امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 18:52:25

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

گفتگو با شرفا رئیس هیأت ژیمناستیک شهرستان؛

ژیمناستیک خمینی شهر رو به پیشرفت است

شنبه, 06 فروردین 1390 ساعت 16:54 کدخبر :643
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : رسول کوچکی

  ژیمیناستیک یکی از ورزش€Œهای مفرح و مورد علاقه نوجوانان است که هر چند نوپاست اما استقبال بسیار خوبی در میان کودکان و نوجوانان دارد. درباره این رشته ورزشی با شرفا رئیس این هیئت در شهرستان گفتگویی داشتیم تا از آخرین وضعیت ژیمیناستیک شهرستان آگاه شویم.

 شرفا گفت: این هیئت در سال 81-80 به همت مرحوم علی شاهین تأسیس گردید. تا سال 86 مرحوم شاهین رئیس این هیئت بود و پس از او حسینعلی غفوری مسئولیت این هیئت را پذیرفت تا سال 88 كه مسئولیت آن به عهده اینجانب قرار داده شد. خانم مجیری هم نائب رئیس و روح ا... پریشانی هم دبیر این هیئت هستند.
 وي افزود: در حال حاضر 15 باشگاه در شهرستان در این رشته فعالیت می€Œکنند که به صورت خصوصی اداره می€Œشوند. همچنین 20 مهدکودک به صورت فعال در این زمینه فعالیت دارند. ما توانسته€Œایم اقدامات خوبی را برای آنها انجام دهیم از جمله مربی. در حال حاضر 20 مربی زیر نظر هیئت به مربیگری مشغول هستند که 10 نفر آنها مربی آقا و 10 نفر نیز مربی خانم هستند.
 به گفته شرفا، معمولاً در تابستان استقبال خوبی از این رشته می€Œشود. تابستان امسال باشگاه€Œهای ژیمناستیک شهرستان مجموعاً 420 هنرجو داشتند و این بسیار قابل قبول است. هنرجویان این رشته بین 6 تا 12 سال سن دارند و امیدهای بسیاری در بین آنها وجود دارد. مربیان هیئت نیز فعالیت€Œهای خوبی در تابستان امسال داشتند از جمله همایش€Œهایی که برگزار نمودند. رئيس هيئت ژيمناستيك شهرستان ادامه داد: شرکت در مسابقات سطح€Œبندی استان. شرکت در مسابقات آموزش و پرورش استان و ... از جمله فعالیت€Œهای دیگر ژیمناستیک€Œکاران شهرستان بود.
 شرفا افزود: تمرین€Œهای بچه€Œهای ژیمیناستیک در حال حاضر در خانه ژیمیناستیک و سالن€Œهای خصوصی باشگاه€Œهای انجام می€Œگیرد. البته خانه ژیمیناستیک اجاره€Œای است. وسایل ژیمیناستیک هم بسیار گران قیمت هستند که امیدوارم با نظر مساعد مسئولین بتوانیم امکانات هیئت را بیشتر وحرفه€Œای€Œتر کنیم و باعث ارتقاء ژیمناستیک خمینی€Œشهر شود.
 وي با بيان اينكه ژیمناستیک خمینی€Œشهر در استان در حد متوسطی است تصريح كرد: البته با توجه به امکانات کم و سابقه کم در بین شهرستان€Œهای دیگر استان در جایگاه خوبی هستيم و امیدوارم در آینده جايگاه اين ورزش در استان  ارتقاء یابد و بتوانیم در سطح استان و کشور حرفی برای گفتن داشته باشیم. برنامه€Œهای ما برای تحقق یافتن این هدف یکی ارتقاء سطح دانش فنی مربیان و یکی هم آموزش چند ژیمناستیک€Œکار به صورت حرفه€Œای است.
 به گفته شرفا، آخرین افتخاری که هیئت توانسته داشته باشد، کسب مقام دومی مسابقات سطح€Œبندی استان بود و با توجه به سابقه€Œ€Œی بیشتر شهرستان€Œهای دیگر دراین رشته، مقام قابل توجهی است. در حال حاضر مسابقات بین باشگاهی بانوان در خانه ژیمیناستیک در سه رده برگزار می€Œشود.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 0 ساراپیمانی 25 تیر 1395 ساعت 02:28
سلام میشه در سن ۱۶سالگی هم در خانه ژیمیناستیک شروع به یادگیری این ورزش کرد
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید