در خرداد ماه برگزار شد هر چند بدون نتیجه خاتمه یافت. فرصت ها یکی پس از دیگری از دست رفت و دغدغه ای برای برگزاری مسابقات در بین مسؤولان و باشگاه ها وجود نداشت. تیرماه نیز محلی بود برای کشمکش بین مسؤولین تربیت بدنی و رئیس هیأت فوتبال که روزی عزل و روزی نصب می شد. در این گیر و دار نیز همگان فراموش کرده بودند تابستان فصل مسابقات را و البته کودکان و مدارس فوتبال را. به هر حال تغییرات انجام شد و دبیر سابق، سرپرست فعلی نام گرفت که البته این پيشقراول فوتبال نیز همانند همه رؤسای قبلی با مخالفت هایی روبرو بود با چاشنی سیاسی بیشتر.

 

با تمام این اوصاف و با گذشت یک هفته از ماه رمضان، مسابقات فوتسال جام رمضان کلید خورد و هیأت فوتبال مسابقات را به طرز موفقی پیگیری می کرد تا اینکه اتفاقات بازی آخر همه فعل و انفعالات را تحت الشعاع قرار داد.

پس از این مسابقات، هیأت فوتبال که پرانرژی نشان می داد لیگ نونهالان را قرعه کشی کرد و بلافاصله مسابقات را شروع کرد و انصافاً در برگزاری آن نمره قبولی را برای خود ثبت نمود. هیأت فوتبال با خیال گرم شدن دوباره تنور فوتبال خمینی شهر اقدام به قرعه کشی لیگ دسته دوم بزرگسالان نمود در شرايطي که هیچ آمادگی برای تیم ها وجود نداشت. چه اینکه سال گذشته و در حالی که همه تیم ها پیش زمینه برگزاری مسابقات را داشتند از شرکت در آن انصراف دادند. با انصراف تیم های دسته دومی جلسه تیم های دسته اول برگزار شد. اين جلسه برای تیم هایی که مسابقات امسال را تعطیل شده فرض می کردند، قابل پیش بینی بود و لذا چند تیم از شنیدن برگزاری احتمالی مسابقات شوکه شدند همانطور که این گونه نیز شد و از 8 تیم دعوت شده سه تیم انصراف خود را در همان جلسه اول اعلام کردند و مشخص بود که برگزاری بازیها با 5 تیم از برگزار نکردن آن زشت تر است. ماجرا به همین جا نیز ختم نشد و صدای آهنگ پیامک مدیران باشگاه های شهرستان آنها را غافگیر کرد و جالب اینکه پیامک از طرف هیأت فوتبال شهرستان بود با مضمون مهلت اعلام آمادگی باشگاه ها برای شرکت در لیگ دسته  اول بزرگسالان، هزینه ورودی دویست هزار تومان.

و شاید هیچ کس به سرپرست هیأت فوتبال مشاوره نداده بود که تیم هایی که حاضر به شرکت رایگان در مسابقات نشدند چگونه حاضر به شرکت در مسابقات آن هم با پرداخت هزینه ورودی می شوند و جالب اینکه نه مسابقات برگزار شد و نه چمن تعویض.

حال اینکه با فرا رسیدن فصل زمستان، فوتبال در خمینی شهر مطابق یک سنت تأسف بار به خواب زمستانی می رود باید دید هیأت فوتبال فعلی نیز همانند هیأت قبلی به خواب خواهد رفت؟

به نظر می رسد اتفاقات تأسف بار امسال نیاز به بازخوانی و بررسی دارد وقتي كه معلوم نیست چه آینده ای در انتظار فوتبال شهرستان است.

مهمترین دغدغه و نگراني امروز فوتبال دوستان خمینی شهری ادامه این تعطیلی هاست. جایی که نه هیجانی و نه رغبتی و نه انگیزه ای برای فوتبال و اهالی باقی نمانده است. در روزگاری نه چندان دورتر سکوهای سرد استادیوم قدس پر بود از مردمی که به فوتبال عشق می ورزیدند و باشگاه ها و مدیران آن نیز افراد دلسوزی بودند که در سرما و گرما با علاقه به پیگیری باشگاه و امور آن می پرداختند نه اینکه مثل امروز دوستان آن قدر حوصله شرکت در مسابقات را نداشته باشند که هزار و یک بهانه را برای عدم حضور ردیف کنند و يا مسؤولان هیأت فوتبال كه برنامه ای برای تزریق انگیزه به فوتبال دوستان نداشته باشند.

ختم کلام اینکه فوتبال امروز شهرستان نیاز به روح تازه ای دارد؛ روحی که با دمیدن همه  جان خواهد گرفت؛ از بازیکن و مربی تا خانواده و مسؤول. به واقع آن چیزی که این فوتبال مرده را دوباره زنده خواهد کرد تفکرات جدید مدیریتی است. باید دید هیأت فوتبال جدید با همان تفکرات قبلی به بیراهه خواهد رفت یا اینکه با تفکرات جذاب و اندیشمندانه فوتبال را در سال 91 متحول خواهد کرد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید