امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 18:32:24

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

پروژه های نیمه تمام ورزشی درچه درگیر موانع کوچک اما موثر
نگاهی به پروژه های نیمه تمام ورزشی شهرستان-2

پروژه های نیمه تمام ورزشی درچه درگیر موانع کوچک اما موثر

یکشنبه, 08 مرداد 1391 ساعت 09:11 کدخبر :4346
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : منصور پریشانی
در گزارش قبل به بررسی پروژه های نیمه تمام ورزشی شهر خمینی شهر پرداختیم. در مقایسه با شهر خمینی شهر، فضاهای ورزشی درچه قابل تامل تر است. دید ورزشی مسؤولین شهر درچه باعث شده این شهر از لحاظ دارا بودن امکانات ورزشی از خمینی شهر پیشی بگیرد.

در تمامی پروژه های تمام و نیمه تمام همکاری و پیگیری شهردار و شورای شهر درچه دیده می شود که خود نکته قابل توجهی است. اما بعضی از این پروژه ها به دلایل کوچکی همچنان متوقف مانده که در ذیل به بررسی آن ها می پردازیم. البته در بررسی این پروژه ها جزینی رییس اداره ورزش و جوانان درچه کمک شایانی به ما کرد.

 

سالن ورزشی فجر: بخاطر نداشتن سیستم گرمایش -سرمایش رها شده

سالن ورزشی فجر جزو مصوبات سفرهای ریاست جمهوری است و زمین آن توسط شورای شهر و شهرداری درچه اختصاص داده شده است. مشکل بزرگ و تکراری این سالن ابعاد آن است که علی رغم فراهم بودن زمین برای احداث سالنی بزرگتر و تقبل هزینه اضافی ساخت آن توسط شورای شهر درچه، باز هم این سالن در ابعاد نه چندان مطلوب احداث شد. نکته جالب اینکه علی رغم قرار گرفتن این سالن در زمره پروژه های آماده افتتاح در سفر ماه گذشته استاندار، معاون وی با توجه به نبود سیستم گرمایش و سرمایش از افتتاح آن خودداری کرد. در حال حاضر نیز پس از گذشت چند ماه سالن بلااستفاده است و حتی این امر باعث شده کفپوش و دیواره های آن آسیب ببیند. مشخص نیست این سالن کامل تا چه زمانی به دلیل بی توجهی مسؤولین بلا استفاده خواهد بود؟

P1010849

P1010850

P1010851

P1010852

P1010853

 

زورخانه مجموعه شهید پناهی: روند کند پروژه

در کنار سالن اختصاصی تنیس روی میز مجموعه شهید پناهی، زمینی وجود دارد که قرار شد با همکاری شورای شهر و شهرداری و اداره ورزش و جوانان تبدیل به زورخانه ورزش باستانی شود. در این پروژه میزان 30 درصدی که بر عهده شورا و شهرداری شهر درچه بود تکمیل شده و 70 درصد باقیمانده منتظر گوشه چشم مسؤولین ورزش استان است.

P1010847

 

زمین خاکی محله ولاشان: باز هم مسؤولان در خواب

داستان زمین خاکی ولاشان از همه پروژه های ورزشی جالب تر است. با کمک جهاد خودکفایی سپاه استان، فنس کشی دور آن انجام شد و حتی با کمک های اداره برق شهرستان تا کنار آن نیز تیرهای برق نصب شد اما هیچ اقدامی در جهت تجهیز این زمین توسط مسؤولین انجام نشده است.

P1010858

 

زمین چمن شهید محمد منتظری: تدبیر هیات فوتبال در گسترش فضاهای ورزشی

در کنار زمین چمن این ورزشگاه، زمین بلااستفاده ای بود که ابعاد کوچکی داشت. این زمین با تدبیر مسؤولین ورزشی شهر درچه تبدیل به زمین چمن دیگری شد اما این زمین نیاز به تجهیز و بودجه برای تکمیل دارد که تاکنون اقدامی در این زمینه نشده است.

P1010866

 

ساختمان تربیت بدنی (جنب ورزشگاه شهید منتظری): ساختمانی مجهز که بلااستفاده مانده!

این ساختمان در اوایل دهه هشتاد برای استقرار اداره تربیت بدنی وقت کلنگ زنی شد اما با وجود تکمیل به دلیل موقعیت نامناسب آن (دوری از شهر و بعد مسافتی برای مراجعین) سال هاست که بلااستفاده رها شده است. به گفته جزینی رییس فعلی اداره ورزش و جوانان، پیشنهاد تبدیل این ساختمان به خوابگاه ورزشکاران داده شده اما تاکنون اجازه این امر صادر نگردیده. نکته تاسف بار اینکه سال هاست این ساختمان مجهز، بلااستفاده مانده است.

P1010868

 

خانه ورزشهای رزمی درچه: نگاه ورزشی شهرداری درچه

ساختمان سابق آتش نشانی درچه امروز به شکل جالبی در حال تبدیل به یک سالن ورزش های رزمی است. آتش نشانی درچه با تدبیر شهردار درچه به ساختمان کناری منتقل شده و عملیات مسقف سازی حیاط با ساختمان سابق در حال انجام است. همکاری تربیت بدنی و شهرداری درچه در این پروژه قابل تحسین است.

P1010861

 

مجموعه ورزشی آموزش و پرورش: مسؤولین آموزش و پرورش در غفلت

در میدان اصلی شهر درچه زمینی وجود دارد که متعلق به تربیت بدنی آموزش و پرورش است. با پیگیری های انجام شده زمینی سه هزار متری قابل معاوضه در همان خیابان وجود دارد که علی رغم توافق با مالکان به دلیل عدم پیگیری و تلاش مستمر دفتر حقوقی و املاک آموزش و پرورش این بحث مسکوت مانده است. به نظر می رسد با توجه به قول آموزش و پرورش برای احداث این مجموعه بهتر است هر چه سریع تر مسؤولین در این باره اقدام نمایند.

P1010863

P1010864

P1010865

 

زمین محله دینان: نیازمند توافق مردم و تربیت بدنی

این زمین توسط اهالی محل به صورت خودجوش خریداری و در اختیار ورزشکاران و شورای ورزشی محل قرار گرفت. اما تا امروز توافق همکاری بین تربیت بدنی و شورای ورزشی حاصل نشده است. شورای ورزشی محل تاکنون پیشنهاد مسؤولیت 50 درصدی تربیت بدنی در ساخت را نپذیرفته است. به نظر می رسد نیاز است تا رضایت مردم و شورای ورزشی محل دینان حاصل شود.

P1010855

 

استخر: عدم حمایت از بخش خصوصی

کارگاه نجاری 400 متری با موافقت مالک آن تبدیل به استخر خواهد شد. البته با توجه به ابعاد، آن زمین به مجموعه ورزشی مبدل خواهد شد اما هنوز همکاری های لازم با مالک انجام نگرفته است. در این زمینه جزینی رییس تربیت بدنی که خود مشوق مالک زمین برای تبدیل آن به استخر بود گفت: متاسفانه در سرتاسر کار مشکلات فراوانی برای مالک به وجود آمد و امروز نیز جهاد کشاورزی خواهان مبلغ زیادی شده که امیدواریم نماینده شهرستان این مشکل را حل کند. این زمین البته تاکنون 40 درصد پیشرفت داشته اما معلوم نیست با توجه به سنگ اندازی ها، مالک پروژه را ادامه دهد یا خیر.

P1010871

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید