امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 18:11:35

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

ویژگی های کیف و کفش مناسب برای دانش آموزان
دانشجوی دکترای آسیب های حرکتی و اصلاحی در گفتگو با فرصت تشریح کرد:

ویژگی های کیف و کفش مناسب برای دانش آموزان

یکشنبه, 17 شهریور 1392 ساعت 08:08 کدخبر :5947
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
کیف مدرسه از مهمترین وسایل دانش آموز است که در تمام دوران تحصیل باید آن را از خانه به مدرسه حمل کند بنابراین اگر کیف شرایط مناسب را نداشته باشد و یا دانش آموز صحیح از آن استفاده نکند در دراز مدت آسیب های جدی متوجه وی می شود.
 صادقی دانشجوی دکترای آسیب های حرکتی و اصلاحی در گفتگو با فرصت به مهمترین مشخصات کیف استاندارد اشاره کرد و گفت: کوله پشتی مناسب باید دو بند برای روی شانه داشته باشد و کاملا پشت را پوشش بدهد. وزن کیف به طور متوسط  دو کیلو باشد و یک بند نیز روی شکم داشته باشد. وی افزود: هر چه قدر کیف به بدن نزدیک تر باشد برای سلامتی مفید تر است.
 
 
این کارشناس تربیت بدنی در خصوص کیف هایی که یک بند دارد نیز گفت: این کیف ها بدترین و آسیب زاترین نوع کیف هستند و اگر دانش آموزی مجبور به استفاده از این کیف ها است باید هر 5 دقیقه یکبار آن را از روی یک  شانه به شانه دیگرش جا به جا کند.
 
صادقی خرید کیف های چرخ دار را در صورتی توصیه کرد که دانش آموز شیوه استفاده صحیح از را بداند در غیر این صورت اگر قرار باشد دانش آموز به مدت طولانی و با یک دست به روش غلط کیف را بکشد خرید این گونه کیف ها اصلا صحیح نیست.
 
کفش مناسب 
 
پا را قلب دوم انسان می نامند و دلیل این نامگذاری نقش پررنگ پا در سلامتی انسان است. صادقی با بیان این مطلب به نقش و اهمیت کفش مناسب در سلامتی پا تا کید کرد و ویژگی های کفش مناسب را این گو نه بیان نمود: کفش مناسب باید لژدار باشد، پاشنه اش حداقل دو سانت باشد، کفی کفش  طوری باشد که ضربه را جذب کند، کف آن کمی نرمی داشته باشد و پا داخل کفش عرق نکند. وی همچنین تصریح کرد: بهترین زمان برای خریدن کفش بعد از ظهر است چرا که در هنگام عصر، پا کمی حجیم تر از صبح می شود.
 
صادقی به خانواده ها توصیه کرد که برای خرید یک جفت کفش مناسب لزومی ندارد پول مارک بدهند اما یقینا باید مبلغ بیشتری پرداخت کنند زیرا اگر امروز صرفه جویی نمایند در آینده با عوارضی که کفش نامناسب برای پا ایجاد می کند، مبالغ بسیار بیشتری را صرف هزینه درمان فرزند خود نمایند. این کارشناس، درد ساق پا، کمر درد، خستگی و پیچ خوردگی مچ پا را از مهم ترین عوارض کفش  نامناسب عنوان کرد. 
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید