امروزپنجشنبه, 06 ارديبهشت 1397-- Thursday Apr 26 2018

ساعت 12:19:56

آخرین به روز رسانی : شنبه 02:03:18

از فوتبال تا اسكيت؛

نگاهي به فعاليت رشته هاي ورزشي در خميني شهر براي فصل تابستان

سه شنبه, 24 خرداد 1390 ساعت 12:39 کدخبر :1478
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سرویس ورزش

با فرا رسیدن ایام تابستان و تعطیلی مدارس مهمترین دغدغه مسؤولین فرهنگی و ورزشی شهر پر کردن اوقات فراغت کودکان و نوجوانان است و در این بین مدارس تخصصی ورزشی نقش مهمی را ایفا می کنند. در ذیل به بررسی اجمالی اوضاع مدارس در چند رشته پر طرفدار در آستانه تابستان گرم امسال می پردازیم.

 

فوتبال: پر مخاطب ترین رشته ورزشی امسال نیز متقاضیان زیادی خواهد داشت. اما امسال برخلاف سالهای گذشته سال ویژه ای برای این ورزش پرطرفدار محسوب می شود. در گوشه و کنار شهر بیشتر از 6 یا 7 مدرسه فوتبال دارای مجوز قانونی اقدام به ثبت نام از علاقمندان کرده اند. اتفاقی که سالها فقط به صورت محدود توسط هیأت فوتبال شهرستان صورت می گرفت. به هر حال به نظر می رسد تابستان امسال مدارس فوتبال که از هر خلاقیتی برای تبلیغ استفاده می کنند رقابت شدیدی را داشته باشند که این امر به پیشرفت فوتبال کمک خواهد کرد البته در گوشه و کنار نیز چند مدرسه فوتبال فاقد مجوز مشغول تبلیغ هستند که باید عکس العمل هیأت متولی این رشته در قبال این فعالیت غیر قانونی را دید.

شنا: فصل تابستان بر اساس قاعده فصل شنا و ورزشهای آبی محسوب می شود اما وجود یک استخر دولتی برای جمعیت بالای شهر دردسرهای فراوانی را برای شهروندان به وجود خواهد آورد. البته هیأت شنا در اول سال نیز اقدام به برگزاری کلاس های شنا نموده که در تابستان این امر گسترش می یابد. انصافاً شنا در شهرستان خمینی شهر یکی از کم امکانات ترین ورزشها محسوب می شود.

ژیمناستیک: افتتاح خانه ژیمناستیک چند سالی است که رونق خاصی به این ورزش سازنده داده است. ژیمناسیتک که یکی از پایه ای ترین ورزش ها محسوب می شود در تمام طول سال علاقمندان فراوانی دارد اما ابهام بزرگ در خصوص پراکندگی سالنهای اين ورزش است به طوری که محدوده مرکزی شهر دارای کمبودهای فراوانی در زمینه برگزاری تلاش های ژیمناستیک است. در عين حال ژیمناستیک درکودکان گستردگی خاصی پیدا کرده و باید از این پتانسیل استفاده کرد.

اسکیت: سالهای زیادی نیست که اسکیت به عنوان یک ورزش مفرح و شادی بخش به خصوص کودکان و نوجوانان طرفداران زیادی پیدا کرده به طوری که قیمت نسبتاً زیاد وسایل این رشته نیز باعث بی میلی مردم به آن نگردیده است. ورزش اسکیت که اغلب در زمین های لیز و یکدست اطراف پارک ها دنبال می گردد در چند سال اخیر و در شهرستان خمینی شهر پیشرفت قابل قبولی داشته است اما متأسفانه اغلب خانواده ها با عدم اطلاع کافی از پتانسیل فرزند خود برای پیشرفت او را محدود به اسکیت در زمینهای اطراف پارک ها می کنند. به هر حال اسکیت مسلماً در تابستان امسال نیز رونق خاصی خواهد داشت باید منتظر برنامه های هیأت اسکیت در این زمینه بود.

هندبال: ورزش قدیمی شهرستان خمینی شهر که در گذشته ای نه چندان دور ورزشی اول شهرستان محسوب می شد همچنان در سراشیبی سقوط قرار دارد. استعداد بالای ورزش شهرستان خمینی شهر در این رشته در تمامی سطح استان زبانزد خاص و عام  است اما چند سالی است که خبری از درخشش تیم های شهرستان در سطح هندبال استان و حتی کشور به گوش نمی رسد. باید دید با تعطیلی تنها مدرسه هندبال خصوصی شهرستان در زمستان گذشته، هیأت هندبال چه تدبیری برای جذب جوانان و نوجوانان به این ورزش مهیج اندیشیده است؟

ووشو: طی یک قانون نانوشته، ووشو ورزش پرطرفداری محسوب نمی گردد اما فعالیت های اخیر هیأت ووشو آن قدر مطلوب است که از آن نمی توان به سادگی گذشت. ووشو در شهرستان و در سبک های مختلف روند صعودی را طی می کند و به نظر می رسد با تبلیغات گسترده نوجوانان و جوانان بیشتری جذب این ورزش پر هیجان شوند. باید دید در تابستان امسال ووشوی خمینی شهر از لحاظ نیروی انسانی و علاقمند دچار دگرگونی خواهد شد؟

ورزش های رزمی: البته فعالیت این گونه مدارس و کلاس ها قاعده و قانون خاصی ندارد چون حتماً شما نیز در گوشه و کنار شهر تبلیغات عجیب و غریب کانون های مختلف را دیده اید و کلاس های بدون مجوز بیداد می کند. به طور یقین امسال نیز ورزش های رزمی نظیر تکواندو و کاراته استقبال کنندگان زیادی دارند که باید دید هیأت های متولی چه تدبیری را در این زمینه اندیشیده اند؟

سایر رشته های ورزشی: البته نپرداختن به سایر ورزش ها دلیل به بی توجهی آنها نیست و فقط با توجه به سطح استقبال کودکان و نوجوانان به بررسی اجمالی چند ورزش فوق پرداختیم. کلاس های والیبال، بدمینتون و بسکتبال نیز با همت هیأت های متولی برای علاقمندان دایر است که امیدواریم مجموعه این فعالیت ها در پایان باعث کشف و پرورش استعدادهای ورزشی در شهر گردد.

نظرات  

 
#1 0 بدمینتونی 12 مرداد 1390 ساعت 12:40
با این مدیریت!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!
بعید میدونم!!!!!!!!! !!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید